Článok pokračuje pod video reklamou
BRATISLAVA. Skôr ako si pred zápasom prezlečie dres, najprv sa pomodlí. Je veriaci. „Poprosím Boha o silu, aby sme to zvládli,“ tvrdí Dušan Švento.
V Bundeslige, najnavštevovanejšej súťaži sveta, sa po zranení ihneď parádne rozohral. Opäť je rýchly a pre súperov nebezpečný. A prihráva na góly.
„Chcem pomôcť tímu k záchrane. Na tribúne som bol nervózny, mal som vysoký tep. Som zlý divák,“ dodal Švento.
Jeho 1. FC Kolín z posledných štyroch zápasov až tri vyhral. Kolínčania boli pred sezónou predurčení na zostup, ale momentálne sú v strede tabuľky desiati.
„Som rád, že noha drží a nerobí problémy. Zdravie je pre mňa najdôležitejšie. Tréner mi dôveruje, čakal na mňa, kým sa dám do poriadku,“ priznal Švento.
Po siedmich mesiacoch sa vrátil aj do národného tímu, ktorý v sobotu (o 20.45 vysiela RTVS) v Skopje čaká kvalifikačný súboj proti Macedónsku o postup na Európsky šampionát 2016.
„Vždy som s ním počítal. Mal zdravotné problémy, preto z nominácie na čas vypadol. Teraz po prestupe do Kolína a po operácii sa dostal do dobrej športovej formy, pravidelne hráva Bundesligu, čomu som rád a teším sa na stretnutie s ním,“ vravel tréner Slovákov Ján Kozák.
Švento pod jeho vedením odohral zatiaľ iba jeden súťažný zápas v základnej zostave – v minulej kvalifikácii proti Lotyšsku.
Šventova asistencia proti Brémam.