Hossa takto asistoval pri víťaznom góle Chicaga, Daňo sa vrátil

Chicago s Mariánom Hossom (v červenom) vyhralo doma s Ottawou.
Chicago s Mariánom Hossom (v červenom) vyhralo doma s Ottawou. (Autor: TASR/AP)
TASR|27. okt 2014 o 07:00

V nočných zápasoch NHL nastúpili aj dvaja slovenskí hokejisti. Z výhry sa tešil iba Marián Hossa.

BRATISLAVA. Slovenský hokejista Marián Hossa si pripísal asistenciu pri víťaznom góle Chicaga v dueli zámorskej NHL proti Ottawe.

Domáci triumfovali 2:1, Hossa sa podieľal na presnom zásahu Brenta Seabrooka v presilovke v 34. minúte. Na ľade strávil vyše 20 minút, mal aj štyri strely na bránku a mínusový bod.

Hossovi tak chýbajú už iba dva body k dosiahnutiu 1000-bodovej hranice v NHL, na konte má v základnej časti aktuálne 998 bodov (465+533).

Gól Seabrooka s asistenciou Mariána Hossu

Veľkou oporou Chicaga bol 25-ročný brankár Scott Darling, ktorý pri svojom debute v NHL úspešne kryl 32 z 33 striel súpera a radoval sa z prvého triumfu.

"Pred zápasom som cítil vzrušenie, no zároveň aj obavy. Dvadsať rokov tvrdej práce sa malo zobraziť v tomto jedinom dueli. Som šťastný, že to takto dopadlo," povedal pre zámorské médiá Darling, v poradí až tretí brankár Blackhawks.

Rodák zo Chicaga sa upísal klubu v lete ako voľný hráč po výbornej sezóne v AHL, šancu v bránke dostal po tom, čo sa zranila tímová jednotka Corey Crawford a dvojku Anttiho Raantu nechali tréneri oddychovať.

"Bol pevný ako skala. Pôsobil pokojným dojmom, kontroloval dorážky, dobre narábal s pukom a dokázal sa vždy rýchlo presunúť do správenj pozície. Podržal nás, keď sme to potrebovali. Určite to bol pre neho významný zápas, excelentný štart do jeho kariéry v NHL," pochválil Darlinga tréner Chicaga Joel Quenneville.

Po zranení sa do zostavy Columbusu vrátil slovenský útočník Marko Daňo. Jeho tím prehral na ľade obhajcu Stanleyho pohára Los Angeles 2:5, Daňo sa počas vyše 15 minút hry zapísal do štatistík jednou strelou.

V zostave Kings naďalej absentoval zranený Marián Gáborík.

NHL - nedeľa

Los Angeles - Columbus 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)

Góly: 24. J. Carter (Toffoli, Doughty), 37. Toffoli (J. Carter, Regehr), 39. D. King (Williams, J. Carter), 52. Pearson (Toffoli, McNabb), 56. Pearson (Toffoli, J. Carter) - 15. Erixon (Hartnell, Johansen), 40. Letestu (Tropp, Prout)

Marko Daňo 1 strela, odohral 15:26

Winnipeg - Colorado 2:1 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 7. Ladd (Bogosian, Frolík), 65. Little (Ladd, Byfuglien) - 20. J. McGinn (Barrie, Tanguay)

Chicago - Ottawa 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Góly: 21. Toews (Keith, P. Kane), 34. Seabrook (B. Richards, MARIÁN HOSSA) - 28. M. Michálek (Chiasson)

Marián Hossa (Chicago) 1 asistencia., 4 strely, odohral 20:10

Anaheim - San Jose 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Góly: 55. Beleskey (Kesler, Fowler) - 9. Burns (Marleau), 20. Pavelski (J. Thornton, Couture), 31. Vlasic (Marleau, Couture), 52. Wingels (Nieto, Hertl)

Vancouver - Washington 4:2 (0:0, 3:2, 1:0)

Góly: 34. H.Sedin (Vrbata, D.Sedin), 36. Bonino (Higgins, Hamhuis), 36. Sbisa (Bonino, Higgins), 59. Vrbata - 26. Johansson (Burakovsky, Green), 38. O´Brien (Green)

Slováci v akcii

Marián Hossa (Chicago) 20:10 0 1 1 -1 4 0

Marko Daňo (Columbus) 15:26 0 0 0 0 1 0

legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov