Trenčín viedol za sedem minút 2:0, ale nevyhral. Aj Žilina získala len bod

Trenčan Peter Čögley (vľavo) sa snaží zastaviť Podia z Podbrezovej.
Trenčan Peter Čögley (vľavo) sa snaží zastaviť Podia z Podbrezovej. (Autor: TASR)
Sportnet|18. okt 2014 o 16:25

Na čele tabuľky Fortuna ligy sa nič nezmenilo, prvé tímy si navzájom body podelili.

PODBREZOVÁ. Futbalisti favorizovaného Trenčína viedli v Podbrezovej v zápase 14. kola Fortuna ligy za sedem minút už 2:0, ale aj tak nevyhrali.

Nováčik súťaže potvrdil, že najmä v domácom prostredí je veľmi silný a vďaka gólom Vaščáka a Minčiča dokázal vyrovnať na 2:2. Podbrezová pred svojimi fanúšikmi zatiaľ v lige prehrala len jeden zápas, štyri vyhrala a dnes si pripísala druhú remízu.

Odstupy na prvých troch miestach tabuľky sa napriek zaváhaniu Trenčína nemenili. V ďalšom zápase totiž druhá Žilina remizovala s treťou Senicou 1:1, hoci mala počas väčšiny zápasu prevahu. Žilina stratila na domácom trávniku v tejto sezóne vôbec prvé body.

Zlaté Moravce zdolali Košice jasne 3:0 a prerušili ich 7-zápasovú sériu bez prehry aj vďaka tomu, že hostia hrali už od 6. minúty bez vylúčeného Bašistu.

Podbrezová - Trenčín 2:2 (1:2)

Góly: 29. Vaščák, 68. Minčič - 5. Mišák, 7. Simon. Rozhodca Prešinský, ŽK: Harvilko, Vaščák, Nworah, - Jairo, ČK: 90. Ramon, 2005 divákov.

Podbrezová: Maťašovský - Kupčík, Minčič, Snitka, Andrič - M. Pančík, Kochan, Podio, Harvilko (63. J. Pančík) - Vaščák, Nworah (86. Gál Andrezly)

Trenčín: Šemrinec - Čögley, Ramon, Kleščík, Holúbek - Lobotka - Guba (79. Mondek), Mišák (71. Lawrence), Hajradinovič (88. Bero), Simon - Jairo

Zápas nováčika s vedúcim tímom súťaže ovplyvnili dva rýchle góly hostí. Najskôr Mišák v 5. min hlavou po presnom centri Hajradinoviča prekonal Maťašovského a pretrhol mu päťzápasovú domácu šnúru bez inkasovaného gólu. Onedlho presne namieril aj Simon.

Trenčania mali zápas pevne v rukách a zdalo sa, že na ďalšie ich góly sa nebude dlho čakať. Domácim trvalo dosť dlho, kým sa otriasli. Pomohol im gól Vaščáka v 29. min po umiestnenej strele k vzdialenejšej žrdi.

Odvtedy až do polčasu boli lepším tímom. Trenčania v obrane zmätkovali, v 33. min Vaščáka opäť pustili do zakončenia a Šemrincovi v bránke pri zákroku pomohlo aj šťastie.

Po zmene strán domáci čakali na svoju príležitosť a dočkali sa v 68. min - po rohu Podia si perfektne nabehol Minčič a hlavou vyrovnal. Obava o výsledok viac zväzovala nohy Trenčanom, ktorí v obrane pôsobili neisto. Ďalšie šance, okrem streleckej príležitosti Vaščáka v 90. min sa už na žiadnej strane nezrodili.

Jaroslav Kentoš, tréner Podbrezovej: "Veľmi zle sme vstúpili do zápasu, s prílišným rešpektom, neviem prečo, no našťastie sme sa kontaktným gólom dostali do hry. Vyrovnali sme veľmi pekným gólom po štandardke a veľa nechýbalo, aby sme boli ešte úspešnejší. Tento bod si veľmi vážim, je pre nás nesmierne motivujúci. V druhom polčase to bol z našej strany veľmi pekný výkon, teší ma, že za nepriaznivého stavu sme nezložili zbrane a chlapci zabojovali."

Ivan Vrabec, tréner Trenčína: "Hráčov som nabádal, aby sme strelili tretí gól, ktorý by bol rozhodujúci, nakoniec sa nám to nepodarilo a rozišli sme sa spravodlivou remízou. Inak sme videli slušné bojovné stretnutie. Vynikajúco sme vstúpili do zápasu, domácich sme prekvapili, mali sme dobrý presing, aj ďalšie šance. Nedotiahli sme ich, naopak, súper po našej nekoncentrácii znížil. V druhom polčase sme sa nevyhli zbytočným stratám, to by sa nám nemalo stávať."

