Hokejisti prehrali s Nemeckom 1:2. Vůjtek: Chýbala šikovnosť

Marek Viedenský trafil žŕdku. (Autor: TASR)
Sportnet|8. nov 2014 o 13:04

Na 1:2 znížil v tretej tretine Lapšanský, Slovákom sa už nepodarilo vyrovnať.

Hokej - Nemecký pohár - sobota

Nemecko - Slovensko 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 2. Hager (Reimer), 40. Ullmann (Reimer, Gogulla) - 56. Lapšanský (Vandas).

Rozhodcovia: Gofman, Vogl - Kohlmüller, Müller, vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0.

Nemecko: Pielmeier - Reul, Goc, Krupp, Kettemer, Krueger, Akdag, Hördler, Ankert - Oppenheimer, Hospelt, Pietta - Plachta, Hager, Wolf - Reimer, Ullmann, Gogulla - Seidenberg, Kink, Noebels - Buchwieser

Slovensko: Čiliak - Valach, Mikuš, Deyl, Švarný, Bokroš, Kozák, Jánošík, Kotvan - Bakoš, Viedenský, Dravecký - J. Sýkora, Marcinko, Tománek - Vandas, Bortňák, Lapšanský - Rác, Lušňák, Dej

Švajčiarsko - Kanada 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 12. Walser (Wieser), 60. Wieser - 35. Hamil (Aulin, Reddox)

1. Nemecko 2 2 0 0 0 5:2 6
2. Slovensko 2 1 0 0 1 5:3 3
3. Švajčiarsko 2 1 0 0 1 3:4 3
4. Kanada 2 0 0 0 2 2:6 0

((foto))

MNÍCHOV. Slovenskí hokejoví reprezentanti podľahli v sobotu vo svojom druhom zápase na Nemeckom pohári 2014 domácemu výberu 1:2. Svoje účinkovanie na turnaji zakončia v nedeľu o 13.15 súbojom proti Švajčiarsku.

Zverenci trénera Vladimíra Vůjteka inkasovali vo vyrovnanom zápase už po 99 sekundách hry, keď Reimerovu strelu tečoval pred Čiliakom Hager.

V ďalšom priebehu si vypracovali viacero šancí na vyrovnanie, no domácich podržal brankár Pielmeier. V 40. minúte prišiel druhý gól Nemecka.

Ullmann nemal komu prihrať, tak vyskúšal strelu z uhla a tú si vrazil do vlastnej bránky Deyl. V závere korigoval skóre Lapšanský.

V druhom zápase zdolali Švajčiari európsky výber Kanady tesne 2:1. Víťazný gól pritom strelili zásluhou Dina Wiesera len 48 sekúnd pred záverečným klaksónom do prázdnej bránky, keďže tréner Kanady Jeff Tomlinson z nej za stavu 1:1 odvolal Chrisa Masona.

Vďaka tomuto víťazstvu sa tak stal nemecký výber šiestykrát víťazom turnaja. Predtým triumfoval ešte v rokoch 1995, 1996, 2009, 2010 a 2012.

Povedali po zápase

Vladimír Vůjtek, tréner SR: "Blahoželám súperovi k víťazstvu. Dnes sme videli zaujímavý a bojovný zápas, v ktorom sme bohužiaľ dostali rýchly gól, čo hralo do kariet súperom. Mohli hrať z obrany a čakať na naše chyby. Vypracovali sme si niekoľko šancí, ale chýbala nám šikovnosť v koncovke, aby sme prekonali ich výborného brankára. Som rád, že aj po druhom góle, ktorý sme si dali sami, sme sa nevzdali a hrali sme až do konca duelu. Môžeme byť spokojní s výkonom mužstva. Výsledok nie je lichotivý, ale výkon mužstva, s ktorým sme sem prišli, bol na hranici možností."

Rastislav Dej, útočník SR: "Rác mi tam nahadzoval puk, ja som si ho chcel pokryť a dostal som hokejkou do nosa. Podľa mňa to bol faul, no rozhodca nezapískal. Dnes nám chýbal pokoj v koncovke. Mali sme dosť šancí, aj ja som mal dve, keby sme ich premenili, mohlo to byť pre nás veselšie."

Marek Čiliak, brankár SR: "Pri druhom góle to išlo po ľade, nečakal som, že do toho dá Deyl hokejku. Myslel som, že puk vyrazím na sieť, videl som, že tam ide ich hráč. Ešte ma to trafilo do ruky, ale gólu som už nezabránil."

Adam Lapšanský, útočník a strelec jediného gólu SR: "Boli nepríjemní ako včera Kanaďania. My sme trochu zaspali začiatok a dostali sme gól. Potom sme vyrovnali hru, v druhej tretine sme už boli lepší, ale dosť nás položil gól v závere. V tretej sme ich tlačili, mali sme kopec šancí, no dali sme len jeden gól."

