Športové výsledky (22. 11. 2014): Žampa vypadol v slalome EP

Sumár výsledkov z celého sveta.

Ilustračné foto.(Zdroj: FOTOLIA)

Futbal

Česko, 15. kolo:Sparta Praha - České Budějovice 4:0 (1:0), góly: 28. a 52. Lafata, 48. a 61. B. Dočkal, Brno - Příbram 1:0, Liberec - Jihlava 2:2, Teplice - Dukla Praha 1:0, Ostrava - Jablonec 1:2

Škótsko, 14. kolo: St. Johnstone - Ross County 2:1 (Filip Kiss za hostí nastúpil v 59. min), Hamilton - St. Mirren 3:0 (brankár Marián Kello za hostí sedel na lavičke náhradníkov), Celtic Glasgow - FC Dundee 2:1, Dundee United - Kilmarnock 3:1, Inverness - Motherwell 3:1

Turecko, 10. kolo: Rizespor - Basaksehir 0:2 (Hološko za Rizespor hral celý zápas a dostal ŽK), Galatasaray Istanbul - Trabzonspor 0:3, Akhisar - Mersin 1:1

Článok pokračuje pod video reklamou

Holandsko, 13. kolo: Feyenoord Rotterdam - Dordrecht 2:0, Ajax Amsterdam - Heerenveen 4:1, Tilburg - Excelsior 1:1, Alkmaar - Arnheim 1:0, Go Ahead Eagles - Breda 2:0

Poľsko, 16. kolo: Štetín - Bielsko-Biala 1:2 (Peškovič chytal celý zápas, Staňo a Sloboda hrali celý zápas, Demjan hral do 73. min - všetci Bielsko-Biala), Wisla Krakov - Leczna 2:0 (za hostí Božok hral do 68. min, L. Bielák dostal v 89. min ČK po druhej ŽK), Kielce - Bydgoszcz 2:2

Rakúsko, 16. kolo: Grödig - Rapid Viedeň 3:1 (za hossí Novota odchytal celé stretnutie), Austria Viedeň - Admira Mödling 4:0, Wiener Neustadt - AC Wolfsberger 2:0, Ried - Altach 2:1

Maďarsko, 15. kolo: MTK Budapešť - Diosgyör 0:2, Dunaujváros - Pakš 1:0, Puskás Academy - Haladás Szombathély 1:0 (Harsányi hral celý zápas - Kopúnek celý zápas), Nyiregyháza - Pécs 4:0, Papa - Honvéd 1:1

Rusko, 14. kolo: Jekaterinburg - Rubin Kazaň 1:3, Torpedo Moskva - FK Rostov 2:1, Krasnodar - CSKA Moskva 2:1, Zenit Petrohrad - Kuban Krasnodar 1:0

Belgicko, 16. kolo: Charleroi - Anderlecht Brusel 3:1, Gent - Cercle Bruggy 4:0, Lokeren - Westerlo 0:0, Mouscron - Lierse 2:1, FC Bruggy - Waasland-Beveren 4:2

Švajčiarsko, 16. kolo: Sion - FC Zürich 1:3, Grasshoppers - Luzern 3:2

Maďarsko, 15. kolo: MTK Budapešť - Diosgyör 0:2

Nemecko, 14. kolo II. bundesligy: Union Berlín - Mníchov 1860 1:4 (Adam Nemec z Unionu nefiguruje v zápise o stretnutí), FSV Frankfurt - Braunschweig 0:3

Taliansko, 15. kolo Serie B: Lanciano - Crotone 1:1 (Pavol Bajza za Crotone odchytal celý zápas), Perugia - Ternana 2:2 (Martin Valjent odohral za hostí celé stretnutie), Avellino - Varese 0:0, Bari - Trapani 2:1, Brescia - Carpi 3:3, Modena - Pescara 2:0, Pro Vercelli - Entella 2:0, Spezia - Bologna 1:1, Vicenza - Cittadella 1:1