Petr Pavlík (vľavo) z FK Senica v súboji s Williamom zo Žiliny. FOTO: SITA

MŠK Žilina - FK Senica 1:1 (0:1)

Góly: 55. Škvarka - 36. Kalabiška. Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Pečovský - Chvátal, 1891 divákov

Žilina: Volešák - Mabouka, Piaček (85. Králik), Škriniar, Letič - Pečovský - Káčer (77. Čmelík), Škvarka, Mihalík - Jelič, William

Senica: Šulla - Chvátal, P. Pavlík, Pillár, R. Mazáň - Hušek, Kóňa - Hlohovský, Piroska, Kalabiška Mukendi (57. Opiela)

Žilina v tejto sezóne doma nestratila ani bod a aktívne začala aj proti Senici. Hneď v úvode hlavičkoval Mihalík z päťky tesne vedľa pravej žrde, neskôr po centri mieril Piaček hlavou nad brvno. Žilinčania dobre kombinovali, držali loptu a nepúšťali súpera z jeho polovice, zlyhávali však v rozhodujúcej fáze.

A tak udreli hostia. V 36. Chvátalova prihrávka prešla až na vzdialenejšiu žrď ku Kalabiškovi, ktorý nemal problém doklepnúť loptu do siete. Žilina sa snažila ešte do polčasu kontrovať, ale Šulla výborne zakročil proti strelám Škvarku, Jeliča i Williama.

Aj do druhého polčasu vstúpili domáci lepšie. V 54. minúte ešte Škvarkovu strelu do pravého horného rohu Šulla skvele vytlačil nad bránu, ale už o minútu ten istý hráč senického brankára prekvapil, keď jeho centrovaná lopta z ľavej strany skončila až v sieti - 1:1.

Domáci mali prevahu aj v ďalšom priebehu zápasu, ale šance často zakončovali nepresne. V záverečnej desaťminútovke sa Seničania iba bránili na vlastnej polovici a do ofenzívy vôbec nevyrážali, Žilina však ďalší gól nepridala.

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Dnes to bol jeden z našich najlepších výkonov. Skúsený súper hral hlavne v druhom polčase vo výraznom obrannom bloku, napriek tomu sme ho dokázali prehrať. Herne sme dominovali, vytvorili sme si veľké množstvo šancí. Bohužiaľ, nepremenili sme ich. Z tohto pohľadu som sklamaný, ale verím, že to, čo sme stratili doma, si zoberieme v nasledujúcom zápase."

Pavel Hapal, tréner Senice: "Dnes sme boli slabším mužstvom. Žilina si vypracovala veľa šancí, podržal nás skvelý brankár Šulla. Potvrdilo sa, že nie vždy dokáže vyhrať lepšie mužstvo. Niekedy uspeje aj ten, kto pracuje kompaktne v defenzíve, o čo sme sa najmä v druhom polčase snažili my. Som spokojný, pretože sme neboli lepší."

Zlaté Moravce - Košice 3:0 (0:0)

Góly: 52. Pavelka, 57. a 86. Charizopulos. Rozhodoval: Horváth, ŽK: Ďurica - Sekulič, Kavka, Diaby, ČK: 6. Bašista za faul na prenikajúceho Orávika, 958 divákov.

Zlaté Moravce: Kováč - Pilát, Nikolič, Pintér, Chren Orávik (78. Mujkoš), Sabo (46. Pavelka), Djuričič, Mikinič (70. Valenta) - Charizopulos - Ďurica

MFK Košice: Stijakovič - Kavka, Ostojič (87. Dimun), Bašista, Sekulič - Korijkov - Viazanko (66 Diaby), Huk, Bukata, Haskič (76. Šinglár) - Škutka.

Do stretnutia vstúpili domáci ofenzívne naladení. Už v 3. minúte Orávikov center z pravej strany našiel na hranici malého vápna Nikoliča, ktorého vydarená hlavička len tesne minula cieľ.

V 6. minúte sa porúčal z hracej plochy Bašista, ktorý stiahol v gólovej šanci Orávika. Domáci búšili, ale oslabené Košice do prestávky odolávali.

Krátko po nej však Pilát exportnou uličkou vysunul striedajúceho Pavelku a ten s prehľadom poslal domácich do vedenia. Už o päť minút bolo 2:0 - Charizopulos si parádne obhodil Ostojiča a nechytateľnou strelou pod brvno zvýšil na 2:0. V závere ten istý hráč trafil parádne z priameho kopu a prikrášlil skóre.

Branislav Mráz, tréner ViOn-u: "Cieľ sme splnili, dnes bolo pre nás hlavné víťazstvo. Po zmene strán sme urobili zmenu, striedajúci Pavelka prišiel a dal gól. Pre nás je to veľké víťazstvo, pretože Košičania mali dlhú šnúru bez prehry."

Radoslav Látal, tréner Košíc: "Všetko ovplyvnila šiesta minúta, keď sme išli do desiatich. Prvý polčas sme ešte ako-tak uhrali, ale po zmene strán po inkasovaní prvého gólu bolo v podstate po zápase. Prehru musíme rýchlo hodiť za hlavu."

