CSKA senzačne zdolalo anglického šampióna

Na poslednom mieste v skupine Ligy majstrov je po prehre s moskovským CSKA - Manchester City. Moskovčania vyhrali v Anglicku vôbec ich prvý pohárový zápas.

Seydou Doumbia z CSKA Moskva strieľa gól do siete City.(Zdroj: TASR/AP)
Zažite atmosféru Old Traffordu počas Európskej ligy >>

MANCHESTER. Futbalisti Manchestru City majú v skupinovej fáze Ligy majstrov 2014/2015 veľké problémy. V stredu padli doma s CSKA Moskva po prehre 1:2 na posledné miesto tabuľky, ruský šampión sa so 4 bodmi dotiahol na druhé AS Rím. Suverén skupiny a nemecký majster Bayern Mníchov vyhral všetky štyri zápasy a postup má už v suchu.

Moskovčania vyhrali v Anglicku vôbec ich prvý pohárový zápas.

Tréner: Darovali sme in dva góly

Anglického šampióna šokoval už v 2. minúte Seydou Doumbia z Pobrežia Slonoviny, ktorý presnou hlavičkou poslal hostí do vedenia.

Odpoveď favorita bola blesková, keď o šesť minút neskôr Doumbiov krajan Yaya Toure z priameho kopu spoza šestnástky nedal šancu brankárovi Igorovi Akinfejevovi a vyrovnal na 1:1.

Doumbia ale ešte do prestávky pridal svoj druhý gól a Manchester sa potom márne snažil aspoň vyrovnať. Do kabín museli ísť navyše v závere po červených kartách Fernandinho i Toure.

Tréner Citizens Manuel Pellegrini iba ťažko hľadal dôvody slabého výkonu jeho mužstva.

"Je ťažké pochopiť, prečo sme hrali tak zle. Od začiatku sme boli príliš nervózni. Darovali sme im oba góly. Najmä v prvom polčase som nevidel ten tím, ktorý vídavam normálne. Máme krízu sebadôvery, no nechápem prečo. Musíme nájsť dôvod. Musíme rozprávať s hráčmi každý deň a musíme opäť začať víťaziť," povedal po stretnutí Čiľan, ktorého tím je v skupine stále bez víťazstva.

Doumbia dal dva góly Maanchestru aj pred rokom

Aj pred rokom Doumbia strelil na Etihad Stadium dva góly, domáci ale vtedy vyhrali 5:2.

"Kľúčom bola naša mentalita, boli sme veľmi koncentrovaní a dosiahli sme výhru. Musím povedať, že som bol trošku prekvapený, že som v základe. Vďaka Bohu, všetko išlo dobre. Neprekvapila ma naša výhra. Futbal je futbal. Verili sme si a potom to prišlo. Verím, že sa nám ešte podarí zvíťaziť v ďalších zápasoch a postúpime," povedal hrdina súboja.