Štyri body Slovákov pri triumfe Vítkovíc, Réwayov gól Sparte nestačil

Martin Réway v piatok skóroval.
Martin Réway v piatok skóroval. (Autor: sparta.cz)
TASR|28. nov 2014 o 21:41

Sparta nenatiahla sedemzápasovú sériu bez prehry na klziskách súperov, prehrala s Litvínovom.

TŘINEC. Štyrmi kanadskými bodmi prispeli slovenskí hokejisti k triumfu Vítkovice Steel na ľade BK Mladá Boleslav v pomere 5:3 v piatkovom 25. kole českej Tipsport extraligy.

Michal Vandas si k otváraciemu gólu z 9. minúty pripísal asistenciu pri druhom presnom zásahu hostí z hokejky Ondřeja Romana.

Peter Húževka vyrovnal v 49. minúte na 3:3 a Rudolf Huna prihrával o minútu neskôr na štvrtý gól "oceliarov" Petrovi Kolouchovi.

Pozoruhodnú sedemzápasovú šnúru bez prehry na klziskách súperov sa nepodarilo natiahnuť Sparte Praha. Hoci ju na ľade Litvínova poslal v 19. minúte do vedenia slovenský reprezentant Martin Réway, v konečnom účtovaní jej nepomohla ani asistencia Mareka Ďalogu pri góle Robera Saboliča. Sparta prehrala v Litvínove 3:5.

Tipsport extraliga - 25. kolo

Třinec - Zlín 6:2 (1:1, 2:1, 3:0)

Góly: 11. Adamský, 28. Roth, 40. Klepiš, 53. DRAVECKÝ, 55. Rufer, 56. Roth - 1. Veselý, 33. Žižka

Mladá Boleslav - Vítkovice 3:5 (0:1, 1:1, 2:3)

Góly: 32. Musil, 33. Kubica, 36. Musil - 9. VANDAS, 26. Roman (VANDAS), 49. HÚŽEVKA, 50. Kolouch (HUNA), 60. Svoboda

Plzeň - Pardubice 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Góly: 1. Johnson, 15. Mozík, 38. Lev (SÝKORA), 50. Indrák, 54. Simon - 47. Čáslava

Litvínov - Sparta Praha 6:3 (0:1, 3:2, 3:0)

Góly: 26. Kubát, 37. Hübl, 40. Petružálek, 51. Hanzl, 60. Hübl, 60. Hübl - 18. RÉWAY, 22. Sabolič (ĎALOGA), 38. Klimek

Karlove Vary - Liberec 5:3 (1:0, 2:0, 2:3)

Góly: 4. Balán, 32. Duda, 36. Hruška, 53. Hruška, 60. Duda - 42. Vampola, 44. Valský, 51. BARTEK

Mountfield HK - Olomouc 1:4 (0:1, 1:1, 0L2)

Góly: 23. Šimánek - 5. Matai (BUC), 38. Maros (RÁC, CIBÁK), 50. Knotek, 60. Herman

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Štyri body Slovákov pri triumfe Vítkovíc, Réwayov gól Sparte nestačil