Športové výsledky (9. 11. 2014)

Pozrite si športové výsledky z celého sveta.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ FOTOLIA)

Šach

Výsledok - zápas o titul majstra sveta.

Magnus Carlsen (Nór.) - Višvánáthán Ánand (India) 1,5:0,5 po druhej partii (0,5:0,5*, 1*:0)

* - šachista hral s bielymi figúrkami

Tenis

ITF v Dubaji

Dvojhra - kvalifikácia - 1. kolo:

Chantal Škamlová (SR-7) - Vivian Heisenová (Nem.) 3:6, 6:3, 6:0

2. kolo:

Nicoleta-Catalina Dascalová (Rum.) - Chantal Škamlová (SR-7) 6:2, 2:6, 6:4

Hokej

Karjala Cup.

Česko - Rusko 2:4 (0:3, 0:0, 2:1)

Góly: 44. Roman (Svačina), 58. Holík (Birner) - 1. Panarin (Kovaľčuk), 10. Averin (Mironov, Kovaľčuk), 18. Panarin (Kovaľčuk, Averin), 55. A. Radulov (Medvedev, Averin), 3729 divákov

Fínsko - Švédsko 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Góly: 18. Klasen (Fransson), 24. Axelsson (Ericsson, Thuresson), 29. Hersley (Ridderwall), 11 563 divákov

Baráž o postup do elitnej kategórie MS žien - druhý zápas (hrá sa na dve víťazstvá).

Japonsko - Česko 0:2 (0:0, 0:1, 0:1) - stav série: 1:1

Góly: 36. Polenská (Bukolská), 50. Křížová (Mrázová)

World U-17 Challenge - finále.

USA - Rusko 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Góly: 59. Jones - 18. Bain, 26. Jakovenko

o 3. miesto:

Švédsko - Fínsko 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 3. Weissbach, 34. Fällström, 55. Steen - 43. Sihvonen

Prípravný duel hráčok do 18 rokov - Brezno.

Slovensko "18" - Švajčiarsko "18" 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Góly: 39. Košecká (Fedorová, Rumanová), 57. Fedorová - 5. Enzlerová (Ryserová), 22. Ryserová (Ryhnerová), 28. Rüediová, 60. Zimmermannová

Monthey Cup - 3. deň

Švajčiarsko - Slovensko 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

Góly: 35. Martyová, 46. Staigerová - 7. Záborská, 9. Sroková, 36. Herichová, 59. Sroková. Rozhodovali: Fialová (ČR), Picavetová (Fr.) - Kuonenová, Mauronová (obe Švaj.), vylúčené: 5:4 navyše Forsterová 10 min za napadnutie zozadu - Klimášová 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1

Zostava SR: Lettrichová - Klimášová, Raková, Ištocyová, Žitňanská, Čurmová, Gáborčíková - Mišková, Obercianová, Mikesková - Gápová, Herichová, Sroková - Trebulová, Záborská, Maskaľová - Stašová, Gorecká, Štofaníková

ďalší výsledok:

Nemecko - Francúzsko 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Euro Ice Hockey Challenge (EIHC) v Budapešti

Kórejská republika - Poľsko 6:3 (3:0, 3:1, 0:2)

Maďarsko - Taliansko 3:4 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 2:2 - 0:0, 0:1)

Atletika

Aténsky maratón.

Muži: 1. Felix Kipchirchir Kandie 2:10:36, 2. Raymond Kimutai Bett 2:12:34, 3. Josphat Kiptanui Chobei (všetci Keňa) 2:15:38

Ženy: 1. Naomi Jepkogeiová-Maiyová 2:41:06, 2. Nancy Joan Rotichová 2:41:29, 3. Linah Jerop Chirchirová (všetky Keňa) 2:42:41

Bedminton

výsledky SR v 6. skupine kvalifikácie ME 2015 - nedeľa

Slovensko - Nórsko 2:3

Matej Hliničan, Jana Čižnárová - Fredrik Kristensen, Natalie Syvertsenová 2:0 (11, 14)

Martina Repiská - Cathrine Fossmová 2:0 (14, 16)

Matej Hliničan - Marius Myhre 0:2 (-12, -16)

Jana Čižnárová, Martina Repiská - Cathrine Fossmová, Anne Klyveová 0:2 (-13, -18)

Matej Hliničan, Jarolím Vícen - Jesper Kristensen, Marius Myhre bez boja, Slováci nenastúpili

Írsko - Bulharsko 4:1

Hokejbal

Hokejbal - extraliga - 11. kolo

HBK Lion Svidník HBK Nitrianski Rytieri Nitra 6:3 (1:1, 1:2, 4:0)

