Iuventa zdolala Most a zostala na čele

Šalianky v súboji s Porubou zlomili odpor súperiek v druhom polčase, keď otočili skóre.

Hádzanárky Iuventy Michalovce.Hádzanárky Iuventy Michalovce.(Zdroj: archív TASR)

BRATISLAVA. Hádzanárky Iuventy Michalovce zostávajú po 7. kole na čele tabuľky spoločnej slovensko-českej súťaže žien (WHIL).

Rozhodla o tom domáca prehra ich prenasledovateľa DHK Baník Most, ktorý v súboji finalistov uplynulého ročníka českého národného play-off podľahol DHC Slavia Praha 25:26.

„Bola to špičková hádzaná pred vynikajúcou kulisou. My sme síce premrhali šesťgólový náskok, ale aj tak si dievčatá verili, že dotiahnu duel do víťazného konca, čo sa nám aj s trochou šťastia podarilo,“ ohodnotil cenný triumf slovenský kouč Slavie Tomáš Hlavatý, ktorého zverenky predstihli svojho súpera v tabuľke a už sú druhé.

Zaujímavý súboj sa hral v Šali, kde hráčky HK Slovan Duslo zlomili odpor DHC Sokol Poruba v druhom polčase, keď z 19:20 otočili na 23:20. Svoj náskok potom zdvojnásobili a následne už s prehľadom dokráčali k dvom bodom (31:26).

Prvej výhry v sezóne sa dočkali hádzanárky DHK Zora Olomouc, ktoré si poradili s tímom nováčika súťaže Bemaco Prešov 30:19. Druhýkrát sa z dvojbodového zisku radovali hráčky Sokola Písek, keď im tesné víťazstvo 21:20 proti HK Slávia Partizánske zaistila premeneným pokutovým hodom v poslednej minúte Vrabcová.

Hádzaná - WHIL - 7. kolo - sobota

HK Slovan Duslo Šaľa - DHC Sokol Poruba 31:26 (16:14)

Najviac gólov: Kertészová 11/4, Pócsíková 5, R. Bíziková 4 - Š. Marčíková 6/1, Rechtorisová 5, Adámková 4

Pok. hody: 4/4 - 1/1, vylúčené: 1 - 2, rozhodovali: Dvorský a Karlubík (obaja SR), 1000 divákov

DHK Baník Most - DHC Slavia Praha 25:26 (12:14)

Najviac gólov: S. Szarková 6/4, Jeřábková a Matoušková po 5 - H. Kutlvašrová 9, Keclíková 5/4

Pok. hody: 6/4 - 4/4, vylúčené: 4 - 1, rozhodovali: Horáček a Novotný (obaja ČR), 800 divákov

Sokol Písek - HK Slávia Partizánske 21:20 (13:11)

Najviac gólov: Vrabcová 8/3, Palasová 5, Malá 4 - Blažeková 6, Michnová 4, Radovanovičová 3

Pok. hody: 3/3 - 3/0, vylúčené: 3 - 2, rozhodovali: Kavulič a Skružný (obaja ČR), 150 divákov

DHK Zora Olomouc - Bemaco Prešov 30:19 (16:13)

Najviac gólov: Kubáčková 9/4, Salašová a Salčáková po 4 - Nemčíková a Šutranová po 6, Kutiová 3

Pok. hody: 4/4 - 2/2, vylúčené: 5 - 9, ČK: 29. Vencuriková, 60. Nemčíková (obe Prešov) za tri vylúčenia, rozhodovali: Bečička a Horák (obaja ČR), 230 divákov