Pánik a Gáborík skórovali, Halák vychytal prvý shutout v sezóne

Richard Pánik sa teší z gólu.
Richard Pánik sa teší z gólu. (Autor: SITA/AP)
TASR|9. nov 2014 o 07:46

Richard Pánik sa strelecky presadil v druhom zápase za sebou, celkovo tretíkrát v sezóne.

NEW YORK. Slovenský hokejista Richard Pánik prispel jedným gólom k víťazstvu Toronta nad New Yorkom Rangers 5:4. Pánik, ktorý 61 sekúnd pred koncom prvej tretiny zvýšil na 3:1 pre "javorové listy", sa presadil strelecky v druhom zápase za sebou, celkovo po tretí raz v sezóne.

Skóroval aj Marián Gáborík, ktorý otvoril gólový účet stretnutia Los Angeles - Vancouver (5:1). Gáborík zaznamenal svoj prvý presný zásah v sezóne, v závere prvej tretiny si pripísal aj asistenciu na góle Anžeho Kopitara.

Višňovský zblokoval dve strely

Slovenský brankár Jaroslav Halák zaznamenal svoje prvé čisté konto v sezóne, keď chytil všetkých 19 striel hokejistov Arizony a výrazne pomohol New Yorku Islanders k tesnému víťazstvu 1:0. "Ostrovania" zblokovali 16 striel domácich, pričom až 13 hráčov malo na konte aspoň jeden blok.

Dve strely zblokoval aj Ľubomír Višňovský, ktorý odohral takmer 18 minút. Obrannú prácu svojho tímu si Halák pochvaľoval.

"Chalani odviedli skvelú robotu. Dávali hokejky do prihrávok a zabránili veľa šanciam. Výborne korčuľovali a blokovali strely. Kľúčom k víťazstvu boli aj ubránené presilovky," povedal pre zámorské médiá Halák, ktorý zaznamenal 31. shoutout v kariére, ale prvý v drese Islanders.

Bezgólový stav zlomil až 2 minúty a 31 sekúnd pre koncom tretej tretiny Frans Nielsen, keď strelou bez prípravy prípravy prekonal dovtedy bezchybného Mikea Smitha. Islanders zakončili päťzápasový trip tromi víťazstvami za sebou. Coyotes mali náročný program, pretože deň pred zápasom s Islanders hrali v Anaheime a do Arizony dorazili až ráno o pol tretej.

"Chýbala nám energia najmä v presilovkách, ale nechceme sa na to vyhovárať. Dnes nám chýbal hráč, ktorý by spravil niečo výnimočné," povedal tréner Dave Tippett, ktorý koučoval Coyotes v 390. zápase a vyrovnal klubový rekord Boba Francisa.

Tímové víťazstvo

Slovenský útočník Marián Gáborík si vo svojom siedmom zápase v sezóne otvoril strelecký účet. Tridsaťdvaročný kanonier poslal v 10. minúte zápasu s Vancouverom svoj tím do vedenia 1:0, keď dorazil bekhendom za chrbát Ryana Millera strelu Aleca Martineza. Gáborík k 347. gólu v kariére pridal aj asistenciu a Kings vyhrali 5:1.

Obhajca Stanley pohára zvládol duel s Canucks len s piatimi obrancami, pretože pre zranenie nemohol hrať Robyn Regehr a Slava Vojnov je stále suspendovaný.

"Bolo to tímové víťazstvo. Všetci išli na sto percent," povedal obranca Martinez, ktorý si tromi asistenciami vytvoril kariérne maximum. Najvyťaženejším hráčom v zápase bol obranca Kings Drew Doughty, ktorý strávil na ľade 29:46 minúty.

Gáboríkov gól.

Pánik sa perfektne zorientoval

Toronto zdolalo na domácom ľade New York Rangers 5:4. V druhom zápase za sebou sa do streleckej listiny zapísal slovenský útočník Maple Leafs Richard Pánik, ktorý pri zranení Daniela Winnika dostal opäť priestor na ľade a dokázal ho využiť.

Pánik sa minútu pred koncom prvej tretiny dostal k odrazenej strele, perfektne sa zorientoval medzi kruhmi a bleskovou strelou švihom medzi dvomi hráčmi Rangers prekonal Cama Talbota.

Pánik zvýšil na 3:1 pre svoj tím a dal svoj tretí gól v sezóne. Dvadsaťtriročný krídelník nastúpil v druhej formácii s Nazemom Kadrim a Danielom Clarksonom a na ľade strávil viac ako 16 minút. Zaznamenal dve strely a štyri bodyčeky. Hrdinom duelu sa stal útočník Leo Komarov, ktorý v 55. minúte svojim prvým gólom v sezóne rozhodol o tesnom víťazstve Toronta.

"Je to skvelý pocit, konečne som prelomil streleckú smolu. Nie je nič príjemné čakať na gól 13 zápasov, šance som mal, ale nechcelo mi to tam padnúť," povedal Komarov, ktorý zaznamenal aj asistenciu, keď v prvej tretine vypracoval v oslabení gól pre Petra Hollanda.

