Radosť piešťanských hokejistov.
Radosť piešťanských hokejistov. (Autor: archív TASR)
SITA|4. nov 2014 o 20:07

V pridanej päťminútovke rozhodol o víťazstve hostí Brňák.

BANSKÁ BYSTRICA. Hokejisti Piešťan zvíťazili v utorkovej dohrávke 4. kola najvyššej domácej súťaže Tipsport extraligy na ľade Banskej Bystrice 3:2 po predĺžení.

Na úvodný gól hosťujúceho Mišuru domáci dvakrát odpovedali v prostrednej časti hry, ale na úspech im to nestačilo.

Hostia v poslednej tretine vyrovnali a v úvode pridanej päťminútovky Brňákovou zásluhou rozhodli o zisku dvoch bodov.

Miroslav Chudý, tréner Banskej Bystrice: "Podali sme veľmi zlý výkon, málo sme korčuľovali. Zápas dopadol asi tak, ako mal. Piešťany si dnes zaslúžili body a nielen dva, ale aj všetky tri."

Jozef Krišák, asistent trénera Piešťan: "Na stretnutie sme nastúpili s taktikou prehusťovania stredného pásma a rýchlych protiútokov. V prvej tretine sa nám to darilo, v koncovke sa však naďalej trápime a nie sme efektívni. V tretej tretine sme sa zdvihli, šťastne sme vyrovnali. Nakoniec sme veľmi radi, že sme konečne vyhrali a bodovali."

Hokej - Tipsport extraliga - dohrávka 4. kola

Banská Bystrica - Piešťany 2:3 pp (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 25. Kafka (Matoušek, Handlovský), 26. Bendík (Kadura) - 17. Mišura (T. Klempa, Kutálek), 51. F. Hudec (Toman, Konečný), 61. Brňák (Kutálek)

Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano - Korba, Rovenský, 1057 divákov

Banská Bystrica: Wiikman - Jaborník, Bambúch, Predajniansky, Biro, P. Lunter - Block, Kytnár, M. Hudec - Kafka, Preisinger, Handlovský - Kadura, Matoušek, Bendík - Macko, Gašpar, M. Surový

Piešťany: Šúrek - Škadra, Šedivý, Hamrák, Brňák, Rais, Bučka, M. Srnec - T. Klempa, Mišura, Kutálek - Haring, Peško, Románek - F. Hudec, Toman, Konečný - Lichanec