Hádzaná
Súhrn výsledkov stretnutí 4. kola skupinovej fázy Ligy majstrov mužov:
A-skupina:
HC Meškov Brest (Biel.) - Paríž Saint-Germain Handball (Fr.) 28:29 (12:15)
Naturhouse La Rioja (Šp.) - RK Prvo plinarsko društvo Záhreb (Chor.) 22:21 (9:12)
HC Metalurg Skopje (Maced.) - THW Kiel (Nem.) 27:42 (15:22)
B-skupina:
Besiktas Mogaz HT Istanbul (Tur.) - SG Flensburg-Handewitt (Nem.) 20:27 (11:11)
Orlen Wisla Plock (Poľ.) - Alingsas HK (Švéd.) 28:25 (15:9)
KIF Kolding Kodaň (Dán.) - FC Barcelona (Šp.) 27:27 (14:16)
C-skupina:
Rhein-Neckar Löwen (Nem.) - Čechovskí Medvedi (Rus.) 34:29 (16:16)
RK Celje Pivovarna Laško (Slovin.) - MKB-MVM Veszprém (Maď.) 21:24 (9:14)
Slovák Otto Kancel (Veszprém) figuroval v zápise o stretnutí.
Montpellier Agglomération HB (Fr.) - HC Vardar Skopje (Maced.) 34:34 (19:17)
D-skupina:
MOL-Pick Szeged (Maď.) - Kadetten Schaffhausen (Švaj.) 34:24 (16:13)
Peter Kukučka (Schaffhausen) nefiguroval pre zranenie v zápise o stretnutí.
Dunkerque HB Grand Littoral (Fr.) - KS Vive Tauron Kielce (Poľ.) 25:28 (12:14)
GK Motor Záporožie (Ukr.) - Aalborg Handbold (Dán.) 25:28 (13:13)
Richard Štochl chytal za Záporožie a mal 22-percentnú úspešnosť.
Ženy - 1. kolo:
A-skupina:
RK Krim Mercator Ľubľana (Slovin.) - Hypo Niederösterreich (Rak.) 32:20 (15:12)
Dinamo-Sinara Volgograd (Rus.) - HC Lipsko (Nem.) 27:19 (16:10)
B-skupina:
WHC Budučnost Podgorica (Č. Hora) - WHC Vardar SCBT Skopje (Maced.) 23:17 (12:9)
Thüringer HC (Nem.) - HC Podravka Vegeta Koprivnica (Chor.) 33:20 (14:11)
Lýdia Jakubisová sa strelecky nepresadila, na svojom konte mala jeden dvojminútový trest. Petra Popluhárová (obe THC) nefigurovala v zápise o stretnutí.
C-skupina:
Györi Audi ETO KC (Maď.) - RK Lokomotiva Záhreb (Chor.) 32:23 (17:13)
Viborg HK (Dán.) - IK Sävehof (Švéd.) 38:25 (16:15)
D-skupina:
Larvik HK (Nór.) - Metz Handball (Fr.) 25:20 (11:11)
HCM Baia Mare (Rum.) - MKS Selgros Lublin (Poľ.) 30:25 (16:12)
Tenis
Valencia - 1. kolo:
Martin Kližan (SR) - Stefan Kozlov (USA) 6:3, 6:3 za 83 minút
Lu Yen-Hsun (Taiwan) - Guillermo Garcia-Lopez (Šp.) 6:2, 6:3
Pablo Carreno (Šp.) - Marcel Granollers (Šp.) 6:2, 3:1, Granollers vzdal
Bazilej - 1. kolo:
Rafael Nadal (2-Šp.) - Simone Bolelli (Tal.) 6:2, 6:2
Donald Young (USA) - Carlos Berlocq (Arg.) 7:6 (5), 6:4
Pierre-Hugues Herbert (Fr.) - Édouard Roger-Vasselin (Fr.) 6:3, 6:7 (5), 7:6 (3)
David Goffin (Belg.-7) - Dominic Thiem (Rak.) 7:6 (4), 6:3
