AKTUALIZOVANÉ 9:12

Gáborík prekorčuľoval o 9 rokov mladšieho Fína a dal gól

Toronto zdolalo Boston 6:1. Medvedi bez Cháru prerušili päťzápasovú víťaznú sériu.

Tyler Bozak dáva gól Tuukkovi Raskovi v druhej tretine.(Zdroj: SITA/AP)
Zájazd na AC MILAN - AS RÍM za skvelú cenu 125€ >>

NEW YORK. Hokejisti Toronta triumfovali v domácom zápase zámorskej NHL v noci na štvrtok nad Bostonom vysoko 6:1. Základ úspechu položili v druhej tretine, keď strelili štyri góly a dostali sa do pohodlného vedenia 5:1.

Medvedi, ktorým chýba zranený slovenský kapitán Zdeno Chára, tak prerušili päťzápasovú víťaznú sériu. Za domáci tím nastúpil útočník Richard Pánik a počas viac ako 12-minútového pobytu na ľade zaznamenal jednu strelu.

Marián Gáborík strelil gól do siete Anaheimu, jeho LA ale prehralo po nájazdoch 5:6, na strely na bránku jeho tím prehral vysoko 26:49.

Gáborík pri góle na 4:3 v tretej tretine predviedol perfektné zrýchlenie, prekorčuľoval o 9 rokov mladšieho fínskeho obrancu Samiho Vatanena a strelil pekný gól.

Gáborík navyše v samostatných nájazdoch ako jediný v drese kráľov premenil svoj pokus. Na ľade strávil 19:05 minút a pripísal si jednu plusku.

O víťazný gól sa v nájazdoch postaral v druhej sérii rozstrelu Ryan Kesler. "Víťazstvo sme si zaslúžili. Na bránku súpera sme vyslali takmer 50 striel, čo je dosť vysoký počet najmä proti tak kvalitnému defenzívnemu mužstvu ako sú Kings," uviedol po zápase Kesler.

Výsledok NHL:

Toronto - Boston 6:1 (1:0, 4:1, 1:0)

Góly: 7. Kessel (Phaneuf, Franson), 21. Kessel (Bozak, Van Riemsdyk), 22. Rielly (Holland), 24. Bozak (Van Riemsdyk, Franson), 30. Van Riemsdyk (Bozak, Gardiner), 48. Holland (Komarov, Santorelli) - 35. Seidenberg (Lucic, Bergeron)

Richard Pánik (Toronto) 1 strela, odohral 12:07

Anaheim - Los Angeles 6:5 sn (0:2, 2:1, 3:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 28. Fowler (Cogliano, Rakell), 32. Silfverberg (Kesler, Lindholm), 43. Kesler (Silfverberg, Beleskey), 55. Kesler (Vatanen, Lindholm), 59. Getzlaf (Smith-Pelly, Vatanen), rozhodujúci sam. nájazd Kesler - 10. Kopitar (tr. strieľanie), 20. Doughty (Muzzin, Carter), 30. Lewis (Clifford, McNabb), 48. GÁBORÍK (Doughty, Muzzin), 52. Williams (Martinez, Kopitar)

Marián Gáborík 1 gól, 3 strely, +1 odohral 19:05