Prešov vyhral v predohrávke 12. kola v Novom Sade 29:25

Hádzanári Prešova zvládli zápas v Novom Sade.
Hádzanári Prešova zvládli zápas v Novom Sade. (Autor: archív SITA)
TASR|8. nov 2014 o 21:55

Krídelník Radoslav Antl strelil osem gólov vrátane jednej sedmičky.

NOVI SAD. Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili v sobotňajšej predohrávke 12. kola nadnárodnej SEHA ligy na palubovke Vojvodiny Novi Sad 29:25.

Pod triumf úradujúceho slovenského šampióna sa výraznou mierou podpísal krídelník Radoslav Antl, ktorý strelil osem gólov vrátane jednej premenenej sedmičky.

Najbližšie sa zverenci trénera Petra Dávida predstavia v SEHA lige v sobotu 15. novembra v 9. kole doma proti RK Radnički.

SEHA liga - predohrávka 12. kola

Vojvodina Novi Sad - Tatran Prešov 25:29 (12:15)

Najviac gólov: Elezovič 7/3, Marjanovič 7/2, Orbovič 6 - Antl 8/1, Krištopans 7, Furlan 4. Rozhodovali: Horváth - Marton (obaja Maď.), vylúčení: 4 - 5, 7 m hody: 6/5 - 1/1

Na palubovke Vojvodiny sa hrala od začiatku vyrovnaná partia. V 14. minúte zaistil domácim dvojgólové vedenie v pomere 7:5 Elezovič, Prešovčania však v rýchlom slede odpovedali rovnakou kartou a do konca prvého dejstva si vypracovali trojgólový náskok. Ten stanovil v 30. minúte gólom na 12:15 opäť Elezovič.

Po prestávke sa staral o jeho udržanie najmä najlepší kanonier celej súťaže Antl, ktorý v 35. minúte zvýšil už na 17:13 v prospech Tatrana. To však bolo zo strany hostí na dlhšiu chvíľku všetko a k slovu sa dostala Vojvodina.

Tá zásluhou Marjanoviča znížila v 39. minúte na 17:18. Domáci s Prešovom následne ešte dlho držali krok, no v záverečnej desaťminútovke hostia zapli na vyššie obrátky a ďalšími gólmi potvrdili svoje víťazstvo o štyri góly v pomere 29:25.

Domov»Halové športy»Hádzaná»Prešov vyhral v predohrávke 12. kola v Novom Sade 29:25