Hráč Edmontonu Oilers Andrew Ference (číslo 21) a Jacob Trouba (8) z Winnipegu.
Hráč Edmontonu Oilers Andrew Ference (číslo 21) a Jacob Trouba (8) z Winnipegu. (Autor: SITA/AP)
SITA|4. dec 2014 o 07:10

Brankár Antti Raanta skvele zastúpil zranenú jednotku Coreyho Crawforda.

NEW YORK. Hokejisti Chicaga si v stredajšom stretnutí zámorskej NHL poradili so St. Louis 4:1, keď tretiu tretinu vyhrali 3:0. Dvoma gólmi v poslednej časti hry sa o úspech Blackhawks postaral kanonier Patrick Kane, jeho kolega z formácie Kris Versteeg mal v zápase bilanciu 1+2.

Marián Hossa odohral 16:47 minúty, dvakrát neúspešne ohrozil súperovho brankára Jaka Allena.

Gólman jastrabov Antti Raanta skvele zastúpil zranenú jednotku Coreyho Crawforda, zo 41 streleckých pokusov súpera prekĺzol za jeho chrbát jediný.

Odohrali sme skvelú tretiu tretinu. Druhá 'lajna' sa postarala o niekoľko dôležitých gólov na nedávnom tripe a ďalšie pridala aj teraz. Hrali sme niekoľko oslaboviek, ale treba pochváliť hráčov, ktorí ich na čele s brankárom všetky zvládli," potešilo trénera Joela Quennevilla.

Crawford sa zranil

Dva až tri týždne sa do bránky hokejového Chicaga nepostaví gólman Corey Crawford. Dôvodom je zdravotná indispozícia 29-ročného Kanaďana, ktorá sa však neudiala v súvislosti s hokejom.

"Bol som na koncerte, zle som stúpil a zranil som si ľavú nohu," neprezradil viac médiám Montrealčan, ktorý v tejto sezóne odchytal 18 stretnutí a dvanásťkrát sa radoval z víťazstva.

Crawforda v stredu skvele zastúpil jeho fínsky náhradník Antti Raanta, ktorý sa 40 zákrokmi podieľal na víťazstve nad St. Louis 4:1.

Prvý gól stretnutia medzi Anaheimom a Philadelphiou padol až v 26. minúte, ale potom sa na ľade Honda Center strhla prestrelka. V prostrednej časti hry videli diváci dohromady šesť gólov, po tri na každej strane.

Sumáre - streda:

Minnesota - Montreal 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 1. Zucker (M. Koivu), 33. Pominville (Folin, Parise) - 60. Galchenyuk (Desharnais, Subban)

Chicago - St. Louis 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Góly: 16. Krüger (Saad), 41. Versteeg (Toews, Keith), 43. P. Kane (Versteeg, B. Richards), 46. P. Kane (Versteeg, Rundblad) - 33. I. Cole (Berglund, Ott)

Winnipeg - Edmonton 3:2 pp (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 13. Trouba (M. Perreault, Byfuglien), 57. Byfuglien (M. Stuart, Trouba), 61. M. Perreault (Trouba, E. Kane) - 18. Nugent-Hopkins (J. Schultz, T. Hall), 42. Purcell (Perron, Boyd Gordon)

Anaheim - Philadelphia 5:4 sn (0:0, 3:3, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 29. Fowler (Silfverberg, Andersen), 32. Getzlaf (Lindholm, Perry), 40. Vatanen (Maroon), 55. Maroon (Perry, Getzlaf), rozhodujúci sam. nájazd Perry - 26. Raffl (Giroux, Voráček), 29. Simmonds (B. Schenn, Streit), 31. Umberger (N. Schultz, Couturier), 60. Simmonds (Laughton, MacDonald)