Patrik Lušňák, útočník SR: "Z oboch strán to bolo vyhecované, bol to super zápas pre divákov i pre nás. Som rád, že nás prišlo povzbudiť toľko veľa fanúšikov, bolo ich počuť viac ako Nemcov.

Juraj Valach, obranca SR: "Na konci sme sa snažili ešte niečo urobiť s výsledkom. Nechýbala nám bojovnosť ani nasadenie, Nemci v závere už nestíhali. Chýbala nám však chladnokrvnosť v zakončení, taká ľahkosť. Je to škoda, mohli sme to dotiahnuť."

Pat Cortina, tréner Nemecka: "Bol to veľmi bojovný a vyrovnaný zápas. Slováci hrali dosť dobre na to, aby mali šancu vyhrať. Po včerajšom neskorom zápase som mal trochu obavy, ako sa moji hráči vyrovnajú s krátkym oddychom. Zo začiatku duelu sme hrali trochu komplikovane, no postupne sme sa rozbehli, dali sme góly a dobre nám zachytal brankár."

Online prenos

60. min - Zápas sa skončil. Slováci posledných 20 sekúnd odohrali bez brankára, počas záverečnej snahy už nevyrovnali.

58. min - Slováci mali veľkú šancu na vyrovnanie, Tománek však netrafil odkrytú nemeckú bránku.

56. min - Slovensko strelilo gól. Tvrdou strelou príklepom znížil na rozdiel jedného gólu Adam Lapšanský.

53. min - Rozhodcovia boli teraz nepozorní. Nevšimli si, ako Ján Sýkora hokejkou rozbil peru jednému z domácich hokejistov.

48. min - Na modrej čiare naši hokejisti stratili puk, na ich šťastie Reimer nevyužil samostatný únik.

47. min - K šanci sa dostali domáci, a to pri slovenskej presilovke. Nemci však prečíslenie 2 na 1 nezvládli.

45. min - Prvá pätminútovka tretej tretiny nepriniesla šancu ani na jednej strane.

41. min - Začala sa tretia tretina.

II. tretina

40. min - Druhá tretina v nej skončila, domáci si počas nej utvorila viac šanci ako slovenskí hokejisti a v jej závere zaslúžene zvýšili svoje vedenie.

40. min - Nemecko strelilo gól. Ullmannovu strelu od mantinela v snahe odvrátiť puk tečoval do vlastnej bránky Deyl.

37. min - Ďalšia veľká nemecká šanca. Ullmann sa ocitol sám pred bránkou, puk ale nedostal pomedzi Čiliakove betóny. Na druhej strane mal šťastie nemecký brankár, Roman Rác nastrelil hornú žŕdku jeho bránky.

35. min - Po peknej nemeckej kombinácii sa do veľkej šance dostal Oppenheimer, z dobrej streleckej pozície ale vystrelil do stredu bránky, kde trafil Čiliaka.

31. min - Slováci nevyužili ďalšiu presilovku, v tejto sa im podarilo jedine trafiť domáceho brankára do masky.

27. min - Veľká šanca Slovenska na vyrovnanie. Dravecký si položil brankára Pielmeiera, puk však už nezdvihol ponad betón. Dravecký sa o pár desiatok sekúnd dostal do ďalšej šance, bekhendom neuspel.

23. min - Marcinko odobral puk nemeckému obrancovi, Vandas však neuspel v prečíslení 2 na 1.

21. min - Po nedorozumení v slovenskej obrane sa krátko po začiatku druhej tretiny dostal do šance Hospelt, center prvého domáceho útoku ale prestrelil Čiliakovu bránku.

21. min - Začala sa druhá tretina.

I. tretina

20. min - Skončila sa prvá tretina.

19. min - Vo veľkej šanci sa ocitol Adam Lapšanský, ktorého strelu z výbornej pozície domáci brankár zneškodnil vyrážačkou.

16. min - Presilovku nevyužili ani Nemci, a tak stále vyhrávajú 1:0.

13. min - Slovenskí hokejisti mali šancu vyrovnať v dvoch presilovkách, ani v jednej z nich si však nevypracovali vyloženú šancu.

6. min - Smolu mali aj Nemci, ktorí sa mohli dostať do dvojgólového vedenia, puk ale skončil na žŕdke Čilaikovej bránky.

3. min - Veľká šanca Slovenska na vyrovnanie. Po veľkej chybe domáceho brankára Pielmeiera sa k strele do poloprázdnej bránky dostal Viedenský, puk skončil na žŕdke. Následne trafil konštrukciu bránky aj Martin Bakoš.

2. min - Nemecko strelilo gól. Reimerovu strelu tečoval tesne pred Čiliakom Hager a domáci sa ujali vedenia.

1. min - Zápas sa začal.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Hokejisti prehrali s Nemeckom 1:2. Vůjtek: Chýbala šikovnosť