Florida - Calgary 6:4 (1:0, 3:3, 0:3)

Góly: 2. Upshall (Ekblad), 25. Bjugstad (Mitchell, Kulikov), 28. Upshall (Trocheck, Kulikov), 34. Hayes (Upshall, Ekblad) 25. Jones (Gaudreau, Engelland), 29. Giordano (Byron, Bouma), 33. Hudler (Glencross, Granlund), 45. Monahan (Gaudreau, Giordano), 58. Bouma (Hudler, Giordano), 59. Gaudreau (Monahan). Brankári: Montoya - Ramo (34. Hiller), strely na bránku: 31:25, 9230 divákov.

Buffalo - Pittsburgh 1:6 (0:3, 1:3, 0:0)

Góly: 37. Girgenson (Gorges, Gionta) 2. Letang (Crosby, Hörnqvist), 4. Hörnqvist (Letang, Crosby), 16. Letang (Martin, Crosby), 25. Hörnqvist (Kunitz, Crosby), 34. Bortuzzo (Crosby, Kunitz), 40. Malkin (Comeau, Letang). Brankári: Enroth - Fleury, strely na bránku: 21:39, 19.070 divákov.

Columbus - Tampa Bay 4:7 (0:4, 2:2, 2:1)

Góly: 25. Hartnell (Wisniewski, Erixon), 29. Hartnell (Foligno, Johansen), 42. Johansen (Gibbons, Wisniewski), 46. Foligno (Wisniewski, Erixon) 6. Brown (Garrison, Šustr), 7. Paquette (Drouin, Namestnikov), 13. Stralman (Callahan, Stamkos), 15. Boyle (Morrow, Brown), 26. Callahan (Filppula, Gudas), 31. Johnson (Kučerov, Drouin), 60. Johnson (Callahan). Brankári: Nabokov - Forsberg (21. McElhinney), strely na bránku: 32:38, 14.892 divákov.

Montreal - Minnesota 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Góly: 30. Gallagher (Plekanec), 40. Eller (Prust, Sekáč), 45. Sekáč (Prust, Eller), 47. Pacioretty (Parenteau, Desharnais) 35. Pominville (Vanek). Brankári: Price - Kuemper, strely na bránku: 31:31, 21.287 divákov.

Ottawa - Winnipeg 1:2 pp a sn (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 12. Neil (Zibanejad, Michálek) 18. Enström (Scheifele, Byfuglien), rozh. náj. Perreault. Brankári: Anderson - Pavelec, strely na bránku: 38:37, 19.189 divákov.

Philadelphia - Colorado 4:3 (1:0, 3:0, 0:3)

Góly: 20. Giroux (Simmonds, Voráček), 23. Simmonds (Giroux, Voráček), 32. B. Schenn (Read, Schultz), 37. Giroux (Lecavalier, Voráček) 43. Talbot, 47. Tanguay (Barrie, Everberg), 52. Redmond (Talbot, McLeod). Brankári: Mason - Berra, strely na bránku: 27:39, 19.792 divákov.

Toronto - New York Rangers 5:4 (3:2, 0:1, 2:1)

Góly: 9. Kessel (van Riemsdyk, Phaneuf), 16. Holland (Komarov), 20. PÁNIK (Franson. Kadri), 48. Polák (Kadri), 55. Komarov (Gardiner) 1. Kreider (Klein, Zuccarello), 20. Zuccarello (Keider, Stepan), 38. Hagelin (Moore), 45. Nash (St. Louis, Brassard). Brankári: Bernier - Talbot, strely na bránku: 31:35, 19.320 divákov.

Arizona - New York Islanders 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Gól: 58. Nielsen (Grabovskij, Hickey). Brankári: Smith - HALÁK, strely na bránku: 19:33, 14.689 divákov.

Dallas - San Jose 3:5 (2:1, 1:0, 0:4)

Góly: 9. Seguin (Gončar, Connauton), 11. Seguin (Cole, Jamie Benn), 36. Seguin (Roussel, Spezza) 18. Sheppard (Vlasic, Hertl), 44. Marleau (Pavelski, Couture), 47. Burns (Couture, Marleau), 51. Burns (Sheppard, Hertl), 60. Thornton (Couture, Braun). Brankári: Lindbäck - Stalock, strely na bránku: 40:29, 17.023 divákov.

St. Louis - Nashville 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Góly: 15. Lehterä (Schwartz, Tarasenko) 28. Forsberg (Josi, Neal), 54. Neal (Forsberg, Ribeiro). Brankári: Elliott - Rinne, strely na bránku: 29:35, 18.869 divákov.

Washington - Carolina 4:3 pp (2:1, 1:0, 0:2 - 1:0)

Góly: 8. Brouwer, 16. Beagle (Carlson), 37. Fehr (Carlson, Orpik), 65. Bäckström (Ovechkin, Green) 20. Nash (Faulk, Rask), 49. E. Staal (Skinner, Sjomin), 54. Lindholm (Faulk, Nash). Brankári: Peters - Chudobin, strely na bránku: 39:27, 18.506 divákov.

Los Angeles - Vancouver 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)

Góly: 10. GÁBORÍK (Martinez, Kopitar), 15. Muzzin (Pearson, Toffoli), 19. Kopitar (GÁBORÍK, Muzzin), 30. Toffoli (Martinez, Carter), 43. Carter (Toffoli, Martinez) 53. Higgins (Vey, Stanton). Brankári: Quick - Miller (41. Läck), strely na bránku: 36:19, 18.230 divákov.