Hádzanári Topoľčian aj Prešova v Pohári EHF prehrali

Victor Donoso z Topoľčian (v strede) sa pokúša presadiť cez obranu Winterthuru.
Victor Donoso z Topoľčian (v strede) sa pokúša presadiť cez obranu Winterthuru. (Autor: SITA)
Sportnet|22. nov 2014 o 20:44

Prvé zápasy 3. kola Pohára EHF: Topoľčany - Winterthur 26:28, Melsungen - Prešov 31:24.

TOPOĽČANY, KASSEL. Slovenským hádzanárskym tímom nevyšli úvodné zápasy 3. kvalifikačného kola Pohára EHF. Topoľčany podľahli vo svojej hale švajčiarskemu tímu Pfadi Winterthur 26:28 (11:15). Hádzanári Tatrana Prešov zase prehrali na palubovke MT Melsungen 24:31 (11:17).

Topoľčanom nevyšiel prvý polčas, v ktorom dovolili súperovi získať štvorgólový náskok. Po prestávke sa domáci snažili dotiahnuť sa na súpera. Hneď v úvode druhého dejstva z 12:16 znížili na 16:17.

Neskôr sa im podarilo aj vyrovnať (23:23), ale Winterthur opäť odskočil na 26:24 a dvojgólový náskok si líder švajčiarskej ligy postrážil až do konca. Odveta sa bude hrať o týždeň v nedeľu.

Prešovu sa proti Nemcom nedarí

Prešovu nevyšiel ani trinásty pokus na zdolanie niektorého z účastníkov bundesligy v európskych pohároch (bilancia 0 - 3 - 10).

Melsungen mal vynikajúci vstup do duelu, keď išiel do vedenia 6:1. Päť minút pred koncom I. polčasu zvýšili domáci svoj náskok už na 15:6. Tatran však v závere prvej časti zabral a skresal rozdiel na 11:17.

Prešov sa po prestávke dotiahol na 18:20. Kouč domácich si zobral oddychový čas a ten jeho zverencom pomohol. Odrazili nápor Tatrana a vyhrali o sedem gólov. Odveta je budúcu sobotu v Prešove.

Výsledky Pohára EHF - 3. kolo, prvé zápasy

Topoľčany - Winterthur 26:28 (11:15)

Zostava a góly Topoľčian: Cvetkovski, M. Meluš, P. Králik - Pupík 3, Valent 1, B. Sivák 3, Klačanský 2, Polakovič 5, Ivanicja 3, M. Briatka 1, Greguš, Jadroň, Slaninka 1, Donoso, Žilinčík 3, Kucharik 4

Najviac gólov za Winterthur: Hess a Krieg po 6, M. Švajlen a Maros po 5. Pok. hody: 0 - 4/2, vylúčení: 2 - 4, rozhodovali: Bol a Van Eck (obaja Hol.), 800 divákov

Dezider Jakubička, tréner Topoľčian: "Ukázalo sa, že nám chýbajú skúsenosti. Hráči ešte nie sú vyhraní v takýchto náročných dueloch, kde rozhoduje každý gól. Chýbalo nám aj trochu športového šťastia. Síce sme si šance vypracovali, ale chýbala zodpovednejšia koncovka, vyložené šance sme nedokázali premeniť. Výsledok mohol byť pre nás priaznivejší."

Melsungen - Tatran Prešov (SR) 31:24 (17:11)

Zostava a góly Tatrana: Krupa, Verkič - Rábek, Kopčo 4, Hrstka, Krok 2, Krištopans 2, Sadovij 3, Radčenko 1, L. Urban 1, Furlan 1, Pekár, T. Urban 7, Číp, Antl 3, Petro. Rozhodovali: Nikolov a Naševski (obaja Mac.), vylúčení: 2:5, 2517 divákov.

Peter Dávid (tréner Prešova): "Domáci zvíťazili zaslúžene. Z výkonu môjho mužstva som veľmi sklamaný. V celom zápase sme odohrali dobre len dvadsať minút. Pritom sme boli dobre pripravení, ale hrali sme presne to, čo Melsungen očakával. Keď sme sa dostali k stavu 18:20, potrebovali sme, aby zabrali naše spojky. To sa však nestalo. Potom domáci tím zapol na vyššie obrátky a prevalcoval nás. O týždeň sa musíme pokúsiť o zázrak."

Domov»Halové športy»Hádzaná»Hádzanári Topoľčian aj Prešova v Pohári EHF prehrali