Angličania so Slovinskom otočili na 3:1, Španielsko zdolalo Bielorusov

Na Wayna Rooneyho čakala pred zápasom oslava.
Na Wayna Rooneyho čakala pred zápasom oslava. (Autor: TASR/AP)

Dvadsaťdeväťročný Wayne Rooney je najmladším Angličanom, ktorý vstúpil do klubu stovkárov.

Gól: 59. Rooney (pen.), 66. a 72. Welbeck - 57. Henderson

Vlastný gól Hendersona na 0:1

Rooneyho penalta na 1:1

Welbeckov gól na 3:1

Ukrajinská futbalová reprezentácia potvrdila rolu favorita a v sobotňajšom zápase C-skupiny kvalifikácie EURO 2016 zvíťazila nad domácim Luxemburskom 3:0. Hrdinom súboja na štadióne Josyho Barthela v Luxemburgu bol krídelník Andrij Jarmolenko, ktorý zaznamenal hetrik.

Domáci outsider najmä v prvom polčase vystrkoval rožky a párkrát nebezpečne pohrozil pred bránou Ukrajincov, tí si však udržali čisté konto.

Hostia definitívne zlomili odpor Luxemburčanov dvoma zlepenými gólmi po zmene strán, ktorými stanovili na konečných 3:0.

Ukrajinci vyhrali tri zápasy v rade a po štyroch kolách majú na konte 9 bodov rovnako ako Slovensko, ktoré však čakalo o 20.45 h vystúpenie v Skopje proti domácemu Macedónsku.

Anglicko privítalo vo Wembley Slovincov, nad ktorými zvíťazilo 3:1, no muselo otáčať skóre. Na jubilejný 100. reprezentačný zápas nastúpil kapitán domácich Wayne Rooney.

Stal sa tak deviatym reprezentantom Albiónu v spoločnosti hráčov s reprezentačnou stovkou a navyše svoj jubilejný večer okorenil presným zásahom, ktorým v 59. minúte z jedenástky vyrovnal na 1:1.

Tri body a stopercentnú 12-bodovú bilanciu pre Anglicko v doterajšom priebehu kvalifikácie zariadil v 66. minúte Danny Welbeck, ktorý v 72. minúte pridal tretí gól.

V ďalšom súboji E-skupiny zakoplo Estónsko na pôde San Marína, keď iba remizovalo 0:0. Pre reprezentáciu maličkého štátiku na Apeninskom polostrove je to prvý bod v tomto cykle pri vysoko negatívnom skóre 0:11.

Rakúsko si trúfalo zveľadiť 7-bodové konto v súboji s trápiacimi sa Rusmi. Vo Viedni malo dlho hernú prevahu, ktorú však korunovalo do gólu až v 73. minúte.

Rubin Okotie rozhodol, že domáci zvíťazili 1:0 a s 10 bodmi majú solídne vyhliadky postúpiť na finálový turnaj do Francúzska. Rusi v G-skupine nazbierali zatiaľ len 5 bodov. V tej istej skupine sa zrodilo prekvapenie na úkor Moldavska, ktoré prehralo doma s Lichtenštajnskom 0:1.

4. kolo kvalifikácie EURO 2016 (SOBOTA):

C-skupina:

Luxembursko - Ukrajina 0:3 (0:1)

Góly: 33., 53. a 56. Jarmolenko. ŽK: Rozhodca: Jakobsson (Isl.), ŽK: Martins - Sidorčuk, Chačeridi.

Luxembursko: Joubert - Jans, Schnell, Chanot, Jänisch - Mutsch - Martins (53. Da Mota), Gerson, Holter, Bensi (63. Joachim) - Turpel (76. Deville)

Ukrajina: Pjatov - Fedeckij, Rakickij, Chačeridi, Ševčuk - Konopľanka (77. Morozjuk), Sidorčuk, Timoščuk, Jarmolenko - Zozuľa (72. Budkivskij), Olijnik (85. Kovaľčuk)

Španielsko - Bielorusko 3:0 (2:0)

Góly: 18. Isco, 19. Busquets, 55. Pedro. Rozhodoval: Hansen (Dán.), ŽK: Busquets - Balanovič, Kalačev, Bordačev

zostavy a striedania:

Španielsko: Casillas - Juanfran, Pique, Ramos, Alba - Cazorla (69. Callejon), Busquets (46. Bruno), Koke, Isco (80. Morata) - Pedro, Alcacer

Bielorusko: Ževnov - Matvejčik, Politevič, Martynovič (31. Bordačev), Januškevič, Balanovič - Kalačev, Dragun, Nechajčik - Krivec (80. Kisljak) - Kornilenko (67. Signevič)

E-skupina:

Góly: 59. Rooney (z 11 m), 66. a 72. Welbeck - 58. Henderson (vl.)

Gól: 73. Okotie

Domov»Futbal»Reprezentácie»Angličania so Slovinskom otočili na 3:1, Španielsko zdolalo Bielorusov