Mníchovčania zaplavili štadión v Berlíne, oslavovali aj na diaľnici

Fanúšikovia Bayernu pred zápasom v Berlíne, 600 kilometrov tam a 600 kilometrov naspäť ich v sobotu precestovalo okolo 15 000. (Autor: Karol Svozil)
Karol Svozil|30. nov 2014 o 01:25

Z Mníchova v sobotu prišlo asi 15 000 divákov, vypredané je aj na Dortmund.

BERLÍN. Nula stupňov, nepríjemný vietor, na sebe šály a v rukách pivá. Aj taký bol dlhoočakávaný zápas 13. kola nemeckej futbalovej Bundesligy medzi Herthou Berlín a Bayernom Mníchov.

Červené šály sme stretali už na diaľnici z Mníchova do Berlína, fanúšikovia Bayernu vystupovali z autobusov, minibusov i áut.

Z Mníchova v sobotu prišlo približne 15 000 divákov, oficiálna návšteva bola 76 197. No a vypredané má Hertha aj o dva týždne na Dortmund.

Fanúšikovia hostí prišli a aj odišli spokojní. Oslavovali víťazstvo 1:0. Z Berlína je to do Mníchova 600 kilometrov, väčšina z nich výlet zvládla v rámci soboty. Aj na odpočívadlách bolo cestou naspäť živo. Pilo sa pivo a tancovalo sa.

((f))

Roh oslávili ako gól

Nečudo, že Bayern inkasoval v 13 kolách ligy len tri góly. Lopty zúfalým súperom expresne neodoberá len obrana, ale všetci. Následne guardiolovským tikitakovým štýlom ju hráči Bayernu súperom len veľmi neochotne vracajú.

Domáci kotol oslavoval prvý rohový kop Herthy v 61. minute, akoby padol gól do siete Bayernu. Onedlho aj padol, ale z ofsajdu.

Hlasová skúška plného 76-tisícového kotla dopadla na výbornú, i keď nanešťastie pre domácich trvala len krátko. Vlajka postranného rozhodcu bola zdvihnutá bez váhania a včas.

Pekarík ešte nehral

Hostia zaslúžene vyhrali 1:0 gólom Robbena z prvého polčasu. “Dali sme len jeden gól, hoci sme mali veľa ďalších šancí a potom sme už neboli takí dobrí. Vieme hrať viacerými systémami, sme flexibilní. Vieme si hľadať voľný priestor, ale dnes sme nevyužili šance, preto sme vyhrali len 1:0. Nie vždy hráme najlepšie, druhý polčas nebol dobrý.”

“V druhom polčase sme stratili svoju kultúru, spôsob hry, výsledok 1:0 je vždy nebezpečný. Hertha má rýchle kontry. Možno boli moji hráči unavení zo zápasu v Manchestri, ktorý odohrali 70 minút oslabení,” povedal tréner Bayernu Pep Guardiola.

Tréner Herthy Jos Luhukay, ktorý ešte pre zranenie zadného stehenného svalu nemohol počítať so slovenským obrancom Petrom Pekaríkom, bol s prvým polčasom v podaní svojich zverencov veľmi nespokojný.

“Bayern často menil pozície a bolo to pre nás veľmi ťažké. Vôbec sme sa nedostali do hry, nemohli sme Bayern nijako priviesť do rozpakov.” V druhom to už bol vyrovnanejší a zaujímavejší zápas.

Poliaci obkľúčili Lewandowskeho

Útočník Bayernu Robert Lewandowski v sobotu gól nedal, hoci šance mal. V drese Dortmundu sa mu v Berlíne zvyklo strelecky dariť, ale teraz mu to nepadlo ani raz.

Po zápase ho v mix zone obkolesili poľskí novinári a toto im povedal: “Ihrisko bolo mokré a kĺzalo sa mi. Dôležitejšie je víťazstvo jedna nula a tri body.”

Na otázku, ako sa mu pracuje s trénerom Pepom Guardiolom a aké to bolo pod vedením Jürgenom Kloppom, odvetil: “Obaja sú špecifickí, s Guardiolom som len túto sezónu a najdôležitejšie pre mňa je, aby som vydržal viac ako jeden rok.”

Domov»Futbal»Nemecko»Mníchovčania zaplavili štadión v Berlíne, oslavovali aj na diaľnici