Góly: Raschman 4, L. Sabol, Oščipovský Maxin, Hrivnák, Thron

MŠK Mimisolar Kežmarok HBK Nové Zámky 9:1 (3:1, 5:0, 1:0)

Góly: Lipták 4, Oravec 2, Šlachtič, Knapík, Jakubčo M. Mráz

Jokerit Petržalka HBK Kometa Vrútky 3:2 sn (0:0, 1:1, 1:1 -0:0, 1:0)

Góly: Božík 2, rozh. nájazd Rad. Kováč S. Čavajda, Javor

PROTEF DT Pov. Bystrica LG AZHOKEJ Bratislava 3:7 (2:3, 1:1, 0:3)

Góly: A. Miške, Bačík, Demáček Takáč 2, Giba, P. Slovák, Ondrušek, Gago, Vavro

ŠK 98 Pruské ŠHBK Ružinov 6:3 (0:1, 2:0, 4:2)

Góly: Bachynec, Škultéty, Chotár, Vozár, O. Buday, Lajčiak Polák 2, Danko

HBK HOKEJMARKET Skalica Imperial Vitamins Martin - odložené

Predohrávka 21. kola:

MŠK Mimisolar Kežmarok HBK Nitrianski Rytieri Nitra 2:5 (0:1, 0:0, 2:4)

Góly: Oravec, Čarnogurský Ecker 2, Bujdák, Mach, Beniač

Poradie na čele:

1. HBK Nitrianski rytieri Nitra 24, 2. 2. LG AZHOKEJ Bratislava 24, 3. HBK Kometa Vrútky 21

Stolný tenis

ITTF World Tour Aiports of Regions Russian Open v ruskom Jekaterinburgu.

Finálové výsledky:

Dvojhra mužov

Koki Niwa (Jap.) - Paul Drinkhall (Angl.) 4:1 (-12, 8, 5, 7, 7)

Štvorhra mužov

Tang Peng, Wong Čun Ting (Hongkong) - Fiodor Kuzmin, Grigorij Vlasov (Rus.) 3:1 (-7, 6, 5, 11)

Dvojhra žien

Kasumi Išikawová (Jap.) - Ai Fukuharová (Jap.) 4:3 (8, -9, -5, -7, 3, 7, 13)

Štvorhra žien

Sajaka Hiranová, Kasumi Išikawová (Jap.) - Miju Maedová, Hitomi Satová (Jap.) 3:1 (9, -8, 10, 7)

Dvojhra hráčov do 21 rokov

Juja Ošima (Jap.) - Sathiyan Gnanasekaran (Ind.) 4:0 (8, 7, 5, 7)

Dvojhra hráčok do 21 rokov

Miu Hiranová (Jap.) - Petrissa Soljová (Nem.) 4:0 (9, 9, 9, 5)

Rýchlokorčuľovanie

Svetový pohár na krátkej dráhe v Salt Lake City

Muži:

1000 m: 1. Victor An (Rus.) 1:29,652, 2. Park Se Jeong (Kór. rep.) 1:29,704, 3. Sjinkie Knegt (Hol.) 1:31,676

1500 m: 1. Sin Da Woon (Kór. rep.) 2:17,635, 2. Charles Hamelin (Kan.) 2:17,727, 3. Lee Jung-Su (Kór. rep.)

Ženy:

1000 m: 1. Marianne St-Gelaisová (Kan.) 1:32,286, 2. Min-ťeong Čchoi (Kór. rep.) 1:32,339, 3. Ke-Sin Fan (Čína) 1:32,708

1500 m: 1. Šim Suk Hee 2:23,014, 2. Kim Alang (obe Kór. rep.) 2:23,082, 3. Arianna Fontanová (Tal.) 2:23,170

Moderný päťboj

Výsledky majstrovstiev Slovenska v Banskej Bystrici.

MUŽI: 1. Filip Lichanec 1274 b, 2. Ľuboš Beňo 1241, 3. Matúš Mendrej (všetci VŠC Dukla Banská Bystrica) 1002

ŽENY: 1. Lucia Kršňáková 1100, 2. Eva Slančíková 955, 3. Ema Laštiaková (všetky VŠC Dukla Banská Bystrica) 914

Juniori: 1. Filip Lichanec (VŠC Dukla Banská Bystrica) 1274, 2. Samuel Mensák 1138, 3. František Prádel (obaja ŠK Grafon Liptovský Mikuláš) 448

Juniorky: 1. Eva Slančíková 955, 2. Ema Laštiaková 914, 3. Alica Lichancová (všetky VŠC Dukla Banská Bystrica) 822

Dráhová cyklistika

Svetový pohár v mexickej Guadalajare

Muži:

Stíhacie preteky družstiev: 1. Austrália (Fitter, Porter, Scotson, Welsford), 2. Veľká Británia, 3. Nemecko

Tímový šprint: 1. Veľká Británia (Hindes, Kenny, Skinner), 2. Nemecko, 3. Nový Zéland

Keirin: 1. Joachim Eilers (Nem.), 2. Matthew Glaetzer (Aus.), 3. Fabian Hernando Puerta Zapata (Kol.)

