Košice vyhrali v Bratislave 3:0, Melicherčík je bez gólu 254 minút

Marcel Melicherčík v Lige majstrov góly dostával.
Marcel Melicherčík v Lige majstrov góly dostával. (Autor: TASR)
TASR|21. okt 2014 o 19:51

Bezgólovou remízou sa skončila dohrávka 2. kola medzi Banskou Bystricou a Trenčínom. Rozhodol Preisinger.

BRATISLAVA . Hokejisti HC Košice zvíťazili v utorňajšom vloženom zápase Tipsport extraligy 2014/2015 v Ružinove nad výberom HK Orange 20 3:0.

Pod triumf úradujúceho majstra sa podpísali nielen dvojgólový Adam Lapšanský s Matej Češíkom, ale aj Marcel Melicherčík, ktorý si pripísal už štvrté čisté konto v rade.

Po Nitre, Banskej Bystrici a Skalici na neho nenašli recept ani Bokrošovi mladíci, celkovo tak brankár úradujúceho majstra neinkasoval už 254 minút a 2 sekundy.

Bezgólovou remízou sa skončila dohrávka 2. kola medzi tabuľkovými susedmi Banskou Bystricou a Trenčínom.

Aktéri duelu mali počas 65 minút niekoľko príležitostí skórovať, no brankári Wiikman a Konrád zatiahli roletu.

Banská Bystrica - Trenčín 1:0 sn (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0)

Rozhodujúci sam. nájazd Preisinger

Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: L. Kozák (Trenčín) 10 min za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Gajan, J. Tvrdoň, 1341 divákov

Banská Bystrica: Wiikman - Jaborník, Rosandič, Luža, Bambúch, Gachulinec, Biro, Predajniansky - Block, Kytnár, M. Hudec - Kafka, Preisinger, Handlovský - Róth, Zigo, Lamper - Bendík, Matoušek

Trenčín: Konrád - L. Kozák, T. Bokroš, Novajovský, Andersons, Dudáš, Habšuda, P. Husák, Zošiak - O. Mikula, V. Nemec, Melichárek - Šišovský, Róbert Petrovický, J. Gašparovič - D. Hudec, P. Stantien, Komínek - Daniška, Švec, J. Pardavý ml.

Richard Zedník, asistent trénera B. Bystrice: "Prvých päť minút sme súpera zatlačili, vedeli sme, že Trenčín hrá dobre v defenzíve a sme radi, že sa nám podarilo zvíťaziť, aj keď len dvojbodovo. Celý zápas sme hrali na päť obrancov, zabrali brankári, bolo to o obranách. Bol to preložený zápas, Luža a Jaborník neboli vtedy naši hráči, z juniorov sme tiež nemohli nikoho zobrať, hrali sme v zúženej zostave, no zvládli sme to."

Branislav Jánoš, asistent trénera Trenčína: "Hral sa veľmi dobrý hokej z oboch strán. Začiatok bol pre nás horší, no potom sme sa zlepšili a šance sa rodili na oboch stranách. Zápas sa musel divákom páčiť, len tie góly chýbali. Bystričania boli šťastnejší, no my sme vcelku s tým jedným spokojní."

HK Orange 20 - HC Košice 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Góly: 25. Lapšanský (Hrnka, Bartánus), 49. Lapšanský (Bartánus, Hrnka), 53. Češík (Sojčík). Rozhodovali: Novák - Junek, Šefčík, vylúčení: 2:2, presilovky a oslabenia: 0:0, 430 divákov

HK Orange 20: Godla Bačik, Hochel, Jendroľ, Pavúk, Vadovič, F. Fekiač, Mendrej, J. Varga Skalický, Petráš, Kabáč Ondris, Sukeľ, Pavúk R. Bondra, Rehák, Galis Tábi, Horvát, Hrušík

HC Košice: Melicherčík Drgoň, Štrbák, Cebák, Jánošík, Macejko, Philipp, Zikmund, Šeda Spilar, Bartoš, Jenčík Bartánus, Hrnka, Lapšanský Bicek, Češík, Sojčík Hinďoš, Matúš Chovan, Stupka

Domov»Hokej»Slovensko»Košice vyhrali v Bratislave 3:0, Melicherčík je bez gólu 254 minút