Hádzanári Topoľčian vyhrali aj v Holandsku a v Pohári EHF idú ďalej

Meno súpera v 3. kole Pohára EHF sa Topoľčany dozvedia po utorňajšom žrebe.

Hádzanári Topoľčian sa tešia z postupu.Hádzanári Topoľčian sa tešia z postupu.(Zdroj: TASR)

PANNINGEN. Hádzanári HK Agro Topoľčany budú v Pohári EHF bojovať o účasť v skupinovej fáze. Zverenci Ivana Pompoša zvládli sobotňajšiu odvetu 2. kvalifikačného kola, keď na palubovke holandského šampióna v Panningene zvíťazili 27:24 (16:11).

Topoľčanci zužitkovali nádejnú východiskovú pozíciu po minulotýždňovej domácej výhre 32:25 a postúpili do 3. kola pohárovej súťaže, v ktorom bude druhým zástupcom Slovenska Tatran Prešov ako priamo nasadený neúspešný účastník kvalifikácie Ligy majstrov. Oba kluby spoznajú svojich ďalších súperov v utorok po žrebe vo Viedni.

Targos Bevo - Topoľčany (SR) 24:27 (11:16)

Prvý zápas 25:32, do 3. kola postúpili Topoľčany

Zostava a góly Topoľčian: Cvetkovski, M. Meluš, P. Králik - Pupík, Valent 1, B. Sivák 2, Klačanský 6, Polakovič 1, Ivanicja 1, M. Briatka 2, Greguš, B. Cigáň, Slaninka 4, Donoso 2, Žilinčík 2, Kucharik 6. Najviac gólov za Targos: J. van den Beucken 7, De Jonge 6. Pok. hody: 4/1 - 3/1, vylúčení: 1 - 5, ČK: 59. Greguš (Topoľčany), rozhodovali: Tzaferopoulos a Bethmann (obaja Gréc.), 550 divákov

Topoľčany hneď v úvode otupili snahu domácich dostať ich pod tlak. Tréner Beva si už v 6. min musel za stavu 0:4 zobrať oddychový čas. Topoľčanci odskočili viedli v prvom polčase aj 14:6, ale Holanďania do prestávky skorigovali na 11:16.

Prvé dva góly po zmene strán strelili hostia, ale hráči Targosu z 11:18 stiahli za necelých 1desať 0 minút na 15:19. Upokojenie do topoľčianskych radov priniesli ďalšie tri presné zásahy na 22:15.

Domáci však duel nezabalili a šnúrou šiestich gólov znížili na 21:22. Topoľčany však odvrátili hrozbu vyrovnania a napokon triumfovali rozdielom troch gólov 27:24.

Ivan Pompoš (tréner Topoľčian): "Chlapci si zaslúžia veľkú pochvalu. O víťazstve sme rozhodli veľmi dobrou hrou v obrane v prvom polčase, z ktorej sme vyrážali do rýchlych protiútokov. V bránke nás podržal skvelý Meluš. Po zmene strán som to trochu prestriedal, súper sa dotiahol. My sme už nehrali svoju hru, keďže v podvedomí mali chalani náskok. Slúži im ku cti, že zmobilizovali sily a doviedli súboj do víťazného konca. Je to pre nás vynikajúci úspech a naše dobrodružstvo v Pohári EHF pokračuje."