Myjava otočila zápas a zdolala Trenčín 2:1

Za Košice sa presadili gólovo legionári. Diaby a Haskič.

MFK Košice - MFK Ružomberok 2:1 (2:1)

Góly: 23. Diaby, 34. Haskič - 13. Vavrík. ŽK: Viazanko, 785 divákov.

MFK Košice: Tofiloski - Kavka (76. Ostojič), Korijkov, Huk, Sekulič - Šinglár - Bašista, Bukata, Viazanko, Haskič (90. Dimun) Diaby (82. Škutka)

MFK Ružomberok: Putnocký - Lupták, Práznovský, Kružliak, Lovás - Nagy - Turčák (46. Gerát), Vavrík (79. Habánek), Janič, Almaský - Zreľák

KOŠICE. V prvých desiatich minútach sa hralo prevažne na polovici hostí, no Košičania brankára Putnockého neohrozili. Ružomberčania sa na dostrel Putnockého svätyne prvýkrát dostali v 13. minúte a bol z toho prvý gól zápasu. Protiútok hostí ideálne zakončil Vavrík - 0:1.

Domáci nepoľavovali v ofenzívnych snahách a pokus Korijkova v 20. minúte vytlačil Putnocký s námahou na rohový kop. Domáci sa vyrovnania dočkali v 23. minúte.

Hostia nedokázali včas odkopnúť odrazenú loptu vo vlastnej šestnástke a Diaby zblízka prestrelil Putnockého. O tom, že do kabín pôjdu spokojnejší domáci rozhodla 34. minúta. Obrana Ružomberčanov zabudla na Haskiča, ktorý si zblízka vychutnal brankára hostí - 2:1.

V úvode druhého dejstva zaujali strelecké pokusy domácich Haskiča a Bukatu, no Putnocký s nimi veľa práce nemal. V 62. minút mohol vyrovnať Nagy, ktorý predviedol pohľadnú individuálnu akciu, no presne zakončiť nedokázal.

Hostia sa v druhom polčase snažili o vyrovnanie, ale do výhodných streleckých pozícií sa nedostávali. Domáci v závere zápasu hrozili najmä z protiútokov, no skóre sa už nezmenilo.

Radoslav Látal, tréner MFK Košice: "Som rád, že sme tento ťažký zápas zvládli. Chceli sme sa rozlúčiť víťazstvom, čo sa nám podarilo. Do zápasu sme vstúpili zle, súper nám dal z brejku gól. O to viac si to víťazstvo vážim. Skóre sme mohli ešte zvýšiť, mali sme viacero pekných akcií."

Ivan Galád, tréner MFK Ružomberok: "Pripravovali sme sa na to, ako by sme mohli domácich prekvapiť. Po rýchlom protiútoku sa nám podarilo streliť im prvý gól. V priebehu celého zápasu boli domáci lepší. Strelili dva pekné góly a zaslúžene zvíťazili."

Myjava - Trenčín 2:1 (0:1)

Góly: 56. F. Oršula, 76. Š. Pekár - 23. Hajradinovič, ŽK: 63. Kleščík, 76. Čögley (obaja Trenčín), rozhodovali: Marhefka - Mókoš, Pozor, 1841 divákov

Myjava: Solnička - Beňo, P. Jánošík, Černáček, Ciprys - T. Marček, D. Duga (80. Častulín) - E. Daniel, M. Kuzma, Š. Pekár - F. Oršula (68. Jastráb)

Trenčín: Šemrinec - Čögley, Rundič, Kleščík, Mišák (66. Rabiu) - Lobotka - Hajradinovič, Holúbek, Moses Simon - Guba (66. Mondek), Jairo

Peter Gergely, tréner Myjavy: "Ja som spokojný s výsledkom a v druhom polčase aj s výkonom. Mužstvo ukázalo charakter, dokázalo zápas otočiť. S kvalitným súperom sa pobilo o výsledok. Dali sme dva góly a myslím si, že sme zápas zaslúžene vyhrali, v druhom polčase sme boli lepším mužstvom. Mužstvo ide od zápasu k zápasu výkonnostne hore, napreduje a škoda, že je koniec jesene, pretože momentálne si trúfame na každého v lige."

Ivan Vrabec, tréner Trenčína: "Odohrali sme dva rozdielne polčasy. V prvom polčase sme mali celkom slušný vstup do zápasu, dobre sme kontrolovali celý priebeh, domácich sme prakticky do ničoho nepustili.Dali sme gól, vyhrávali sme 1:0, boli sme na koni. Hráčov sme cez polčas nabádali, aby sme sa snažili ešte dostať do šancí, aby sme strelil gól na 2:0. Bohužiaľ sa nám to nepodarilo. I keď sme mali veľkú šancu Simonom. Prakticky hneď z protiútoku sme dostali gól. Takisto druhý gól, ktorý sme dostali, bol z pozície vo vlastnej šestnástke. O priaznivý výsledok sme prišli chvíľkovou nedôslednosťou, ktorá možno v niektorých zápasoch išla s nami aj do druhých zápasov. Sme z toho trochu rozčarovaní."

Z. Moravce - ŽP Šport Podbrezová 1:0 (0:0)

Gól: 72. Pavelka. Rozhodoval: Chmura, ŽK: Sabo - Michal Pančík, 860 divákov

Zlaté Moravce: Kováč Pavlenda, Nikolič, Pintér, Chren Orávik, Sabo (88. Szöke), Charizopulos, Mikinič - Ďurica (60. Djuričič) - Pavelka (80. Mujkoš)

Podbrezová: Hanák Andrič, Kupčík, Greško, Nosko Kochan - Gál-Andrezly (75. Nworah), Karaš (66. J. Pančík), Podio (46. Harvilko), M. Pančík - Vaščák

Tabuľka strelcov

1. Jan Kalabiška (Senica), Matej Jelič (Žilina) - 9 gólov

3. Jaroslav Mihalík (Žilina), Nermin Haskič (Košice), Štefan Pekár (Myjava), Haris Hajradinovič (obaja Trenčín) - 7 gólov

7. Moses Daddy-Ajala Simon (Trenčín), Ján Vlasko (Trnava), Adam Zreľák (Ružomberok), Juraj Piroska (Senica) - 6 gólov

11. Michal Škvarka (Žilina), Seydouba Soumah, Juraj Halenár (obaja Slovan Bratislava), Erik Jendrišek, Martin Mikovič (obaja Trnava), Blažej Vaščák (Podbrezová) - 5 gólov