AKTUALIZOVANÉ V NEDEĽU 9:15

Voráček predbehol na čele produktivity NHL Crosbyho

LA zdolalo v derby Anaheim 3:2 po predĺžení. Andrej Sekera odohral v drese Caroliny 24:14 minút.

Andrej Sekera v bielom drese Caroliny.(Zdroj: SITA/AP)
Víkendový zájazd na FC Barcelona za skvelých 350€ >

BOSTON. V dvanástich zápasoch zámorskej NHL sa v noci na nedeľu predstavilo päť slovenských hokejistov, z nich bodoval iba Andrej Meszároš. Obranca Buffala sa jednou asistenciou podieľal na presvedčivom domácom víťazstve Sabres nad Torontom 6:2.

Meszároš odohral vyše 19 minút a duel dokončil s dvoma plusovými bodmi, v drese Maple Leafs si Richard Pánik počas 13:14 min pripísal jeden strelecký pokus.

Gáborík mal opäť mínusku

Z výhry sa tešil aj Marián Gáborík, ktorého Los Angeles zdolalo v mestskom derby Anaheim 3:2 po predĺžení. Slovenský krídelník sa počas takmer 20-minútového pobytu na ľade prezentoval až piatimi strelami a zapísal si jednu mínusku

NY Islanders v zostave s obrancom Ľubomírom Višňovským podľahli domácej Tampe Bay 2:5, v bránke ostrovanov dostal šancu Chad Johnson, Jaroslav Halák bol na striedačke.

Boston stále bez zraneného kapitána Zdena Cháru po dvoch prehrách zvíťazil nad Carolinou tesne 2:1. Najvyťaženejším hráčom celého zápasu bol slovenský obranca Andrej Sekera, ktorý odohral v drese Caroliny 24:14 minút a dvakrát ohrozil súperovho brankára.

Bobrovskij mal 36 zásahov

Vo veľkom štýle sa vrátil do bránky Columbusu po zranení Sergej Bobrovskij, v zápase proti San Jose (2:1) oslávil 100. víťazstvo kariéry. Potreboval naň 36 úspešných zákrokov. Tréner Nashvillu Peter Laviolette sa tešil zo 400. výhry v kariére v NHL, jeho Predators si poradili s Winnipegom 2:1.

Montreal v osemnástich zápasoch získal 27 bodov. Najproduktívnejším hráčom súťaže je momentálne Jakub Voráček, Čech bodoval v drese Flyers v desiatom zápase v rade a so siedmimi gólmi a devätnástimi asistenciami preskočil v tabuľke produktivity Sidneyho Crosbyho (25 bodov, 7+18).

NHL - sobota:

BOSTON - CAROLINA 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

Góly: 15. Griffith, 20. Bergeron (Marchand, Seidenberg) 8. Tlustý (Faulk, E. Staal). Brankári: Rask - Ward, strely na bránku: 25:34, 17.565 divákov.

DALLAS - MINNESOTA 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly: 26. Roussel (Fiddler, Hemský) 36. Haula (Carter), 41. Granlund (Coyle). Brankári: Lehtonen - Kuemper, strely na bránku: 28:22, 17.543 divákov.

LOS ANGELES - ANAHEIM 3:2 pp (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)

Góly: 37. Toffoli (Stoll), 50. Kopitar (Doughty, Muzzin), 63. Stoll (Williams, Muzzin) 29. Etem (Maroon, Getzlaf), 39. Kesler (Allen, Vatanen). Brankári: Quick - Andersen, strely na bránku: 37:29, 18.230.

BUFFALO - TORONTO 6:2 (2:0, 2:2, 2:0)

Góly: 16. Ennis (Stafford, Moulson), 19. Girgensons (Flynn, Strachan), 28. Stafford (Deslauriers, MESZÁROŠ), 39. Moulson (Ennis, Weber), 42. Myers (Moulson, Ennis), 45. Girgensons (McCormick) 39. Clarkson (Franson, Kadri), 40. Kessel (van Riemsdyk, Rielly). Brankári: Neuvirth - Reimer, strely na bránku: 35:34, 19.070 divákov.