Ženy:

Šprint: 1. Anastasia Vojnovová (Rus.), 2. Kuo Šuang (Čína), 3. Lisandra Guerrová-Rodríguezová (Kuba)

Stíhacie preteky družstiev: 1. Veľká Británia (Trottová, Barkerová, Horneová, Robertsová), 2. Kanada, 3. Čína

Tímový šprint: 1. Austrália (McCullochová, Mortonová), 2. Nemecko, 3. Rusko

Cyklokros

9. preteky Slovenského pohára v cyklokrose v Ružomberku.

Muži: 1. Michal Lami (Jump Sport Klub Košice) 49:27 min, 2. Jaroslav Chalás (PŠK Reprogas) +6 s, 3. Juraj Bellan (Firefly) +55, 4. František Lami (Jump Sport Klub Košice) +2:18, 5. Gábor Fejes (Maď.) +2:49, 6. Štefan Gajdošík (Bike Pro Banská Bystrica) +2:56

Vzpieranie

MS v kazašskom Almaty.

muži - do 62 kg:

dvojboj: 1. Kim Un Guk (KĽDR) 325 (150+175), 2. Yuli Eko Irawan (Indon.) 316 (141+175), 3. Tianťun Ding (Čína) 312 (142+170)

trh: 1. Kim Un Guk 150, 2. Tianťun Ding 142, 3. Luis Javier Mosquera Lozano (Kol.) 141,

nadhod: 1. Kim Un Guk 175, 2. Yuli Eko Irawan 175, 3. Muhamad Hasbi (Indon.) 171.

ženy - do 48 kg:

dvojboj: 1. Tan Jajun (Čína) 194 (85+109), 2. Sibel Özkan (Tur.) 189 (84+105), 3. Panida Khamsrí (Thaj.) 189 (81+108)

trh: 1. Tan Jajun 85 kg, 2. Sibel Özkan 84, 3. Panida Khamsri 81,

nadhod: 1. Tan Jajun 109 kg, 2. Panida Khamsrí 108, 3. Srí Wahyuni Agustiani (Indon.) 106.

Nohejbal

Výsledky majstrovstiev Slovenska žien (sobota 8. novembra).

JEDNOTLIVKYNE (predstavilo sa 6 hráčok, hralo sa v dvoch skupinách po tri, prvé dve z každej skupiny postúpili do semifinále):

Semifinále:

Beáta Sekletárová (NK Zalužice) - Ľudmila Smaržová (DPMK Košice) 2:1

Lucia Kováčová (NK ´99 Trebišov) - Miroslava Perunová (DPMK Košice) 2:0

O 3. miesto:

Ľudmila Smaržová (DPMK Košice) - Miroslava Perunová (DPMK Košice) 2:1 (-7, 6, 8)

Finále:

Lucia Kováčová (NK ´99 Trebišov) - Beáta Sekletárová (NK Zalužice) - skreč v druhom sete, Sekletárová odstúpila pre zranenie

Konečné poradie: 1. Lucia Kováčová (NK ´99 Trebišov), 2. Beáta Sekletárová (NK Zalužice), 3. Ľudmila Smaržová, 4. Miroslava Perunová (obe DPMK Košice)

DVOJICE (predstavili sa štyri tímy, hralo sa systémom každý s každým):

DPMK Košice "B" - DPMK Košice "C" 2:0 (7, 3)

DPMK Košice "A" - NK ´99 Trebišov 2:1 (-8, 6, 7)

DPMK Košice "B" - NK ´99 Trebišov 2:0 (7, 9)

DPMK Košice "A" - DPMK Košice "C" 2:0 (7, 7)

NK ´99 Trebišov - DPMK Košice "C" 2:1 (5, -8, 6)

DPMK Košice "A" - DPMK Košice "B" 2:1 (4, -9, 7)

Konečné poradie: 1. DPMK Košice "A" (Monika Židziková, Katarína Stašová) 6 bodov (sety 6:2), 2. DPMK Košice "B" (Lívia Sladká, Miroslava Perunová) 4 (5:2), 3. NK ´99 Trebišov (Lucia Kováčová, Anna Illéšová) 2 (3:5), 4. DPMK Košice "C" (Ľudmila Smaržová, Adriána Kollárová) 0 (1:6)

