Tatar strelil gól Chicagu, Halák vychytal výhru a asistoval

V súboji Detroitu s Chicagom strelil jeden z gólov aj Slovák Tomáš Tatar. Marián Hossa sa nepresadil.

Radosť Tomáša Tatara po góle.(Zdroj: SITA/AP)
Navštívte slávny autosalón v Ženeve >>

NEW YORK. Slovenský hokejista Tomáš Tatar prispel v noci na sobotu v zámorskej NHL jedným gólom k výhre Detroitu nad Chicagom 4:1.

V 26. minúte za stavu 2:1 pre domácich Red Wings potrestal chybu pri rozohrávke hostí a pohotovo dorazil do siete strelu spoluhráča Joakima Anderssona. Pre 23-ročného útočníka to bol piaty presný zásah v sezóne.

"Myslím si, že sme pôsobili rýchlym dojmom, čo je pozitívne. Vždy sa to dobre hodnotí, keď sa vám podarí prekorčuľovať protovníka. V druhej tretine sme odviedli skutočne poctivú robotu," pochvaľoval si tréner Detroitu Mike Babcock.

Tatarov piaty gól v sezóne

Tatar bol so šiestimi strelami najaktívnejším hráčom zápasu, pripísal si aj plusku a dve trestné minúty. Jeho spoluhráč Tomáš Jurčo nastúpil v útoku s elitným ruským centrom Pavlom Dacjukom.

Zaznamenal dva strelecké pokusy a takisto jeden plusový bod. Ďalší slovenský krídelník Marián Hossa sa v drese Chicaga bodovo nepresadil a duel dokončil s mínuskou.

Jaroslav Halák priviedol NY Islanders na ľade Floridy k víťazstvu 4:3 po samostatných nájazdoch. Slovenský brankár zaznamenal v riadnom hracom čase a predĺžení 35 úspešných zákrokov, v rozstrele ho z troch domácich strelcov prekonal iba Jonathan Huberdeau v prvej sérii, kým za Islanders presne mierili Frans Nielsen i Kyle Okposo.

Halák si navyše pripísal vďaka rýchlej rozohrávke aj asistenciu pri góle Ryana Stromea. Spokojný po zápase však nebol. "Za stavu 3:1 v tretej tretine musíme doviesť zápas do víťazstva v normálnej hracej dobe. Dali sme im nádej a oni to využili," povedal slovenský gólman

Krajan v tíme Panthers Tomáš Kopecký ho ohrozil dvoma strelami, do štatistík mu pribudol mínusový bod a dve trestné minúty.

Halákova asistencia

Výsledky NHL

Washington - New Jersey 0:1

Gól: 50. Cammalleri

Philadelphia - Columbus 3:4

Góly: 13. Giroux (Streit, Voráček), 24. Voráček (B. Schenn, Simmonds), 42. Del Zotto (Giroux, Mason) - 9. Wisniewski (Johansen, Erixon) 18. Foligno (Erixon, Johansen), 30. Foligno (Johansen, Johnson), 34. Wisniewski (Foligno, Johansen)

Florida - NY Islanders 3:4 sn

Góly: 13. Hayes (Trocheck, Jokinen), 50. Campbell (Jokinen, Barkov), 58. Ekblad (Trocheck, Hayes) - 34. Tavares (Okposo, Bailey), 36. Strome (Hickey, HALÁK), 44. Kuľomin (Boychuk, Grabovskij), rozhodujúci sam. nájazd Okposo

Tomáš Kopecký (Florida) 2 strely, 2 tr.minúty, odohral 17:58, Ľubomír Višňovský 2 strely, +2, odohral 20:57, Jaroslav Halák (obaja Islanders) 35 úspešných zákrokov

Detroit - Chicago 4:1

Góly: 7. Glendening (Miller), 25. Franzén (Zetterberg), 26. TATAR (Andersson, Glendening), 58. Smith (Daciuk, Abdelkader) - 12. Kane (Toews, Seabrook)

Tomáš Tatar 1 gól, 6 striel, 2 tr. minúty, odohral 15:17, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) 2 strely, odohral 10:48, Marián Hossa (Chicago) -1, odohral 16:11

Toronto - Pittsburgh 1:2

Góly: 47. Franson - 38. Dupuis (Ehrhoff, Sutter), 41. Dupuis (Crosby, Bortuzzo)

Richard Pánik (Toronto) odohral 4:47

Vancouver - Arizona 0:5

Góly: 15. Hanzal (Yandle, Murphy), 36. Hanzal (Rieder, Erat), 36. Hanzal (Erat, Michálek), 40. Doan (Gagner, Yandle), 58. Yandle (Bödker, Gagner)