MONTREAL - PHILADELPHIA 6:3 (2:0, 1:2, 3:1)

Góly: 7. Parenteau (Pacioretty, Markov), 9. Desharnais (Pacioretty, Markov), 27. Subban (Galchenyuk, Plekanec), 42. Parenteau (Gončar, Desharnais), 54. Weise (Galchenyuk, Gončar), 58. Weise (Plekanec, Galchenyuk) 33. B. Schenn (Voráček, Grossmann), 39. B. Schenn (Giroux, Voráček), 46. Read (Colaiacovo, Couturier). Brankári: Price - Emery, strely na bránku: 28:29, 21.287 divákov.

TAMPA BAY - NY ISLANDERS 5:2 (3:2, 1:0, 1:0)

Góly: 9. Callahan (Garrison, Filppula), 14. Filppula (Stamkos, Garrison), 16. Paquette (Namestnikov, Killorn), 22. Johnson (Palát, Kučerov), 56. Gudas (Callahan) 8. Nelson (Tavares, Okposo), 12. Bailey (Boychuk, Leddy). Brankári: Bishop - Ch. Johnson, strely na bránku: 28:27, 19.204.

NEW JERSEY - COLORADO 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)

Góly: 3. Havlát (Ryder, Eliáš), 49. Gelinas (Eliáš) 9. Mitchell (Landeskog, Iginla), 53. E. Johnson, 58. Duchene (Barrie, Tanguay). Brankári: Schneider - Varlamov, strely na bránku: 25:29, 15.626 divákov.

PITTSBURGH - NY RANGERS 3:2 sn (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 15. Comeau (Hörnqvist, Malkin), 29. Malkin (Spaling), rozh. nájazd Sutter 15. Stempniak (Girardi, Hagelin), 17. St. Louis (Brassard, Nash). Brankári: Fleury - Lundqvist, strely na bránku: 38:31, 18.562 divákov.

COLUMBUS - SAN JOSE 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 15. Savard (Cracknell, Anisimov), 37. Atkinson (J. Johnson, Jenner) 40. Pavelski (Thornton, Hertl). Brankári: Bobrovskij - Niemi, strely na bránku: 28:37, 15.950 divákov.

NASHVILLE - WINNIPEG 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly: 36. Neal (Ribeiro), 58. Smith (Järnkrok) 27. Wheeler (Kane). Brankári: Rinne - Pavelec, strely na bránku: 29:22, 17.113 divákov.

ST. LOUIS - WASHINGTON 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Góly: 10. Lehterä (Schwartz, Shattenkirk), 33. Schwartz (Shattenkirk, Gunnarsson), 41. Backes (Berglund), 57. Berglund (Oshie, Backes) 27. Ward (Green, Schmidt). Brankári: Elliott - Peters, strely na bránku: 34:25, 19.339 divákov.

CALGARY - OTTAWA 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)

Góly: 29. Byron (Bärtschi, Jooris), 43. Granlund (Bouma), 46. Jooris (Glencross, Giordano), 53. Bouma (Granlund) 13. MacArthur (Karlsson, Turris), 48. Ryan (Michálek, Gryba). Brankári: Rämö - Anderson, strely na bránku: 25:25, 19.289 divákov.

Slováci v akcii:

Andrej Meszároš (Buffalo) 19:09 0 1 1 2 0 0

Marián Gáborík (Los Angeles) 19:24 0 0 0 -1 5 0

Richard Pánik (Toronto) 13:14 0 0 0 0 1 0

Andrej Sekera (Carolia) 24:14 0 0 0 0 2 0

Ľubomír Višňovský (Islanders) 19:04 0 0 0 -1 0 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/