Poitiers - 1. kolo:
Karolína Schmiedlová (SR-4) - Katarzyna Piterová (Poľ.) 7:5, 6:2
Rebríček ATP k 20. októbru:
1. (1.) Novak Djokovič (Srb.) 11.510, 2. (2.) Roger Federer (Švaj.) 9080, 3. (2.) Rafael Nadal (Šp.) 8105, 4. (4.) Stan Wawrinka (Švaj.) 5385, 5. (5.) David Ferrer (Šp.) 4585, 6. (6.) Tomáš Berdych (ČR) 4485, 7. (6.) Kei Nišikori (Jap.) 4355,´8. (8.) Marin Čilič (Chor.) 4105, 9. (9.) Milos Raonič (Kan.) 3840, 10. (11.) Andy Murray (V, Brit.) 3795...37. (37.) Martin KLIŽAN (SR) 1067, 83. (83.) Lukáš LACKO (SR) 661...136. (138.) Norberr GOMBOS (SR) 398, 181. (176.) Andrej MARTIN (SR) 281, 193. (187.) Miloslav MEČÍŘ ml. (SR) 256
Rebríček WTA k 20. októbru:
1. (1.) Serena Williamsová (USA) 7146, 2. (2.) Maria Šarapovová (Rus.) 6680, 3. (4.) Petra Kvitová (ČR) 5597, 4. (3.) Simona Halepová (Rum.) 6246, 5. (7.) Eugenie Bouchardová (Kan.) 4523, 6. (6.) Agnieszka Radwaňská (Poľ.) 4441, 7. (8.) Ana Ivanovičová (Srb.) 4390, 8. (9.) Caroline Wozniacká (Dán.) 4045, 9. (5.) Na Li (Čína) 3970, 10. (10.) Angelique Kerberová (Nem.) 3480...12. (14.) Dominika CIBULKOVÁ (SR) 2908, 51. (49.) Magdaléna RYBÁRIKOVÁ (SR) 1046, 53. (52.) Jana ČEPELOVÁ (SR) 1027, 65. (58.) Daniela HANTUCHOVÁ (SR) 841, 73. (72.) Anna Karolína Schmiedlová (SR) 718
Basketbal
Príprava pred NBA:
Brooklyn - Boston 90:95
Oklahoma City - Minnesota 94:112
Houston - Golden State 90:83
Chicago - Charlotte 101:96
Los Angeles Lakers - Utah 98:91
Futbal
Španielsko:
San Sebastián - FC Getafe 1:2 (0:0)
Góly: 82. Hervias - 90. a 90.+ Yoda
Taliansko:
FC Janov - Empoli 1:1 (1:0)
Gól: 14. Bertolacci - 78. Tonelli
Rusko:
Ufa - Torpedo Moskva 1:1
Rubin Kazaň - Saransk 5:0
Poľsko:
Zawisza Bydgoszcz - GKS Belchatow 2:1
Turecko:
Rizespor - Balikesirspor 2:2 - Filip Hološko (Rizespor) odohral celý zápas a v 79. min skóroval
Genclerbirligi - Erciyesspor 0:0
Grécko:
Panionios - Giannina 0:1
Hokej
KHL:
Traktor Čeljabinsk Medveščak Záhreb 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)
Góly: 35. Čistov, 53. Peňkovskij 24. Anderson, 25. Leino, 28. Trotter, 48. St. Pierre
Nižnekamsk - Mytišči 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Góly: 21. Chochrjakov, 25. Stapleton - 16. Rukavišnikov, 24. Černov, 60. Engqvist
Togliatti - Minsk 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Góly: 60. Barancev - 2. Kulakov, 10. Cheechoo, 46. Linglet
Švajčiarsko:
Zürich - Kloten 4:1