Hráči AC Miláno uznali, že Palermo podcenili

Reakcia Fernanda Torresa (vľavo) a Jeremyho Meneza na inkasovaný gól.
Reakcia Fernanda Torresa (vľavo) a Jeremyho Meneza na inkasovaný gól. (Autor: TASR/AP)
TASR|3. nov 2014 o 12:06

Mysleli sme si, že súper sa porazí sám, povedal po zápase Ignazio Abate.

MILÁNO. Najväčším prekvapením víkendového programu 10. kola talianskej futbalovej Serie A bola domáca prehra AC Miláno s nováčikom súťaže z Palerma (0:2). Vlna kritiky sa zniesla najmä na hlavu Cristiana Zapatu.

Kolumbijčan, ktorý v úvode duelu vystriedal zraneného Alexa, si najskôr v 23. minúte strelil vlastný gól. O tri minúty neskôr prehral osobný súboj s Paulom Dybalom a mladý Argentínčan pohodlne zvýšil na 2:0 pre Palermo.

Obranca AC Miláno Ignazio Abate pre oficiálny klubový web priznal, že prehra nebola iba výsledkom Zapatovho zlyhania.

"So spoluhráčmi sme sa zhodli, že súpera sme podcenili. Neboli sme na tento zápase vhodne mentálne pripravení a to sa nám už v budúcnosti nesmie stať. Mysleli sme si, že súper sa porazí sám," povedal po zápase Abate.

"Musíme hrať viac s pokorou a menej profesorsky. Liga je kvalitná a ak nezmeníme svoj prístup k súperom, budeme mať problémy aj inými tímami," uviedol Abate.

Milánu patrí po desiatich kolách siedma priečka. Na tretiu Sampdoriu, s ktorou sa v sobotu stretnú vo vzájomnom súboji, strácajú zverenci trénera Filippa Inzaghiho tri body.