Škrtel neskazil prihrávku, ale proti Ronaldovi bol bez šance

Zápas proti Realu úplne odflákol Mario Balotelli.

Martin Škrtel a Cristiano Ronaldo (vľavo).(Zdroj: SITA/AP)

BRATISLAVA. Ak by bol v záručnej lehote, tak by Liverpool Maria Balotelliho takmer isto vrátil, zhodujú sa klubové legendy slávneho anglického klubu.

„Som presvedčený, že v budúcej sezóne ho v Liverpoole už neuvidíme,“ cituje telegraph.uk Jamieho Carraghera, bývalého stopéra FC.

Balotelli prišiel do Liverpoolu v lete z milánskeho AC – za dvadsať miliónov eur. Mal byť alternatívou za najlepšieho strelca Luisa Suáreza, ktorý za osemdesiat miliónov prestúpil do Barcelony. Kontroverzný Talian však nádeje o veľkej posile absolútne nespĺňa, v desiatich zápasoch dal jediný gól.

Pobúril legendy i trénera

V stredajšom zápase Ligy majstrov sa na ihrisku opäť bez záujmu flákal, bol takmer neviditeľný. Nemal strelecký pokus. Zo všetkých hráčov na ihrisku dostal od médií i fanúšikov najnižšiu známku.

Počas prvého polčasu narátali Balotellimu iba šestnásť dotykov s loptou, Ronaldo z Realu ich mal takmer trikrát viac.
Najväčší rozruch však Talian spôsobil cestou do kabíny cez polčasovú prestávku za stavu 3:0 pre Real Madrid.
Keď sa dozvedel, že bude vystriedaný, otočil sa za stopérom Realu Pepem a požiadal ho o výmenu dresu.

„Nie je to niečo, čoho by som bol zástancom. Ak si chceš vymeniť dres, urob to na konci zápasu. Budem to s Mariom isto riešiť. Vlani jeden z našich hráčov urobil to isté a vybavili sme si to s ním,“ vravel tréner Liverpoolu Brendan Rodgers.

Bývalý anglický reprezentant Phil Neville si neodpustil komentár na Twitteri: „Sú veci, ktoré si cez prestávku v Lige majstrov jednoducho nemôžete dovoliť. Zvlášť keď prehrávate 0: 3.“

Ak by to Balotelli spravil po dobrom výkone, zrejme by mu to nikto nevyčítal. Takto však kritikov ešte viac pobúril.

Pozrite si rozšírený sumár zápasu:

Prvý Ronaldov gól

„Je pre mňa záhada, prečo Liverpool a najmä tréner Rodgers siahli po Balotellim. Ako si mohol myslieť, že práve on zmení hráča, s ktorým si už tréneri Mourinho, Mancini a Prandelli nechceli dlhšie špiniť ruky,“ vyhlásil bývalý hráč FC Jamie Redknapp.

„Stáva sa, že idete do supermarketu a kúpite si veci za polovičnú cenu. Nikdy však nepochopím, prečo šli, preboha, za Balottelim?,“ dodal Redknapp.

Zápas ukázal, že Liverpool momentálne za najlepšími tímami sveta jasne zaostáva.
Liverpool prvýkrát v dejinách s Realom Madrid prehral, prvýkrát dostal gól. A na štadióne Anfield Road sa prvýkrát strelecky presadil aj najlepší hráš sveta Cristiano Ronaldo.

Oklamal celú neistú defenzívu - vrátane Martina Škrtela, ktorý sa ho ako posledný pokúsil zastaviť. Slovák zrejme robil, čo mohol, ale márne.

Vyčítali mu tretí gól

„Tento súboj by s Ronaldom prehral každý,“ priznal aj Redknapp. Portugalčan bol rýchlejší, pohotovejší. Aj tento moment bol demonštráciou Ronaldovej geniality a šikovnosti.

Nádherný moment ukázal i James Rodriguez, ktorý perfektne asistoval. „Nedalo sa tomu zabrániť. Práve preto sú títo hráči takí drahí," vysvetľoval pre ČT Sport Vladimír Šmicer - muž, ktorý vyhral s Liverpoolom Ligu majstrov.

Server dailymail.com vyčíta Škrtelovi tretí gól a všíma si tiež jeho prehraný súboj s Karimom Benzemom, pri ktorom Slovák narazil do reklamného panelu.

Zaujímavé je, že Škrtel nepokazil v zápase ani jednu zo svojich 52 prihrávok.

Real potvrdil pred sobotňajším súbojom (hrá sa o 18.00) s FC Barcelonou fantastickú streleckú fazónu, v posledných ôsmich zápasoch strelil tridsaťpäť gólov.