Slovan prehral v Novosibirsku 0:1 po 16 nájazdoch

Slovan nastúpil v bránke s Janusom. (Autor: archív SME - GABRIEL KUCHTA)
SITA|5. nov 2014 o 10:43

Baranka ani Vondrka Koskinena v predĺžení neprekonali.

Hokej - KHL - streda

Novosibirsk - Slovan 1:0 po nájazdoch

Rozhodujúci nájazd premenil Enlund, vylúčení 1:5, presilovky a oslabenia 0:0, rozhodovali Čerenkov, Rogačiov - Golovľov, Šichanov, 5486 divákov

Sibir: Koskinen - Alexejev, Belov, Mamašev, Ožiganov, Ignatovič, Gimajev - Šumakov, Koskiranta, Enlund - Monja, Bobrov, Kopejkin - Jemifenko, Gubin, Sannikov - Šalunov, Vorošilo, Butuzov

Slovan: Janus - Foster, Sigalet, Baranka, Sersen, Mihálik, Štajnoch - Hudáček, Surový, Bartovič - Netík, Nedorost, Vondrka - Jeglič, Tičar, Rachůnek - Šťastný, Bližňák, White

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v stredu v KHL na ľade tímu Sibir Novosibirsk 0:1 po samostatných nájazdoch.

Obaja brankári, domáci Mikko Koskinen aj hosťujúci Jaroslav Janus, ani raz neinkasovali počas 65 minút. Janus si prvýkrát v sezóne 2014/2015 udržal čisté konto, keď zneškodnil 27 striel súpera.

V nájazdoch rozhodla až ôsma séria, v ktorej neuspel Tomáš Netík a druhý bod domácim zabezpečil Jonas Enlund.

Slovanisti majú 33 bodov a v tabuľke Západnej konferencie im patrí 8. miesto. Najbližšie hrajú v piatok 7. novembra o 14.00 h SEČ v Astane proti Barysu.

Hlasy po zápase (zdroj hcslovan.sk):

Petri Matikainen (tréner Slovana): "Dnes to bol veľmi náročný zápas. Osobne som poznal silu Novosibirska ešte zo svojho pôsobenia v Omsku. Sibir má veľmi dobrý tím, predvádza fyzický hokej, plný korčuľovania. S kvalitným súperom sme držali krok, hrali veľmi zodpovedne v obrane a dodržiavali obranný systém. Domáci mali síce o niečo viac šancí, dokázali sme si však udržať čisté konto."

Jaroslav Janus: "V početných vylúčeniach sme veľmi dobre bránili, chlapci obetavo blokovali strely. Veľmi sme chceli vyhrať, škoda, že sa nám to v nájazdoch napokon nepodarilo. Brankára to vždy mrzí dvojnásobne, o to viac, že ak máte po 65 minútach čisté konto, chcete to dotiahnuť až do konca. Tento štýl hry by sme možno mali viac uplatňovať aj doma. Aj my sme mali v normálnom hracom čase dosť šancí na skórovanie, nastrelili sme žŕdku."

Rok Tičar: "V obrane sme dnes hrali skutočne dobre, všetci sme sa snažili poctivo brániť a pomáhať nášmu brankárovi. Aj v útočnom pásme sme mali zopár dobrých momentov. Podľa mňa sme výborne zvládli aj samostatné nájazdy, ale nakoniec sa od nás šťastena odvrátila. Nájazdy trénujem pravidelne, niečo z toho, čo viem, som sa snažil ukázať aj v samotnom zápase. Dal som síce dva góly, ale mal som dať aj ten tretí a bolo by vymaľované."

Tomáš Netík: "Výborne opäť zachytal Jaro Janus, ktorý nás podržal v niekoľkých situáciach, keď súper mohol skórovať. Nájazdy sú lotéria, to vie každý. Ja som dnes išiel na tri, vyšiel mi iba jeden. Teraz si hovorím, že ten tretí som asi mohol urobiť trochu inak. Myslel som, že brankár pôjde trochu skôr na 'drevenú nohu', ako sa hovorí, ale on to ešte stihol 'cvaknúť'".

Šumakov nedal - 0:0

Baranka ani Vondrka Koskinena počas 5 minút hry 4 proti 4 neprekonali, nasledujú samostatné nájazdy. Kto bude mať dva body a kto dnes jeden?

Pred 5486 divákmi sa zápas po 60 minútach skončil bez gólov, strely na bránku boli 27:23, vylúčení 1:5, z toho Baranka dva razy.

52. min: Domáci mali teraz dve dobré šance na strelenie prvého gólu.

50. min: Veľa sa toho na ľade nedeje, že by z toho bola prvá tohtosezónna bezgólová remíza Slovana v KHL?

44. min: Po dvoch tretinách boli strely na bránku 13:16, domáci v úvode tretej časti vyrovnali túto štatistiku na 16:16. Janus z toho raz predviedol výborný zákrok.

40. min - Skončila sa druhá tretina. Ani v nej nepadol gól. Možno padne na začiatku tretej, keď bude Sibir dohrávať presilovku.

35. min - Otvoriť skóre mohol Slovan, Jegličovu strelu tečoval Tičar. Následne musel Koskinen zostaviť Tičarov pokus po tom, ako Slovinec obkorčuľoval bránku.

29. min - Na domácu bránku sa v prečíslení 2 na 1 rútili Netík s Vondrkom. Netík krajanovi neprihral, tvrdou strelou trafil žŕdku.

28. min - Výhodu presilovky mal pre zmenu Slovan, ani teraz však nepadol prvý gól zápasu.

24. min - Slovan prežil dvojnásobnú oslabovku, aj následnú minútovú domácu presilovku o jedného hráča.

22. min - Domáci budú mať k dispozícii viac ako minútovú presilovku o dvoch hráčov. K Barankovi sa na trestnej lavici pridal Netík.

21. min - Začala sa druhá tretina.

I. tretina

20. min - Skončila sa prvá tretina. Viac z hry v nej mali domáci, skórovať sa im ale nepodarilo. Dúfajme, že v ďalšom priebehu zápasu budeme vidieť zaujímavejší hokej.

15. min - Medzi doteraz najzaujímavejšie momenty nudnej prvej tretiny patrí ošetrovanie zraneného čiarového rozhodcu.

13. min - Naďalej má prevahu domáci tím, nedarí sa mu ale vypracovať si vyloženú šancu.

7. min - V úvode sú oveľa aktívnejší domáci, Slovan sa do útočnej tretiny dostáva sporadicky.

2. min - Fauloval Foster a domáci sa počas presilovky dostali do veľkej šance, Monja ale zblízka neprekonal Janusa.

1. min - Zápas sa začal. Slovan na Sibír síce cestoval s Ladislavom Nagyom, ten ale zatiaľ nie je v zostave.

Domov»Hokej»KHL»Slovan prehral v Novosibirsku 0:1 po 16 nájazdoch