Southampton prehral s City 0:3, ktoré hralo s červenou

Hráč Manchester City Samir Nasri (vľavo) a hráč Southamptonu Toby Alderweireld.
Hráč Manchester City Samir Nasri (vľavo) a hráč Southamptonu Toby Alderweireld. (Autor: SITA/AP)
TASR|30. nov 2014 o 16:29

Southmapton prišiel o päťzápasovú sériu bez prehry, na druhom mieste je už City. Tottenham zvíťazil nad Evertonom.

LONDÝN. Anglický futbalový klub Southmapton prišiel o päťzápasovú sériu bez prehry i druhú priečku v tabuľke Premier League, keď v nedeľňajšom zápase 13. kola podľahol Manchestru City 0:3.

Na druhú pozíciu poskočili práve Citizens, ktorí majú na konte 27 bodov, o jeden viac ako ich súper.

Hostia sa ujali vedenia v 51. minúte zásluhou Yaya Toureho. V 74. však prišli o stopéra Eliaquima Mangalu, ktorý išiel po druhej žltej karte predčasne pod sprchy.

Manchester City aj napriek tomu pridal ešte dva presné zásahy. V 80. minúte skóroval Frank Lampard a o osem minút neskôr zavŕšil skóre Gael Clichy.