Hokej

Švédsko: Växjö - Örebro 4:3 sn (Július Hudáček odchytal za hostí celé stretnutie), Brynäs - Färjestad 4:1, Frölunda - Djurgarden 5:4 pp a sn, Leksand - HV 71 3:4 pp a sn, Linköping - Lulea 3:1, Skelleftea - MODO Hockey 4:1

Fínsko: Kuopio - Espoo Blues 2:3 sn, Kärpät Oulu - Jyväskylä 1:2 pp, Lukko Rauma - TPS Turku 0:3, SaiPa - Hämeenlinna 3:4 sn

Švajčiarsko: Bern - Zug 3:4 sn, Biel - Fribourg 3:2 pp, Kloten - Rapperswil 4:1, Lausanne - Servette Ženeva 1:4, Zürich - Davos 3:0, Lugano - Ambri-Piotta 4:3 pp

Lyžovanie

Slalom Európskeho pohára vo fínskom Levi: 1. Sebastian-Foss Soleväg (Nór.) 1:46,19 min, 2. Justin Murisier (Švaj.) +0,85, 3. Alexander Chorošilov (Rus.) +0,96 ... Adam Žampa nedokončil druhé kolo (po prvom kole bol na 12. mieste), Andreas Žampa (obaja SR) nedokončil prvé kolo

Tenis

ATP Challenger Tour Finals v Sao Paule

A-skupina: Víctor Estrella-Burgos (Dom. rep.-3) - Simone Bolelli (Tal.-1) 6:4, 6:2, Andreas Haider-Maurer (Rak.-5) - Máximo González (Arg.-7) 4:6, 6:1, 6:1

Konečná tabuľka A-skupiny:

1. Estrella-Burgos 3 2 1 4:2 31:20 4 - postup do semifinále

2. Bolelli 3 2 1 4:3 36:37 4 - postup do semifinále

3. Haider-Maurer 3 1 2 2:5 26:32 2

4. M. González 3 1 2 4:4 37:41 2

B-skupina: Diego Schwartzman (Arg.-2) - Joao Souza (Braz.-6) 3:6, 7:6 (2), 6:2, Guilherme Clezar (Braz.-8) - Blaž Rola (Slovin.-4) 6:4, 6:3

Konečná tabuľka B-skupiny:

1. Schwartzman 3 2 1 5:3 41:33 4 - postup do semifinále

2. Clezar 3 2 1 4:3 33:37 4 - postup do semifinále

3. Rola 3 2 1 4:3 33:32 4

4. J. Souza 3 0 3 2:6 39:44 0

Semifinále: Diego Schwartzman (Arg.-2) - Simone Bolelli (Tal.-1) 7:5, 6:4

Turnaj ITF kategórie Futures v kuvajtskom Mešrefe

Dvojhra - semifinále: Roberto Ortega-Olmedo (Šp.-2) - Ivo Klec (SR-4) 6:3, 6:3

Turnaj ITF kategórie Futures v cyperskej Larnake

Dvojhra - semifinále: Laurent Lokoli (Fr.-1) - Adrian Sikora (SR-4) 7:6 (4), 6:1

Turnaj ITF v Antalyi

Dvojhra - semifinále: Kristína Schmiedlová (SR) - Chantal Škamlová (SR-4) 7:6 (1), 6:2

Basketbal

NBA, piatok: Charlotte - Orlando 100:105, Philadelphia - Phoenix 96:122, Atlanta - Detroit 99:89, Toronto - Milwaukee 124:83, Memphis - Boston 117:100, Minnesota - San Antonio 92:121, Oklahoma City - Brooklyn 92:94, Washington - Cleveland 91:78, Dallas - Los Angeles Lakers 140:106, Denver - New Orleans 117:97, Golden State - Utah 101:88, Portland - Chicago 105:87

Extraliga žien, 10. kolo:

Banská Bystrica - Spišská Nová Ves 62:80 (18:22, 10:25, 22:15, 12:18), najviac bodov: Urbániová 15, Mištinová 10, Jelenčíková a Ondrejková po 8 - Palušná 22, Lásková 16, Bogičevičová a Gladkovová po 14

