AKTUALIZOVANÉ 22:16

Slovan vyhral pred 7441 divákmi 5:0, vyše dva góly nedal mesiac

7441 divákov je najnižšia návšteva na Slovane v jeho histórii v KHL.

Radosť hráčov Slovana po prvom góle. Zľava Michal Sersen, strelec gólu Václav Nedorost a Ján Brejčák.(Zdroj: TASR)
Manchester United vs. Everton na Old Trafford >>

Slovan - Novokuzneck 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Góly a asistencie: 14. Nedorost (Ružička, Nagy), 27. Tičar (Jeglič), 33. Baranka (Nedorost), 39:58. Bartovič (Surový), 51. Murley (Nagy)

Rozhodovali Anisimov a Cyplakov, vylúčení 5:5, presilovky 2:0, oslabenia 0:0, 7441 divákov, strely na bránku 35:18

Slovan: Janus - Štajnoch, Sigalet, Brejčák, Baranka, Sersen, Starosta, Luža - Surový, Murley, Bartovič - Nagy, Nedorost, Ružička - Jeglič, Tičar, Netík - Šťastný, Bližňák, Ölvecký

Metallurg: Chakimov (33. Sorokin) - Fairchild, Zotov, Kuklev, Dorofejev, Kanarskij, Kamalov, Belochvostikov, Gavrilyčev - Romanov, Stoa, Maľcev - Galimov, Malinovskij, Komaristij - Plotnikov, Garifulin, Skladničenko - Kosourov, O'Brien, Kurepanov

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava vyhrali v KHL nad Novokuzneckom 5:0, tri body teda získali až v poslednom zo 4 zápasov aktuálnej domácej série.

Slovan dal naposledy v jednom zápase viac ako dva góly 2. novembra doma proti Vladivostoku, kedy vyhral 4:1. Odvtedy sa strelecky trápil s priemerom okolo jedného gólu na zápas.

Slovan dosiahol najvyššie víťazstvo v sezóne. Viac gólov dal v sezóne len raz, 24. októbra vyhral v Togliatti 6:3.

Divácke minimum

Pondeľňajší zápas oficiálne sledovalo 7441 divákov, čo je najnižšia návšteva na Slovane v jeho histórii v KHL, prekonané je tak aj minimum spred štyroch dní na zápase proti Podoľsku, na ktorý sa prišlo pozrieť 7719 ľudí.

Do zostavy Slovana sa vrátili obranca Tomáš Starosta a útočník Štefan Ružička. Naopak, pre zranenia nechytal Johan Backlund a nenastúpili ani Michal Vondrka a Vladimír Mihálik.

Slovan hrá najbližšie v stredu v Soči a v piatok v Moskve proti Dinamu. V tabuľke Západnej konferencie sa odlepil z posledného 14. na 11. miesto, na aktuálne postupový ôsmy Jaroslavľ stráca päť bodov.

Hlasy po zápase

Petri Matikainen (tréner Slovana): "Mali sme teraz náročné obdobie, počas ktorého sme len veľmi ťažko dávali góly. Som rád, že chalani to vydržali. Verili sme, že nepriaznivú sériu zlomíme. Dobre sme korčuľovali, bránili aj hrali v útoku. Ukázali sme fanúšikom, že sme to ešte nezabalili a bojujeme ďalej."

German Titov (tréner Novokuznecka): "Gratulujem domácim k triumfu. V úvode sme hrali veľmi dobre, ale nepremenili svoje šance. Potom sme inkasovali a v druhej časti mal Slovan prevahu a pridal ďalšie tri góly. My sme neskórovali, a tak sa nedá víťaziť."

Jaroslav Janus (brankár Slovana): "Teší ma najmä to, že naša hra bola dnes fantastická. Myslím si, že chalani si schuti zahrali a fanúšikovia si vychutnali všetky góly v súperovej sieti. Veľmi nám to po psychickej stránke pomôže do ďalších duelov."

Ivan Baranka (obranca Slovana): "Ideálne by bolo, keby sme sa rozbehli vpredu aj vzadu. Nie je dôležité, kto dá gól, ale kiež by nám to padalo aspoň tak, ako dnes."

sita

Online:

Zápas sa skončil. Slovan dosiahol najvyššie víťazstvo v sezóne.

56. min: Von išiel za krosček Surový, Janus dnes nemá veľa práce, snáď si udrží čisté konto. Podarilo sa, Slovan hrá v plnom počte.

V tretej tretine Slovan dominuje aj strelecky, piata gólová strela zápasu bola deviatou v tretej tretine, oproti jednej v podaní hostí.

48. min: Komaristij išiel von za držanie, Slovan v presilovke náskok nezvýšil. Ale už je na trestnej za podrazenie aj Zotov. A na 5:0 zvyšuje po druhej asistencii Nagya v zápase Murley.

Hrá sa III. tretina. Na konci druhej boli po bitke vylúčení Baranka a Galimov, obaja dostali dve plus dve minúty za hrubosť.

Náskok ešte dve sekundy pred koncom druhej tretiny zvýšil Bartovič. Strely na bránku sú 21:15, na góly je to 4:0.

Vylúčenie Sigaleta hostia nepotrestali, po dvoch tretinách to vyzerá na prvé tri body Slovana po dvoch týždňoch, t.j. od zápasu v Mytišči.

Slovan dal naposledy v jednom zápase v KHL viac ako dva góly 2. novembra doma proti Vladivostoku, kedy vyhral 4:1.

33. min: Slovan v presilovke zvyšuje na 3:0. Baranka od modrej vyhnal Chakimova z bránky, vymenil ho Sorokin.

32. min: Za sekanie išiel von Galimov, Slovan hrá prvú presilovku v zápase. Začal sa i tak hrať rušný hokej so šancami na oboch stranách.

27. min: Slovan zvyšuje na 2:0 z 12. strely v zápase. Po asistencii slovinskej "dvojičky" Jegliča dal do prázdnej bránky gól Tičar.

Slovan sa ubránil v úvode druhej tretiny v oslabení, prvých 5 minút sa hrá nezáživný hokej.

Gól po strele Václava Nedorosta (nie je na snímke). FOTO - TASR

20. min: Štajnochovo podrazenie 54 sekúnd pred koncom tretiny hostia nepotrestali, presilovku dohrajú v II. tretine. Strely na bránku sú 9:7

17. min: Prvé dva dôležité zákroky po prvom góle domácich vytiahol aj Janus.

Konečne. V bránke hostí skončila ôsma strela Slovana. Gól z uhla dal Nedorost. Musel ho potvrdiť aj videorozhodca.

12. min: Už to opäť začína vyzerať ako v tradičnom domácom zápase. Slovan tlačí a nič z toho. Bartovič trafil žrď, dorážku Surového vychytal Chakimov. Následne vychytal aj Jegliča a Lužu.

9. min: Prvá vážna akcia zápasu po osi Nedorost - Ružička - Baranka gól nepriniesla, Baranka to napálil mimo bránky Chakimova.

Prvých päť minút neprinieslo nič, čo by pripomínalo vzrušenie na hokeji.