Lyžovanie: V Davose triumf Švéda Fredrikssona, Bajčičák bodoval, Bátory 43.

TASR|7. dec 2002 o 14:59

Davos 7. decembra (TASR) - Víťazom pretekov Svetového pohára v behu na lyžiach na 15 km voľnou technikou vo švajčiarskom stredisku Davos sa stal švédsky ...

Davos 7. decembra (TASR) - Víťazom pretekov Svetového pohára v behu na lyžiach na 15 km voľnou technikou vo švajčiarskom stredisku Davos sa stal švédsky reprezentant Mathias Fredriksson, ktorý dosiahol výsledný čas 36:05,9. Druhé miesto obsadil Francúz Vincent Vittoz (+2,0), tretí skončil Talian Fulvio Valbusa (+8,9).

Z dvojice slovenských reprezentantov si úspešnejšie počínal Martin Bajčičák, ktorý obsadil 26. miesto s odstupom 1:19,8 na víťaza a pripísal si na svoje konto prvých päť bodov do hodnotenia Svetového pohára. Ivanovi Bátorymu, ktorý pri svojich dvoch predchádzajúcich štartoch v Kirune a Kuusame skončil v prvej desiatke, kočuliarska pätnástka v Davose nevyšla, keď prišiel co cieľa na 43. mieste s odstupom 1:47,9 na Fredrikssona.

výsledky:

1. Mathias Fredriksson (Švéd.) 36:05,9, 2. Vincent Vittoz (Fr.) +2,0, 3. Fulvio Valbusa (Tal.) +8,9, 4. Pietro Piller-Cottrer (Tal.) +11,7, 5. Lukáš Bauer (ČR) +15,3, 6. Markus Hasler (Licht.) +32,8, 7. Nikolaj Bolčakov (Rus.) +38,7, 8. Rene Sommerfeldt (Nem.) +41,9, 9. Mitsuo Horigome (Jap.) +44,2, 10. Anders Södergren (Švéd.) +49,3...26. Martin BAJČIČÁK (SR) +1:19,8, 43. Ivan BÁTORY (SR) 1:47,9

la go

Domov»Zimné športy»Lyžovanie: V Davose triumf Švéda Fredrikssona, Bajčičák bodoval, Bátory 43.