AKTUALIZOVANÉ 9:41

Halák vychytal 10. výhru, Tatar dal 10. gól, Sekera dostal puk do tváre

Senators ho veľmi často neohrozovali, dokopy Halák čelil iba 18 strelám.

Jaroslav Halák (vpravo) ešte v zápae proti New Jersey Devils, kedy mal, naopak, veľa práce, a to najmä v tretej tretine.(Zdroj: SITA/AP)
Neapol vs. Inter v talianskej Serii A naživo >>

NEW YORK. Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák prispel v noci na stredu 16 úspešnými zákrokmi k víťazstvu New Yorku Islanders nad Ottawou 3:2 po predĺžení. Vychytal tak desiatu výhru v rade, čím vyrovnal klubový rekord legendárneho Billyho Smitha z roku 1982.

"Rekordy sú vždy pekné, ale bol to tímový výkon. Každý hráč v mužstve si zaslúži uznanie. Nie je to iba o mne," povedal pre zámorské médiá Halák, ktorý potvrdil skvelú formu.

Halák: Môžete si to skúsiť

Počas úspešnej desaťzápasovej šnúry inkasoval dokopy iba 13 gólov. Senators ho veľmi často neohrozovali, dokopy čelil iba 18 strelám. "Nebol to však ľahký zápas. Môžete si to skúsiť, požičiam vám výstroj," vtipkoval Halák.

Islanders po skvelom novembri načali úspešne aj záverečný mesiac v roku a stále bez zraneného obranca Ľubomíru Višňovského vyhrali 12. z posledných 14 zápasov.

Proti Senators však nepodali ideálny výkon. "Každý zápas je iný, každý súper je iný. Dnes to bol taký zvláštny zápas, získali sme síce dva body, ale všetci vieme, že dokážeme hrať lepšie. Som si istý, že vo štvrtok podáme lepší výkon," dodal 29-ročný Halák, ktorého už médiá začínajú spomínať aj ako kandidáta na Vezinovu trofej pre najlepšieho brankára sezóny.

V lige sú tretí

Po zápase Halák dostával z rôznych strán gratulácie za vyrovnanie klubového rekordu, ale zachoval si svoju prirodzenú skromnosť.

Ostrovania sú spoločne s Pittsburghom na čele Metropolitnej divízie, najbližšie sa predstavia vo štvrtok opäť proti Ottawe, ale tentokrát na jej ľade. V lige sú celkovo tretí.

Tatar tečoval

V desiatich nočných zápasoch sa bodovo presadil iba jeden slovenský hokejista. Gól Tomáša Tatara nezabránil prehre Detroitu na domácom ľade s Floridou 3:4.

Dvadsaťštyriročný útočník v 7. minúte otvoril skóre duelu, keď v presilovke nádherne tečoval strelu Pavla Dacjuka. Bol to pre neho jubilejný desiaty presný zásah v sezóne.

Calgary si poradilo s Arizonou 5:2. Výraznú zásluhu na domácom triumfe mal nováčik Josh Jooris, ktorý strelil premiérový hetrik v NHL.

Sekera dostal puk do tváre

Carolina zdolala Nashville 2:1. Podržal ju brankár Cam Ward, ako aj vlastná obetavosť.

Dôkaz o tom podal slovenský obranca Andrej Sekera, ktorý v posledných sekundách zblokoval strelu Jamesa Neala a ani si nemohol poriadne vychutnať radosť z víťazstva.

"Víťazstvá bolia, tak to je. Obetavosť a tvrdá drina je presne to, čo potrebujeme," povedal tréner Bill Peters.

Sekeru museli po zápase ošetriť, ale nemalo by sa jednak o nič vážne. Po zápase mu spoluhráči dali na miesto požiarnicku prilbu, čo je ocenenie pre najlepšieho hráča po víťaznom zápase.

Sekerova "nehoda" je na videu v čase cca. 4:05:

Zranili sa Eliáš aj Jágr

O víťazstve Pittsburghu 1:0 nad New Jersey rozhodol 12. gólom v sezóne ruský útočník Jevgenij Malkin. Piate čisté konto v sezóne si pripísal brankár Marc-Andre Fleury, ktorý chytil všetkých 23 striel Devils.

Diabli prišli o dvoch českých útočníkov. Po prvej tretine sa z nezistených príčin nevrátil na ľad Patrik Eliáš a krátko pred koncom druhej tretiny opustil scénu aj Jaromír Jágr.