Šamorín - Piešťanské Čajky 56:106 (8:33, 27:22, 15:22, 6:29), najviac bodov: Slamová 14, Hašková 10, Holmqvistová 9 - Tathamová 27, Bartoňová 17, Felixová 14

Slovan Bratislava - Ružomberok 56:65 (22:18, 7:16, 19:13, 8:18), najviac bodov: Hujsiová 16, Polcerová 12, Riecka 7 - D. Baburová 15, Sujová 11, Remenárová 9

Hádzaná

WHIL - predohrávka 17. kola:

Písek - Prešov 26:16 (9:8), najviac gólov: Malá 8, Součková 4 - Babuková 4, Simič 3

Extraliga mužov - 13. kolo:

Martin - Hlohovec 16:40 (7:23), najviac gólov: Bíro 6/2, Buvala 4, Macák a L. Malík po 2 - Janíček, Petrov a Laho po 5, Ivanov a Takáč po 4.

Považská Bystrica - ŠKP Bratislava 36:19 (19:11), najviac gólov: Firit 8, Adamčík 6, Dyba 5 - M. Volentics 5/2, Hlavatý a Balogh po 3.

Volejbal

Extraliga mužov, 15. kolo: Prešov - Myjava 3:0 (18, 20, 21), VKP Komárno - Svidník 3:0 (20, 17, 22), Humenné - Košice 3:0 (17, 20, 26), Trenčín - Stará Ľubovňa 3:2 (21, -23, 26, -18, 13)

Extraliga žien, 11. kolo: Kežmarok - Spišská Nová Ves 0:3 (-21, -15, -16), VŠK Paneurópa - UKF Nitra 2:3 (-18, -22, 23, 23, -8), Pezinok - COP Nitra 3:0 (15, 11, 23)

Curling

ME vo švajčiarskom Champéry

B-divízia, ženy: Poľsko - Slovensko 7:6

ME vo švajčiarskom Champéry

A-kategória, muži: Taliansko - Švédsko 2:8, Dánsko - Nemecko 6:8, Škótsko - Nórsko 8:6, Lotyšsko - Česko 2:6, Švajčiarsko - Rusko 6:5

Krasokorčuľovanie

Podujatie série Grand Prix ISU v Bordeaux

Muži: 1. Maxim Kovtun (Rus.) 243,35, 2. Tacuki Mačida (Jap.) 237,74, 3. Denis Ten (Kaz.) 236,28

Ženy: 1. Jelena Radionovová 203,92, 2. Julia Lipnická (obe Rus.) 185,18, 3. Ashley Wagnerová (USA) 177,74

Šp. dvojice: 1. Xenia Stolbovová, Fiodor Klimov (Rus.) 209,81, 2. Wen-ťing Suej, Cchung Chan 200,68, 3. Süe-chan Wang, Lej Wang (všetci Čína) 181,97

Tance: 1. Gabriella Papadakisová, Guillaume Cizeron (Fr.) 166,66, 2. Piper Gilles, Paul Poirier (Kan.) 157,58, 3. Madison Hubbellová, Zachary Donohue (USA) 152,11

Varšava Cup, tance: 1. Federica Testová, Lukáš Csölley (SR) 143,36 bodov, 2. Alexandra Nazarovová, Maxim Nikitin (Ukr.), 3. Š'-jüe Wang, Sin-jü Liou (Čína) 133,44

Rýchlokorčuľovanie

Druhé preteky Svetového pohára v Soule

Muži, 1000 m: 1. Pavel Kuližnikov (Rus.) 1:09,56 min, 2. Stefan Groothuis 1:09,83, 3. Kjeld Nuis (obaja Hol.) 1:09,86

10 000 m: 1. Bob de Jong (Hol.) 13:17,51, 2. Bart Swings (Belg.) 13:32,45, 3. Alexander Rumjancev (Rus.) 13:37,59

Ženy, 500 m: 1. Li Sang-hwa (Kór. rep.) 37,99, 2. Nao Kodairová (Jap.) 38,51, 3. Karolína Erbanová (ČR) 38,83

1500 m: 1. Marrit Leenstrová 1:57,76, 2. Ireen Wüstová (obe Hol.) 1:58,33, 3. Oľga Grafová (Rus.) 1:59,02

Vodné pólo

Extraliga mužov, 5. kolo: Topoľčany - Nováky 5:24, Slávia UK Bratislava - Žilina 21:7.

