Duda dal krásny gól po sóle, Kuciak chytil penaltu

Dušan Kuciak nedostal gól už 622 minút.
Dušan Kuciak nedostal gól už 622 minút. (Autor: TASR)
SITA|23. okt 2014 o 11:06

Slovenský brankár Legie v Európe už vyše desať hodín nedostal gól.

VARŠAVA. Slovenský brankár poľského futbalového klubu Legia Varšava Dušan Kuciak nedostal v tejto sezóne v európskych pohároch gól už vyše desať hodín - presne 622 minút.

Dvadsaťdeväťročný Žilinčan naposledy inkasoval ešte 30. júla v 8. minúte súboja tretieho predkola Ligy majstrov proti Celticu Glasgow (4:1). Odvtedy si čisté konto udržal v šiestich stretnutiach vrátane stredajšieho duelu 3. kola skupinovej fázy Európskej ligy v Kyjeve proti Metalistu Charkov (1:0).

Kuciakov zákrok:

Všetko mohlo byť inak, ak by Brazílčan v službách ukrajinského klubu Jajá premenil v druhom polčase pokutový kop. Kuciak však jeho strelu skvele vyrazil. Predtým sa z penalty nepresadil na opačnej strane ani Ivica Vrdoljak.

"Najdôležitejšie sú pre nás tri body, lebo zápas sa mohol skončiť akokoľvek. Náš tím má silu. Ak Ivica Vrdoljak nedá pokutový kop, Dušan Kuciak ho dokáže neskôr zastúpiť a chytí pokus súpera," poznamenal na klubovom webe Kuciakov krajan a strelec jediného gólu zápasu Ondrej Duda.