Tréner Bosny neverí v Izraeli vo víťazstvo. Chýba líder

Útočník Edin Džeko.
Útočník Edin Džeko. (Autor: TASR/AP)
TASR|10. nov 2014 o 16:10

Bosne bude zrejme v kvalifikácii o ME 2016 chýbať kanonier Edin Džeko. "Neverím, že dokážeme zvíťaziť bez neho," vraví tréner Bosny Safet Sušič.

SARAJEVO. Futbalisti Bosny a Hercegoviny sa budú musieť v nedeľňajšom zápase kvalifikácie EURO 2016 v Izraeli pravdepodobne zaobísť bez kanoniera Edina Džeka. Útočník Manchestru City má problémy s lýtkovým svalom, ktorý si poranil v sobotňajšom súboji Premier League na ihrisku Queens Park Rangers (2:2).

"Ak Džeko nebude môcť nastúpiť, budeme nútení hrať v Izraeli na remízu. Neverím, že dokážeme zvíťaziť bez neho," citovala agentúra Reuters trénera Bosny Safeta Sušiča.

Džeko prišiel v dueli s QPR na ihrisko až v 64. minúte, keď vystriedal Brazílčana Fernandinha. Na trávniku však pobudol iba štyri minúty, pre zranenie musel prenechať miesto Frankovi Lampardovi.

Ak nebude môcť dlhšiu dobu hrať, bude to pre Bosnu a Hercegovinu citeľná strata. Balkánci v úvodných troch vystúpeniach v kvalifikačnej B-skupine získali iba dva body.

"Ak prídeme o Džeka a v Izraeli nezvíťazíme, čakala by nás po zimnej prestávke veľká výzva. Ak sa chceme prebojovať do Francúzska, museli by sme vyhrať päť zo zostávajúcich šiestich zápasov," vyhlásil 59-ročný Sušič, ktorý zrejme nebude môcť v nedeľu počítať ani so zraneným stredopoliarom Avdijom Vršajevičom.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Tréner Bosny neverí v Izraeli vo víťazstvo. Chýba líder