Chelsea zdolala Tottenham, Arsenal rozhodol v 89. minúte

Radosť futbalistov Chelsea.
Radosť futbalistov Chelsea. (Autor: SITA/AP)
TASR|3. dec 2014 o 22:47

Mourinho o Drogbovi: Je neuveriteľný. Didier je skvelý tímový hráč.

LONDÝN. Futbalisti Chelsea Londýn zvíťazili v stredajšom zápase 14. kola anglickej Premier League nad mestským rivalom Tottenham Hotspur 3:0. O triumfe rozhodli zlepené presné zásahy Edena Hazarda a Didiera Drogbu z 19., resp. 22. minúty.

Zverenci trénera Joseho Mourinha v tomto ročníku najvyššej súťaže stále neokúsili chuť prehry a na čele tabuľky majú naďalej šesťbodový náskok pred Manchestrom City, ktorý v stredu zvíťazil v Sunderlande 4:1, hoci prehrával.

Chelsea ukázala kvalitu aj pri absencii španielskeho útočníka Diega Costu. Skvelý zápas odohral Drogba, ktorý jeden gól strelil a na ďalší prihral. Pre 36-ročného veterána z Pobrežia Slonoviny to bol 5. gól od jeho letného návratu.

"Je neuveriteľný. Didier je skvelý tímový hráč, nie je sebecký a preto je výnimočný. Pre nás je veľkým šťastím, že ukončí kariéru v Chelsea," povedal Mourinho.

"Začali sme statočne, ale dostali sme gól z prvej šance súpera. Nie som šťastný, zápas sa mohol uberať iným smerom. Žiaľ, kvalita Chelsea sa ukázala," vyhlásil kormidelník Spurs Mauricio Pochettino.

Southampton prehral druhýkrát v rade, tentoraz na ihrisku Arsenalu. Domácim zabezpečil úspech Alexis Sánchez gólom v 89. minúte.