TROJICE (predstavili sa tri tímy, hralo sa systémom každý s každým):

DPMK Košice "A" - DPMK Košice "B" 2:0 (5, 8)

NK ´99 Trebišov - DPMK Košice "A" 2:1 (-6, 10, 9)

DPMK Košice "B" - NK ´99 Trebišov 2:0 (9, 10)

Konečné poradie: 1. DPMK Košice "A" (Monika Židziková, Katarína Stašová, Miroslava Perunová) 2 body (sety 3:2), 2. DPMK Košice "B" (Ľudmila Smaržová, Lívia Sladká, Adriána Kollárová) 2 (2:2), 3. NK ´99 Trebišov (Lucia Kováčová, Beáta Sekletárová, Anna Illéšová) 2 (2:3)

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Last minute tipy na Kapverdské ostrovy
  2. Voda, kotol, vymknutie: Čo stoja najčastejšie domáce katastrofy?
  3. Žijú, lebo sa nevzdali. Príbehy ľudí bojujúcich za svoje zdravie
  4. Nový Volkswagen Arteon sa predstaví na bratislavskom autosalóne
  5. Last minute dovolenka sa dá kupiť výhodne už teraz
  6. Legendárna Štefánka opäť ožíva pod sieťou Pulitzer family
  7. Päť tipov, kam na predĺžený víkend v máji
  8. Inteligencia vo všetkom
  9. Volvo V90 Cross Country je pripravené na každé dobrodružstvo
  10. Continental spúšťa dlhodobý test pneumatík s vodičmi z Facebooku
  1. Ako efektívne využiť podlahové kúrenie?
  2. Samsung Galaxy S8: smartfón s výnimočným displejom
  3. Túžite byť matkou, ale nedarí sa? Poďme hľadať dôvody!
  4. Last minute tipy na Kapverdské ostrovy
  5. Ako sa menila obľúbená bratislavská štvrť
  6. Nové investičné projekty v Schladmingu s výhľadom na zjazdovku
  7. Podľa M. Borguľu je práca mestskej polície slabá a nedôsledná
  8. Znížená sadzba pri pôžičke v mBank už len štyri dni
  9. Odborníci poradia, komu sa oplatí využívať obnoviteľné zdroje
  10. Katarína (28): Z bývania na Nobelovej mám dobrý pocit
  1. Last minute tipy na Kapverdské ostrovy 8 528
  2. Žijú, lebo sa nevzdali. Príbehy ľudí bojujúcich za svoje zdravie 8 296
  3. Nový Volkswagen Arteon sa predstaví na bratislavskom autosalóne 7 367
  4. Šokujúce: ako sa každý Slovák dokáže ľahko naučiť po anglicky 7 362
  5. Päť tipov, kam na predĺžený víkend v máji 6 033
  6. Voda, kotol, vymknutie: Čo stoja najčastejšie domáce katastrofy? 5 403
  7. Legendárna Štefánka opäť ožíva pod sieťou Pulitzer family 4 980
  8. Last minute dovolenka sa dá kupiť výhodne už teraz 3 234
  9. Ako sa menila obľúbená bratislavská štvrť 3 084
  10. 5 krokov k vlastnému bývaniu 2 779

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Z Petrohradu do Pekingu. Podpredsedníčka úradu zo Smeru spoznáva svet za štátne

Vitteková išla na kontrolnú cestu do Číny, hoci nie je inšpektorka.

KOMENTÁRE

Republika po slovensky sa menuje „súvec“

Neplatí, že naša spoločnosť je neprístupná k zmenám.

Neprehliadnite tiež

Nadvláda Bayernu pokračuje. Ancelotti: Titul je v správnych rukách

Bavori oslavujú už piaty bundesligový titul v rade.

Owen: Joshua vyhral, ale veľký rešpekt pred Kličkom, je to skvelý šampión

Prečítajte si ohlasy médií a známych osobností na výhru Anthonyho Joshuau nad Vladimirom Kličkom.

Fury akceptoval výzvu od Joshuu: Predvedieme svetu najlepší zápas za 500 rokov

Dvadsaťosemročný Fury je rovnako ako jeho o rok mladší krajan Joshua zatiaľ v profiringu bez prehry

Real o výhre rozhodol v závere zápasu, Barcelona triumfovala v mestskom derby

Barcelona ešte do konca ligového ročníka absolvuje tri stretnutia, Real Madrid štyri.


Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop