Slovan prehral v Astane 1:6, Janus a Backlund dostali po tri góly

Slovan je po prehre v Astane už na 11. mieste tabuľky Západnej konferencie KHL.
Slovan je po prehre v Astane už na 11. mieste tabuľky Západnej konferencie KHL. (Autor: ILUSTRAČNÉ SME - TOMÁŠ BENEDIKOVIČ)
SITA|7. nov 2014 o 10:34

Zverenci Petriho Matikainena najbližší duel odohrajú v stredu 12. novembra.

Astana - Slovan Bratislava 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)

Góly a asistencie: 4. Savčenko (Rudenko, Bartulis), 22. Puškariov, 24. Dallman (Bochenski, Boyd), 37. Rudenko (Savčenko, Starčenko), 51. Starčenko (Rudenko, Savčenko), 54. Romanov (Puškariov) - 26. Nedorost (Bartovič)

Rozhodcovia: Dejev, Cyplakov - Kučava, Novikov, vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše Romanov (Barys) 10 min za urážku rozhodcov a nešportové správanie, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 4011 divákov.

Barys Astana: Laco - Dallman, Lundin, Savčenko, Bartulis, Cerenok, Blochin, Ibrajbekov - Bochenski, Boyd, Dawes - Rudenko, Starčenko, Upper - Žajlauov, Gavrilin, Puškariov - Romanov, Popovič, Rachmanov

Slovan Bratislava: Janus (24. Backlund) - Brejčák, Sigalet, Baranka, Sersen, Mihálik, Štajnoch - Rachůnek, Surový, Bartovič - Netík, Nedorost, Vondrka - Jeglič, Tičar, Nagy - Šťastný, Bližňák, White

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana v piatkovom súboji KHL prehrali na ľade kazašského tímu Barysu Astana 1:6.

Do zostavy sa po zranení vrátil najproduktívnejší hráč Ladislav Nagy, bodovo sa však nepresadil. V bránke Barysu podal spoľahlivý výkon slovenský reprezentačný brankár Ján Laco, ktorý pochytal 27 striel hráčov Slovana.

Slovanisti teraz majú v súťaži štyri dni voľno, najbližší duel odohrajú v stredu 12. novembra o 19.00 doma proti Medveščaku Záhreb. Potom ich čaká výjazd na klziskách súperov, keď sa postupne predstavia na ľadoch Jokeritu Helsinki, Atlantu Mytišči a Dinama Riga.

Petri Matikainen, tréner Slovana /zdroj: hcslovan.sk/: "Zápas sa mi po takejto prehre hodnotí ťažko. Myslím, že sme odohrali dobrú prvú tretinu, bohužiaľ sme v nej dostali hneď v úvode gól počas oslabenia. Ďalšie dve tretiny neboli z našej strany dobré, prehrávali sme osobné súboje, slabší bol aj pohyb. Astana hrala veľmi dobre a vo všetkých činnostiach hry nás predčila. Rovnako sme opäť nedokázali využiť príležitosti na skórovanie, ktoré sme si vytvorili."

Online:

Koniec zápasu, Astana vyhrala 6:1.

V polovici tretej tretiny sú strely na bránku 25:25, na góly je to 5:1. Ján Laco v bránke domácich dostal jeden gól, Jaroslav Janus v bránke hostí tri, Johan Backlund zatiaľ dva.

Prečítajte si tiež:

Domáci sú efektívni, zo 17 striel vedú 4:1, hostia ich vyslali po dvoch tretinách 22. Zápas sleduje 4011 divákov, čo je takmer vypredané.

24. min. Dallman krátko po druhom góle pridal aj tretí, Bratislavčania prehrávajú v Kazachstane už 0:3. Janusa strieda Backlund.

22. min. Slovan začal zle aj druhú tretinu, opäť v úvode inkasoval. Po góle Puškariova je už 2:0 pre domácich.

Koniec prvej tretiny. Slovan v Kazachstane prehráva 0:1. Momentálny stav na strely 7:8.

15. min. Slovan je v stretnutí zatiaľ aktívnejší, hostia vystrelili na domáceho brankára Jána Laca až 7 striel, domáci na brnáku Slovana len štyri.

9. min. Domáci sa s brankárom Jánom Lacom v bránke presilovke Slovana ubránili.

7. min. Len faulom sa podarilo zastaviť Slovan v šanci domácemu Konstantinovi Rudenkovi. Hostia tak dostanú príležitosť vyrovnať rovnako v presilovke.

3. min. Slovanisti rýchlo v Kazachstane prehrávajú, strelou od modrej potrestal vylúčenie Jegliča Roman Savčenko.

ASTANA. Hokejisti Slovana Bratislava nastúpili na piatkový zápas základnej časti KHL na ľade Barysu Astana už aj so svojím najproduktívnejším hráčom Ladislavom Nagyom, ktorý sa zotavil po zranení.

Do zostavy hostí sa nezmestili kanadský zadák Kurtis Foster ani krídelník Libor Hudáček.

V bránke kazašského tímu sa predstavil slovenský reprezentant Ján Laco, na opačnej strane sa medzi žŕdky postavil Jaroslav Janus.

Domov»Hokej»KHL»Slovan prehral v Astane 1:6, Janus a Backlund dostali po tri góly