Slavia s gólovým Valachom vyhnala Čiliaka z bránky

Vľavo Juraj Valach na Nemeckom pohári.
Vľavo Juraj Valach na Nemeckom pohári. (Autor: archív TASR)
TASR|2. dec 2014 o 21:14

Hokejisti Komety Brno zvíťazili v utorňajšej dohrávke 25. kola českej Tipsport extraligy.

PRAHA. Hokejisti Komety Brno zvíťazili v utorňajšej dohrávke 25. kola českej Tipsport extraligy na ľade Slavie Praha 6:4. Tá neokúsila chuť víťazstva už v piatom zápase v rade a naďalej sa nachádza na 13. priečke v barážovej zóne.

Domácim nepomohol ani gól slovenského obrancu Juraja Valacha, ktorého strela od modrej z 12. minúty prepadla Marekovi Čiliakovi cez lapačku do siete.

Ten stál v bránke Komety len v prvej tretine, z 13 pokusov inkasoval až štyrikrát a od začiatku strednej časti ho vystriedal Martin Falter.

V drese Slavie nastúpil proti "svojim" obranca Peter König, ktorý je v pražskom klube na mesačnom hosťovaní práve z Brna. V zápase si do štatistík pripísal dva plusové body.

Tipsport extraliga - dohrávka 25. kola:

Slavia Praha - Kometa Brno 4:6 (4:2, 0:3, 0:1)

Góly: 9. Divíšek, 12. VALACH, 16. Doležal, 20. Vas - 2. Vondráček, 15. Kaňa, 36. Burian, 38. Dujsík, 40. Kempný, 45. Dujsík

/M. Čiliak za hostí odchytal 1. tretinu, 9 zákrokov, 69,2-percentná úspešnosť zásahov/