ŽK: 43. Sterling, 65. Balotelli - 48. Ivanovič, 69. Matič, 83. Oscar, 87. Costa, 90.+ Courtois

Liverpool: Mignolet - Johnson, Škrtel, Lovren, Moreno - Gerrard, Can (70. Allen) - Henderson, Coutinho (70. Borini), Sterling - Balotelli (79. Lambert)

Chelsea: Courtois - Ivanovič, Cahill, Terry, Azpilicueta - Matič, Fábregas - Ramires (54. Willian), Oscar, Hazard (90.+ Filipe Luis) - Costa (90. Drogba)

Manchester United - Crystal Palace 1:0 (0:0)

Góly: 75. a 80. Long

West Ham - Aston Villa 0:0

Queens Park Rangers - Manchester City 2:2 (1:1)

Góly: 21. Austin, 76. Demichelis (vl.) - 32. a 83. Agüero

BRATISLAVA. Aj po sobote platí, že futbalisti Chelsea v tejto sezóne ešte neprehrali. Zverenci trénera Josého Mourinha otočili zápas na štadióne Liverpoolu.

Domáci išli do vedenia v 9. min tečovanou strelou Emreho Cana. O päť minút bolo vyrovnané, gól Garyho Cahilla potvrdilo jastrabie oko.

O víťazstve hostí rozhodol v 67. min Diego Costa, ktorý využil skvelý prienik Cesara Azpilicuetu, ktorý obišiel Coutinha.

V sobotu opäť zvíťazil aj FC Southampton - najväčšie prekvapenie doterajšieho priebehu sezóny. "Svätci" zdolali v domácom prostredí Leicester City 2:0 a v tabuľke sú senzačne naďalej na druhom mieste o štyri body za londýnskou Chelsea.

Manchester United zdolal gólom Španiela Juana Matu najtesnejším rozdielom 1:0 iný londýnsky klub Crystal Palace.

V záverečnom sobotňajšom dueli Manchester City remizoval s predposlednými Queens Park Rangers 2:2. Úradujúci majster sa musel na svojho súpera neustále doťahovať, prehrával 0:1 aj 1:2. Deľbu bodov napokon zariadil v 83. minúte Sergio Agüero, ktorý strelil aj prvý gól svojho tímu.

Online a góly Liverpool - Chelsea

90.+ min - Zápas sa skončil.

90.+ min - Nadstavený čas priniesol šancu Liverpoolu, Boriniho hlavička ale išla nad bránku Chelsea.

88. min - K strele spoza šestnástky sa dostal Gerrard, skackajúcu loptu zastavil rukou Cahill, rozhodca neodpískal penaltu.

85. min - Domáci sa snažia dostať Chelsea pod tlak, nedarí sa im však dostať do šancí, loptu držia v málo nebezpečných priestoroch pred šestnástkou.

75. min - Liverpool sa snaží o vyrovnanie, teraz Henderson z dobrej pozície volejom trafil Matiča, od ktorého sa lopta odrazila na roh.

67. min - Chelsea strelila gól. Po ľavej strane skvele prenikol cez Coutinha Azpilicueta, po ktorého prihrávke skóroval do poloprázdnej bránky Diego Costa.

53. min - K zakončeniu zvnútra šestnástky sa dostal Sterling, jeho strelu zlikvidoval Courtois. Na druhej strane vystrelil Hazard, loptu domáca obrana zblokovala na roh.

51. min - Do protiútoku sa rútil Diego Costa, ktorého vysunul Hazard. Útočník Chelsea zakončil nožničkami nad bránku, pri strele poza hlavu mu roztrhol dres Moreno.

46. min - Začal sa druhý polčas.

I. polčas

45. min - Prvý polčas sa skončil. Lepšie začali domáci, ktorí sa dostali do vedenia tečovanou Canovou strelou. Chelsea však čoskoro vyrovnala, a to nielen skóre. Liverpool postupne strácal v nervóznom súboji kontrolu nad loptou a častými chybami ponúkal hosťom šance.

36. min - Situácia spred dvoch minút sa zopakovala, Hazard opäť zakončil protiútok strelou do Johnsona.

34. min - Chelsea sa po zlej Balotelliho prihrávke dostala do rýchleho protiútoku, Hazard ho zakončil strelou, ktorú Johnson zblokoval na roh.

26. min - Defenzívna dvojica stredopoliarov Chelsea Matič - Fábregas opäť nechala veľa priestoru v strede poľa, dravým prienikom to využil Coutinho, jeho strelu Courtois zneškodnil.

22. min - Diego Costa a Martin Škrtel nadviazali tam, kde skončili počas kvalifikačného zápasu v Žiline medzi Slovenskom a Španielskom. Costa teraz mimo súboja o loptu fauloval Škrtela, hráči si potom vymenili niekoľko zrejme neslušných slov.

19. min - Tentokrát o góle/nególe rozhodol postranný rozhodca vlastným okom, ofsajdovým verdiktom správne zastavil Maria Balotelliho.

14. min - Chelsea strelila gól. Po Fábregasovom rohovom kope hlavičkoval Terry. Mignolet vyrazil, zareagoval na to Cahill a loptu poslal za bránkovú čiaru. Gól potvrdilo jastrabie oko.

9. min - Liverpool strelil gól. Emre Can dostal v strede poľa veľa priestoru. Jeho strelu spoza šestnástky do protipohybu brankára Courtoisa tečoval Gary Cahill.

1. min - Zápas sa začal.