Cyklokros

Druhé preteky Svetového pohára v belgickom Koksijde, muži - elite: 1. Wout Van Aert 1:02:34 h, 2. Kevin Pauwels (obaja Belg.) +41 s, 3. Mathieu Van Der Poel (Hol.) +53, 52. Václav Metlička (SR) -4 kolá

Futsal

8. kolo 1. Slovenskej ligy: Slov-Matic FOFO Bratislava - Čekan Mekenroff 1897 Bratislava 11:1, Žilina - Prešov 5:7, Nitra - Levice 13:5, Pinerola Bratislava - Nové Zámky 3:4, FTVŠ UK Bratislava - Gurmáni Bratislava 4:4.

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

  1. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  6. Ušetrite na vykurovaní s novým Teplom so zárukou od ZSE
  7. Vo VSD prepli na vyššiu rýchlosť, šetria nám čas a peniaze
  8. Alena Bašistová: Nikomu nejdem brať hlasy a ani s nimi kšeftovať
  9. Vianoce a Silvester v teple: Pätnásť tipov, kam sa vybrať
  10. Najužitočnejšia appka
  1. Billa otvorila svoju 150. predajňu na Slovensku
  2. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  6. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  7. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  8. Ušetrite na vykurovaní s novým Teplom so zárukou od ZSE
  9. Vo VSD prepli na vyššiu rýchlosť, šetria nám čas a peniaze
  10. Alena Bašistová: Nikomu nejdem brať hlasy a ani s nimi kšeftovať
  1. Najužitočnejšia appka 17 291
  2. Vianoce a Silvester v teple: Pätnásť tipov, kam sa vybrať 16 781
  3. V O2 to s dátami poriadne prehnali 10 989
  4. Zistili sme, ako sa vyrába najčistejší slnečnicový olej 9 604
  5. Arabská exotika: Top hotely v Ománe 8 900
  6. IKEA je postavená na tých správnych hodnotách 6 371
  7. Do boja s plastovým odpadom na Slovensku vstúpil prvý reťazec 5 167
  8. Účet za liečbu chlapca? Šesť miliónov eur 4 809
  9. Alena Bašistová: Nikomu nejdem brať hlasy a ani s nimi kšeftovať 3 342
  10. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku 3 321

Hlavné správy zo Sme.sk

ŠPORT

Hamšík vypadol z Ancelottiho zostavy, o odchode neuvažuje

Nerozumiem, odkiaľ tieto správy pochádzajú, odbil tvrdenia agent Petráš.

Blog Radovana Bránika

Synovia Detvy, Bytes a ďalší z kola von

Ľudia z pozadia firmy BYTES sa v obave z negatívnej publicity ozvali.

ROZHOVOR S DAVIDOM ENGELSOM - FÓRUM

Belgický historik: Čaká nás čo Rimanov v prvom storočí pred Kristom

K vláde majú prísť autoritárske režimy.

Neprehliadnite tiež

Autorská strana Petra Fukatscha

Každý klub chce vychovať Hamšíka

Ako sa u nás darí mladému futbalu.

Žilina deklasovala Senicu a oslávila Pečovského rekord

V 9. kole Fortuna ligy zvíťazili okrem Žiliny aj Slovan, Trenčín, Ružomberok a Nitra.

Kližan porazil Wawrinku na ceste do finále turnaja v Petrohrade

Vďaka postupu do finále sa Kližan posunie v online poradí rebríčka ATP na priebežné 49. miesto.

Slovenský olympijský výbor oslávil 25. výročie svojho vzniku Cestou na Olymp

Na galavečeri sa zúčastnilo 28 olympijských medailistov zo Slovenska.