Víkendový súhrn: Galád sa vrátil, Messi prekonal rekord

Zápas 18. kola Podbrezová - Ružomberok. Na snímke nový tréner MFK Ivan Galád (v strede). (Autor: TASR)
Sportnet|24. nov 2014 o 09:01

Švajčiarsko sa stalo 14. krajinou, ktorá si môže dať šalát z najprestížnejšej misy.

Messi prekonal rekord

Pred desiatimi rokmi vybehol na prvý, v sobotu hral Lionel Messi v drese Barcelony už svoj 289. zápas. Bol výnimočný, pretože v ňom prekonal španielsky rekord v počte strelených gólov v La Lige. Famóznym zakrútením lopty v prvom polčase vyrovnal Telma Zarru 251. gólom.

V druhom polčase pridal ďalšie dva, hneď si aj vypracoval náskok. Barcelona v euforickom zápase porazila Sevillu 5:1, po ňom putoval argentínsky útočník na plecia spoluhráčov. Predsa len, historický rekord ani Messi neprekonáva každú sobotu.

Real Madrid vyhral 4:0 na ihrisku Eibaru, Atlético doma porazilo Malagu 3:1. Na prvom mieste v tabuľke sedí biely balet, o dva body pred Barcelonou a o ďalšie dva pred obhajcom titulu, Atléticom.

Galád sa vrátil

Témou Pondelkových trénerovín na TakUrčitee je návrat Ivana Galáda na ténerskú lavičku v slovenskej najvyššej súťaži.

Bývalý kouč reprezentácie U-21 sa uviedol kontroverzne, vyhodil hráča, ktorý nepoznal súpisku víkendového súpera z Podbrezovej. Tí, čo v Ružomberku zostali, si zrejme protivníka naštudovali poctivo, prvým výsledkom nového trénera je výhra na ihrisku súpera.

Okrem toho Žilina vyhrala set v Zlatých Moravciach (6:1), na Slovan sa na Pasienkoch takmer nikto neprišiel pozrieť a navyše prehral s Myjavou. Aj preto sú to TOP a FLOP udalosti domáceho futbalového víkendu. Zvyšok už v prelinkovanom článku tesne nad týmito písmenami.

Federer vyhral Davis Cup

Ďalší argument do diskusie o najlepšieho tenistu všetkých čias pridal Roger Federer vo Francúzsku na antuke. So švajčiarskymi spoluhráčmi – no dobre, so Stanom Wawrinkom, lebo nik iný na kurt nenastúpil – vyhrali Davis Cup, ročník 2014.

Po piatkovej prehre s Monfilsom vyhrali Federer a Wawrinka v sobotu štvorhru a Roger potom nedal šancu Gasquetovi v prvej nedeľnej dvojhre. Nedovolil mu vyhrať ani set a po pätnástich rokoch účinkovania v súťaži sa dočkal. Švajčiarsko sa stalo 14. krajinou, ktorá si šalát môže dať z najprestížnejšej misy.

Hamilton vyhral titul

Lewis Hamilton je ďalším víťazom víkendu. Stal sa majstrom sveta formuly 1. Brit vyhral aj posledné preteky v Abú Zabí, jediný konkurent, ktorý ho ešte mohol vďaka dvojitým bodom v posledných pretekoch predbehnúť Nico Rosberg, skončil vďaka technickým problémom až na 14. mieste.

Hamilton vyrovnal počtom titulov najúspešnejšieho Angličana v histórii, Grahama Hilla. Obaja majú po dva tituly. Rosberg bol nakoniec v celkovom hodnotení druhý o 67 bodov, tretí skončil Austrálčan Ricciardo. Pohár konštruktérov vyhral Mercedes o takmer tristo bodov pred RedBullom.

Carlsen sedí na šachovom tróne

Rovnako druhý titul získal aj Nór Magnus Carlsen, pravda na opačnom póle adrenalínového spektra športov. Najlepší súčasný šachista získal potrebných 6,5 bodov po 11 partiách odvety zápasu o majstra sveta proti Indovi Anandovi.

Na TakUrčitee píšeme, že vyzývateľovi odvaha nechýbala, nedokázal však využiť kľúčovú chybu Carlsena v siedmej partii. Aj preto je Carlsen majstrom sveta zaslúžene.

Domov»Ďalšie športy»Víkendový súhrn: Galád sa vrátil, Messi prekonal rekord