Devätnástka zdolala Azerbajdžan a postúpila, Káčer strelil krásny gól

Úspešná generácia pokračuje vo vyššej vekovej kategórii so snahou kvalifikovať sa na majstrovstvá Európy 2015.

Dvojzápas našich na futbalových ME “21” v Poľsku >>

Góly - čas na videu. Lesniak 1:0 - 48:05, Nasirov - 1:1 - 1:14:30, Hromada - 2:1 - 1:16:15, Vestenický - 3:1 - 1:32:40, Káčer - 4:1 - 1:50:32.

Kvalifikácie ME 2015 - 4. skupina I. fázy

Slovensko "19" - Azerbajdžan "19" 4:1 (1:0)

Góly: 41. Lesniak, 52. Hromada (z 11 m), 68. Vestenický, 86. Káčer - 50. Nasirov (z 11 m).

Rozhodoval: Hacmon (Izr.), ŽK: Čmelík, Kupec, Káčer - Chakimov, ČK: 81. Chakimov (Azerb.) po druhej ŽK

Slovensko: Rodák - Kadlec, Kružliak, Vavro, Kupec - Hromada - Čmelík (90. Vlček), Káčer (87. Bénes), Lesniak, Špalek - Vestenický (79. Polievka)

Azerbajdžan: Sahin - Agaverdiev, Chakimo, Mustafazada, Safarzade - Madatov (65. Kama), Nahavandi (60. Zamanov), Nasirov, Muradbayli - Jafarov (84. Nabijev) - Agaragimov

4. Azerbajdžan 2 0 1 1 2:5 1

BRATISLAVA. Slovenská futbalová reprezentácia do 19 rokov má po dvoch vystúpeniach na turnaji 4. skupiny I. fázy kvalifikácie ME 2015 na konte plný počet 6 bodov a istotu postupu.

V stredu si zverenci trénera Milana Malatinského poradili v maďarskom Dunaújvárosi s Azerbajdžanom 4:1, góly víťazov strelili Filip Lesniak, Jakub Hromada, Tomáš Vestenický a Miroslav Káčer.

Turnaj ukončia Slováci duelom s domácim Maďarskom v sobotu 15. novembra o 13.00 h a bez ohľadu na výsledok obsadia v tabuľke 4. skupiny prvú priečku.

V prvom vystúpení zvíťazila SR 19 v pondelok nad rovesníkmi zo Slovinska 2:1, hoci hrala od 11. minúty bez vylúčeného Attilu Vargu.

Druhé je so ziskom dvoch bodov Maďarsko. Šancu zabojovať o postup ešte majú aj Slovinsko a Azerbajdžan, ktorí získali z dvoch zápasov len jeden bod.

Do II. fázy, tzv. Elite Round, postúpia prví dvaja z trinástich kvalifikačných skupín a najlepší tím z tretieho miesta. Spolu so šesťnásobným majstrom Európy Španielskom v tejto kategórii, ktoré priamo nasadili do Elite Round, vytvoria postupujúci sedem štvorčlenných skupín, ktorých víťazi postúpia na finálový turnaj do Grécka budúci rok.

Povedali po zápase

Milan Malatinský, tréner SR: "Sme radi, že sme splnili našu misiu už po dvoch zápasoch. Išli sme do toho s tým, že jediný náš cieľ bol postup a ten už máme v suchu, takže sa tešíme. Dnešný zápas bol veľmi náročný, pretože hráči Azerbajdžanu boli mimoriadne rýchli, kombinačne na tom boli tiež slušne a aj individuálnu techniku mali na vysokej úrovni. Takže v prvom polčase sme s nimi mali trošku problémy."

Jakub Hromada, kapitán SR: "Zápas bol dosť náročný, ale myslím si, že sme to zobrali od začiatku do svojich rúk. Prvý gól nás veľmi nakopol. Do polčasu sme išli s jednogólovým vedením a mali sme to pod kontrolou. Oni boli väčšinou stiahnutí na svojej polovici a čakali na nejaké brejky. Boli dosť agresívni a hlavne šikovní na lopte, čiže sme s tým mali najmä v prvom polčase problémy. Potom prišla taká sporná penalta, priznám sa, že som to nevidel, ale hneď o dve minúty na to sme mali penaltu aj my. Loptu som si postavil ja a som rád, že som pomohol tímu gólom na 2:1. Potom sme si to už ustrážili a pridali sme ďalšie dva góly."

Miroslav Káčer, obranca SR: "Ukázali sme, že sme super kolektív. Vyhrali sme 4:1, ale nebolo to až také suverénne. Súper bol kvalitný a mal veľmi dobrých hráčov v strede poľa. No sme radi, že sme zvíťazili. Aj posledný zápas chceme vyhrať. Pripravíme sa na neho najlepšie ako vieme, zregenerujeme a dúfam, že to zvládneme."