Edmonton zdolal Tampu 3:2, tešil sa aj Marinčin

Martin Marinčin sa tešil v Edmontone z výhry.
Martin Marinčin sa tešil v Edmontone z výhry. (Autor: TASR/AP)
TASR|21. okt 2014 o 07:32

Hokejisti klubu z Edmontonu sa dočkali prvého víťazstva v prebiehajúcej sezóne NHL.

BRATISLAVA. Hokejisti Edmontonu Oilers zvíťazili v zápase zámorskej NHL v noci na utorok na domácom ľade nad Tampou Bay 3:2.

Víťazný gól strelil v 57. minúte Ryan Nugent-Hopkins. Pre Edmonton to bol vôbec prvý triumf v prebiehajúcej sezóne po piatich prehrách a sa posunuli z dna tabuľky Západnej konferencie.

"Je to len jedno víťazstvo, no aj tak je to krok správnym smerom. Hrali sme dobre, ale musíme sa naučiť vyhrávať častejšie," povedal brankár Oilers Ben Scrivens.

Dôležité bolo aj ubránenie hviezdy Lightning Stevena Stamkosa. Na starosť ho mal útok Nugenta-Hopkinsa s Taylorom Hallom a Jordanom Eberlem.

"Je to hráč svetových kvalít a pre náš útok to bola česť vyrovnať sa mu na ľade," povedal Nugent-Hopkins, ktorý bol spolu s Hallom podobne ako Stamkos jednotkou draftu.

EDMONTON - TAMPA BAY 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Góly: 25. Schultz (Yakupov, Hall), 35. Hall, 57. Nugent Hopkins Eberle) - 22. Boyle (Morrow, Garrison), 54. Connolly (Johnson). Brankári: Scrivens - Bishop, strely na bránku: 23:24, 16.839 divákov.

Slováci v akcii

Martin Marinčin (Edmonton) 18:07 0 0 0 1 0 0

Vysvetlivky: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty/

Domov»Hokej»NHL»Edmonton zdolal Tampu 3:2, tešil sa aj Marinčin