Cibulková zdolala aj Suarezovú a mieri do semifinále

Dominika Cibulková na šampionáte v Sofii.
Dominika Cibulková na šampionáte v Sofii. (Autor: TASR/AP)
TASR|29. okt 2014 o 22:54

Slovenskej tenistke stačí na postup medzi štyri najlepšie v zápase proti Petkovicovej vyhrať set.

SOFIA. Slovenská tenistka Dominika Cibulková uspela aj v druhom vystúpení na "malých" MS v Sofii.

V skupine Sredec zvíťazila ako nasadená dvojka nad päťkou "pavúka" Španielkou Carlou Suarezovou Navarrovou v dvoch setoch 7:5, 6:4 a je blízko k postupu do semifinále.

K definitívnej účasti medzi elitným kvartetom jej v záverečnom súboji skupiny proti Nemke Andree Petkovicovej stačí získať set.

V prípade prehry 0:2 a dvojsetovej výhry Španielky nad domácou Bulharkou Cvetanou Pironkovovou by o dvoch semifinalistkách rozhodol pomer gemov.

Vyhrávala 5:0

Cibulková začala proti Suarezovej Navarrovej výborne, keď dvakrát prelomila súperkino podanie a vybudovala si náskok 5:0. Slovenka kvalitne podávala i returnovala, tlačila Španielku do defenzívy a ničila ju drvivým forhendom.

Suarezová Navarrová však ani za nepriaznivého stavu nezložila zbrane a vďaka zlepšenej hre sa jej podarilo vyrovnať na 5:5. Koncovka však patrila Cibulkovej, ktorá za stavu 6:5 premenila v poradí siedmy setbal. V druhom dejstve sa zverenka trénera Mateja Liptáka po rýchlom brejku ujala vedenia 2:0.

Španielka vyrovnala na 2:2, no záver setu opäť patril Cibulkovej, ktorá v desiatom geme premenila v poradí druhý mečbal. Nadviazala tak na triumf nad Suarezovou Navarrovou z Australian Open a upravila vzájomnú bilanciu na 2:0.

Začala sa ponáhľať

"Do stavu 5:0 v prvom sete som predvádzala výborný tenis, cítila som sa na kurte skvele. Potom som sa začala príliš ponáhľať, súperke vyšlo pár úderov a zrazu bolo 5:5."

"Dôležité bolo, že som zostala pozitívna a koncovku setu som zvládla na jednotku. To isté platí aj o závere druhého setu. Urobím všetko pre to, aby som postúpila do semifinále," povedala pre TASR slovenská jednotka.