Klobučník postúpil do finále, Nagy zlepšil na MS ďalší rekord

Slovenský plavec na 400 metrov voľný spôsob obsadil 21. priečku. Vlastný rekord spred roka zlepšil o sekundu a pol.

Richard Nagy.(Zdroj: SITA)

DAUHA. Prvú finálovú účasť na majstrovstvách sveta v krátkom bazéne si vybojoval Tomáš Klobučník. Na 200 m prsia tesne neprekonal vlastný slovenský rekord 2:04,97, ale aj čas 2:05,01 min z rozplavby mu stačil na postup z 8. miesta.

"Osobne som čakal lepšie pocity. Som veľmi rád, že sa mi podarilo postúpiť. Bolo to pre mňa náročné. Štartová listina je naozaj "nasekaná". Poobede už nemám čo stratiť, ale musím začať rýchlejšie ako v rozplavbách," povedal pre TASR Klobučník.

Zverenec Dirka Langeho Klobučník zažíva úspešný návrat do špičky po nevydarených augustových ME v dlhom bazéne v Berlíne, kde jeho výkony vážne poznačil viactýždňový jarný tréningový výpadok pre vojenčinu.

Richard Nagy znova zlepšil vlastný národný rekord na 400 m voľný spôsob. V piatkovej rozplavbe dohmatol za 3:43,51 min, čím prekonal svoje doterajšie maximum 3:45,09 z ME v Herningu 2013.

Cítil sa výborne

Obsadil 21. miesto. Od postupu do finále ho delili tri sekundy. "Osobáčik je, pocity sú stále výborné. Ak by som sa takto dobre cítil aj na tisícpäťstovke, bola by to fantázia. Mrzí ma akurát tá stotina, o ktorú bol lepší môj český kamarát Jan Micka," komentoval svoje vystúpenie Richard Nagy.

Zverenec Gabriela Barana vo štvrtok zlepšil slovenský rekord aj na 400 m polohové preteky, ktorý teraz má hodnotu 4:07,94 min.

Na Nagya čaká v nedeľu ešte najobľúbenejšia disciplína krauliarska tisícpäťstovka. V nej je momentálne vo svetovom rebríčku v tomto roku na šiestom mieste.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Nagy sa blíži k špičke. Hneval sa, že mu ušlo finále

Na 200 m znak obsadila Karolína Hájková 34. miesto časom 2:13,51 min a ani ona nepostúpila do popoludňajšieho finále. Veronika Kolníková v rovnakej disciplíne ako Nagy dosiahla 36. čas (4:19,88 min).

Bez Listopadovej

Katarína Listopadová mala byť najvyťaženejšou spomedzi všetkých reprezentantov Slovenska na majstrovstvách sveta, ale napokon sa nepredstaví v nijakej disciplíne. Do vody ju nepustí choroba.

"Mala som teploty, aj 39,5. Teraz sú nižšie, ale myslím si, že mám zápal priedušiek alebo angínu či chrípku. Cítim sa hrozne, všetko ma bolí. Veľmi ma mrzí, že to takto vyšlo. Vyzerá to tak, že určite nebudem pretekať," informovala istopadová.

Zverenka Dirka Langeho vo štvrtok nenastúpila na 50 m motýlik ani 200 m polohové preteky. V sobotu mala ísť 50 m znak a 100 m motýlik, v nedeľu 200 m voľný spôsob.