Za bránkou ho nepríjemne zrazil na ľad obranca Penguins Robert Bortuzzo. Jágr ostal niekoľko minút ležať otrasený na ľade, napokon za pomoci lekárov odišiel po svojich, ale zápas nedohral.

Zápas Los Angeles - Boston 2:0 bol bez slovenskej účasti. V drese Kings opäť chýbal pre zranenie hornej časti tela Marián Gáborík a za Boston nehral kapitán Zdeno Chára, ktorý už dlhšie laboruje so zraneným kolenom.

Sumáre NHL:

NY ISLANDERS - OTTAWA 3:2 pp (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 39. Nelson (Okposo), 42. Strome (Hickey, Strait), 64. Hickey (Donovan, Nelson) - 11. Hoffman (Zibanejad, Chiasson), 52. MacArthur (Stone, Turris). Brankári: HALÁK - Anderson, strely na bránku: 28:18, 13.888 divákov.

PITTSBURGH - NEW JERSEY 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 43. Malkin (Comeau, Megna). Brankári: Fleury - Schneider, strely na bránku: 23:29, 18.572 divákov.

WASHINGTON - VANCOUVER 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)

Góly: 23. Carlson (Bäckström), 35. Carlson (Chimera, J. Ward), 45. Laich (Fehr, Carlson) - 18. Dorsett (Horvat, Hansen), 31. D. Sedin (H. Sedin, Vrbata), 33. Vrbata (Edler, D. Sedin), 50. D. Sedin (H. Sedin). Brankári: Holtby - Miller, strely na bránku: 25:32, 18.506 divákov.

CAROLINA - NASHVILLE 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 19. Skinner (Nestrašil, Liles), 41. Rask (Skinner) - 56. Ribeiro (Josi). Brankári: C. Ward - Rinne, strely na bránku: 25:33, 9161 divákov.

BUFFALO - TAMPA BAY 2:1 pp a sn (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 57. Girgensons (Myers, Gorges), rozh. nájazd Hodgson - 50. Palát (Johnson, Kučerov). Brankári: Enroth - Nabokov, strely na bránku: 22:27, 17.772 divákov.

TORONTO - DALLAS 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)

Góly: 1. Bozak (Phaneuf), 16. Kadri (Santorelli, Franson), 21. Kessel (Phaneuf, Kadri), 30. Lupul (Franson, Santorelli), 46. Lupul (Kadri, Santorelli) - 26. Spezza (Cole, Oleksiak), 43. Garbutt (Goligoski, Klingberg), 56. Hemský (Horcoff, Goligoski). Brankári: Bernier - Lehtonen, strely na bránku: 40:38, 19.021 divákov.

DETROIT - FLORIDA 3:4 (1:1, 0:1, 2:2)

Góly: 7. TATAR (Dacjuk, Weiss), 50. Dacjuk, 60. Nyquist (Franzén, Zetterberg) - 16. Hayes (Trocheck, Kulikov), 33. Bergenheim (Jokinen, Boyes), 41. Trocheck (Hayes), 48. Ekblad (Huberdeau, Trocheck). Brankári: Howard - Luongo, strely na bránku: 41:31, 20.027 divákov.

CALGARY - ARIZONA 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)

Góly: 2. Jones (Glencross, Giordano), 19. Jooris (Russell, Wideman), 28. Jooris (Gaudreau, Hudler), 49. Monahan (Wideman, Glencross), 60. Jooris (Gaudreau, Hudler) - 9. Ekman-Larsson (Erat, McMillan), 23. Gagner (Hanzal, Yandle). Brankári: Rämö - Smith, strely na bránku: 24:29, 18.837 divákov.

SAN JOSE - PHILADELPHIA 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Góly: 38. Vlasic (Wingels, Couture), 60. Nieto (Marleau) - 6. Couturier (Laughton, MacDonald). Brankári: Niemi - Mason, strely na bránku: 27:29, 17.159 divákov.

LOS ANGELES - BOSTON 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Góly: 17. Pearson (Kopitar, McNabb), 60. Toffoli (Kopitar). Brankári: Quick - Svedberg, strely na bránku: 35:31, 18.230 divákov.

Jaroslav Halák (Islanders) 63:06 2/18 88,9

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/