Dunajská Streda - Ružomberok 1:1 (0:0)

Góly: 73. Szarka - 78. Zreľák. Rozhodoval: Vlk, ŽK: Straka, Szabó - Lupták, Almaský, 3605 divákov

DAC: Penksa - Turňa, Kwin, Saláta, O. Szabó - Krišto, G. Straka (66. Antunovič) - E. Ujlaky (46. Szarka), P. Štepanovský, Brašeň - Jurčo (69. Sabler)

Ružomberok: Putnocý - Ondrek, Kružliak, Práznovský, Lovás - Turrčák (85. Armando Mance), Vavrík, Nagy, Janič (13. Lupták), Almaský (+90. Gerát) - A. Zreľák

Prvých 30 minút sa hralo medzi šestnástkami s viacerými chybami na oboch stranách. Aj keď sa mužstvá dostali pred súperovu bránu, chýbala finálna prihrávka. V 40. minúte mohli dať hostia prvý gól, ale Zreľák mieril tesne vedľa odkrytej bránky.

Úvod druhého polčasu patril domácim, ale cez prehustenú obranu sa len ťažko dostávala pred bránku. Až v 73. minúte usmernil center Antunoviča pred vybiehajúcim Putnockým do siete Szarka.

Domáci sa však dlho netešili - Zreľák využil nedorozumenie Brašeňa s brankárom Penksom a vyrovnal. Oba tímy si ešte vypracovali po jednej šanci, ale gól už nepadol.

Mikuláš Radványi, tréner DAC: "Moji hráči neboli mentálne pripravení, chýbala ľahkosť v kombinácií a tým bol súper rýchlejší. Bol to náš najslabší domáci zápas v roku 2014. Dnes sme si nezaslúžili získať tri body."

Ladislav Šimčo, tréner MFK Ružomberok: "Na stretnutie sme sa tešili, lebo v Dunajskej Strede je pravé futbalové prostredie. Boli sme mentálne a fyzicky pripravení. Stále sme hrozili nebezpečnými kontrami. Možno sú chlapci smutní, že sa nám nepodarilo zvíťaziť, ale berieme aj bod."

Nový kouč Banskej Bystrice Štefan Rusnák (druhý sprava). FOTO: SITA

Myjava - Banská Bystrica 2:1 (1:0)

Góly: 17. Sládek (z 11 m), 86. Pekár - 61. Mazan. Rozhodoval: Šuniar, ŽK: Ciprys - Neušel, Mazan, 1083 divákov

Myjava: Solnička - Beňo, Jánošík, Častulín, Kastelovič (74. Bruško) Ciprys, Sládek (89. Duga), Pekár, Marček, Daniel (64. Kuzma) - Oršula

Banská Bystrica: Budinský - Savić, Adámik, De Vito, Vajda Kupec, Dolný (77. Polievka), Ľupták, Neušel (46. Peňaška), Mazan Šovčík (78. Seye)

Už druhá minúta naznačila, že na kopaniciach sa bude hrať zaujímavý zápas, Ciprysova strela tesne minula bránu. V 8. minúte mali tutovku hostia, krížna prihrávka popred bránu našla Vajdu, no Solnička skvele zasiahol.

V 17. minúte sa predieral v pokutovom území Bystričanov Oršula, ale bol faulovaný a kopala sa penalta. Sládek ju s prehľadom premenil. Už o minútu mohlo byť vyrovnané, Dolný si však v čistej šanci so Solničkom neporadil.

V druhom polčase hostia zvýšili aktivitu a v 61. min vďaka Mazanovi vyrovnali. V závere však domáci strhli víťazstvo na svoju stranu - Pekár sa predral až do zakončenia a prestrelil Budinského.

Peter Gergely, tréner Myjavy: "Ak chceme hrať v hornej polovici tabuľky, potrebovali sme dnes vyhrať. Prvý polčas bol z našej strany dobrý, v druhom hostia po vyrovnávajúcom góle stále hrozili. Som rád, že sa nám zápas podarilo zlomiť."

Štefan Rusnák, tréner Banskej Bystrice: "Chceli sme predviesť dobrý výkon a odviezť si nejaký bod. Nechýbalo veľa, ale zase sme urobili chybu a to nás stálo remízu. Škoda, lebo úvod sme mali nad očakávania dobrý. Bohužiaľ v 17. minúte sme inkasovali, aj keď doteraz nechápem, prečo ukázal rozhodca na pokutový kop, keď ukázal jasne filmovanie hráča. Za stavu 1:1 sme mali 2-3 situácie, keď sme chceli ísť na víťazstvo. Stalo sa nám to osudným. Škoda, lebo dnes by si chlapci zaslúžili za druhý polčas minimálne bod."

Domov»Futbalnet»Trenčín viedol za sedem minút 2:0, ale nevyhral. Aj Žilina získala len bod