Bayern vyrovnal rekord Stuttgartu spred 11 rokov

Marcel Ndjeng z Kamerunu v drese Herthy vľavo a Thomas Muller.
Marcel Ndjeng z Kamerunu v drese Herthy vľavo a Thomas Muller. (Autor: SITA/AP)
SITA|30. nov 2014 o 00:54

Bayern inkasoval v prvých 13 zápasoch bundesligovej sezóny len tri góly, Guardiola nebol po súboji v Berlíne najspokojnejší.

BERLÍN. Futbalisti Bayernu Mníchov vyrovnali bundesligový rekord VfB Stuttgart zo sezóny 2003/2004 v počte inkasovaných gólov v prvých trinástich stretnutiach ročníka.

Majster vyhral v sobotu v Berlíne nad Herthou 1:0 vďaka presnému zásahu Arjena Robbena, brankár Bavorov Manuel Neuer vyťahoval loptu zo siete v prvých trinástich dueloch len trikrát. Bayern má nielen najlepšiu defenzívu, ale i ofenzívu v súťaži, keď dal 32 gólov. V tabuľke má pred druhým Wolfsburgom, ktorý má zápas k dobru, desaťbodový náskok.

Bayern síce nepodal na Olympijskom štadióne v sobotu stopercentný výkon, ale stačilo to na výhru. "Naša hra musí byť oveľa lepšia. Nemôžeme si dovoliť podobné zaváhania, najmä, ak vedieme 1:0 a chceme tri body. Hertha po prestávke nám robila veľké problémy," uviedol tréner Bayernu Pep Guardiola.

Bayern kráča k tretiemu bundesligovému titulu v rade a nič nenasvedčuje tomu, že by ho súperi mohli ohroziť. "Stáva sa, že nehráte dobre, a predsa vyhráte 1:0. Druhý polčas skutočne nebol z našej strany dobrý, ale máme radosť z troch bodov," uviedol Robben.

Bayern najbližšie v sobotu 6. decembra hostí Bayer Leverkusen a potom privíta v poslednom zápase skupinovej fázy Ligy majstrov CSKA Moskva.