Slováci prehrali v kvalifikácii ME so Švédskom 23:33

Naši hádzanári neuspeli ani v druhom vystúpení v kvalifikácii ME 2016.

Zľava: Kim Andersson zo Švédska, Michal Kupčo zo Slovenska a brankár Johan Sjöstrand zo Švédska.(Zdroj: SITA)

BRATISLAVA. Slovenskí reprezentanti v hádzanej neuspeli ani vo svojom druhom vystúpení v kvalifikácii ME 2016. V bratislavskej Hant aréne prehrali v sobotu so Švédskom jednoznačne 23:33 a v tabuľke 3. skupiny im patrí tretia priečka s nulou na bodovom konte.

Zverenci trénera Zoltána Heistera hrali s favorizovaným súperom vyrovnanú partiu iba v prvom polčase. Začiatok druhého im ale vôbec nevyšiel a Švédi vďaka deviatim gólom za sebou rozhodli o svojom triumfe. Sú tak spolu so Slovinskom na čele skupiny so štyrmi bodmi, Slováci vyšli po stredajšej prehre v Slovinsku 25:31 opäť naprázdno.

Kvalifikácia pokračuje ďalšími stretnutiami na prelome apríla a mája budúceho roka. Slovákov čaká dvojzápas s Lotyšskom, najskôr vonku a potom v domácom prostredí. Postup na ME do Poľska si zabezpečia prvé dva tímy z každej kvalifikačnej skupiny plus najlepší z tretích miest.

Kvalifikácia ME 2016 - 3. skupina, druhé kolo:

Slovensko - Švédsko 23:33 (15:16)

Zostava a góly SR: Paul, Žernovič - T. Urban 7/4, Hruščák 3, Ďuriš, Kopčo 4, Rábek 5, Straňovský, Gamrát, Mikéci 1, Briatka 2, Pekár 1, Sivák, Petro, L. Urban, Volentics. Najviac gólov Švédska: Nilsson 9, L. Karlsson 7. Rozhodovali: Lopez, Ramirez (obaja Šp.), vylúčení: 4:3, 7m hody: 4/3 - 3/2, 2300 divákov

Hlasy po zápase:

Zoltán Heister, tréner SR (zdroj Sport 1): "Len ťažko nachádzam odpoveď na príčiny prehry. Prvý polčas bol dobrý, v kabíne bolo všetko v poriadku, chlapci sa ´vyhecovali´. Prestávka nám asi uškodila, upokojili sme sa, mysleli si, že to pôjde samo. Neviem, čo sa stalo na začiatku druhého dejstva. V jeho prvých minútach akoby sme vôbec neboli na palubovke. Súper bol vyspelý, kvalitný, no my si nemôžeme dovoliť takéto extrémne výpadky."

Teodor Paul, brankár SR (zdroj: Sport 1): "Nepremenili sme vyložené šance, ktorých sme veľmi veľa zahodili. Hrali sme príliš jednoducho v obrane, nechali sme ich strieľať a presne na to sme dnes doplatili. Švédi majú kvalitné spojky, krídla či pivota a na týchto hráčov treba lepší dôraz."