Šestnástka prehrala s mladými Rusmi 1:8

SITA|7. nov 2014 o 23:25

Reprezentácia do 17 rokov prehrala na turnaji World U17 Hockey Challenge v kanadskej Sarnii.

MINSK. Slovenská hokejová reprezentácia do 16 rokov neuspela ani vo svojom druhom vystúpení na turnaji o Pohár prezidentského športového klubu, keď v piatok v minskej Čižovka Arene prehrala s ruskými rovesníkmi vysoko 1:8. Zverenci trénera Tomáša Kochana strelili jediný gól v zápase v 35. min, na 1:5 znížil Fafrák. V sobotu o 12.00 h SEČ nastúpia mladí Slováci proti výberu o rok starších Lotyšov.

Tím SR "16" prehral s ruskými rovesníkmi v Bielorusku už tretí raz za ostatných päť dní, v pondelok a utorok podľahol tomuto súperovi v príprave 1:6 a 0:6.

Turnaj o Pohár prezidentského športového klubu - Minsk (Biel.) - piatok:

Rusko "16" - Slovensko "16" 8:1 (3:0, 2:1, 3:0)

Gól SR "16": 35. Fafrák (Kövér, Liška)

Hlas (zdroj: HockeySlovakia.sk):

Tomáš Kochan (tréner SR "16"): "Vážne sa treba zamyslieť nad tým, že výsledok 1:8 sa zrodil pri pomere striel 39:38 v náš prospech. Nečudo, keď naše zakončenie bolo nedôrazné, slabé, váhavé... Pokiaľ si naši mladíci neuvedomia, že dôležité je každé jedno striedanie, ktoré musia absolvovať s absolútnou zodpovednosťou a maximálnou koncentrovanosťou, ďalej výkonnostne neporastú. To im musí dozrieť v hlavách."

Lotyšsko "17" - Bielorusko "17" 3:4 (2:1, 0:1, 1:2)

Ďalší program turnaja - časy sú v SEČ:

sobota 8. novembra: Slovensko "16" - Lotyšsko "17" (11.00), Bielorusko "17" - Rusko "16" (14.15)

Slovenská reprezentácia do 17 rokov prehrala v piatkovom zápase o 7. miesto na turnaji World U17 Hockey Challenge v kanadskej Sarnii s domácimi rovesníkmi z čierneho výberu 2:3 po predĺžení. Góly slovenského mužstva zaznamenali v polovici tretej tretiny krátko po sebe Samuel Solenský a Viliam Čacho.

Slováci na podujatí napokon nevyhrali ani jeden zápas a obsadili konečné 8. miesto.