Slovan prehral v Moskve s Dinamom 2:7

Domáci viedli po prvej tretine 4:0, Slovan pustili k niečomu len v druhej časti zápasu.

Michal Vondrka nastúpil po zranení.(Zdroj: TASR)
Kvalifikácia Anglicko - Slovensko na legendárnom Wembley >>

Hokej - KHL - piatok

Dinamo Moskva - Slovan Bratislava 7:2 (4:0, 1:2, 2:0)

Góly: 7. Daugavinš (Gorovikov), 9. Karpov (Volkov), 14. Kokarev (Mosaľov), 19. Karpov (Volkov, Novák), 22. Cvetkov (Kokarev, Višnevskij), 44. Daugavinš (Novák), 51. Karsums (Karpov) - 32. Netík (Tičar, Jeglič), 36. Baranka (Sersen, Netík). Rozhodovali: Gofman, Žacharov - Parjonov, Sysujev, vylúčení: 4:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 4672 divákov

Dinamo: Jeriomenko - Novák, Višnevskij, Korjagin, Jalasvaara, Sorovjov, Mironov, Osipov - Daugavinš, Gorovikov, Pestuško - Karsums, Volkov, Karpov - Kokarev, Cvetkov, Mosaľov - Soin, Babenko, Glazačev

Slovan: Janus - Brejčák, Baranka, Starosta, Štajnoch, Sersen, Luža - Vondrka, Nedorost, Ružička - Murley, Surový, Bartovič - Netík, Tičar, Jeglič - Ölvecký, Bližňák, Šťastný

MOSKVA. Hokejisti Slovana Bratislava nebodovali ani v druhom zápase na šiestom tripe v prebiehajúcej sezóne KHL.

Dinamu Moskva podľahli vysoko 2:7, keď nezvládli úvodnú tretinu a prehrali ju 0:4. V tabuľke Západnej konferencie im patrí priebežná 12. priečka s osembodovou stratou na 8. miesto zaručujúce účasť v play off.

Slovanisti sa museli vyrovnať s absenciami zraneného Ladislava Nagya a potrestaného Jonathana Sigaleta, do zostavy sa ale vrátil Michal Vondrka.

Podpriemerným výkonom však stratili zápas už v prvej tretine, vzchopili sa až po piatom údere na začiatku druhej časti.

Dvoma gólmi zdramatizovali stretnutie, ale Dinamo ich umnou hrou v záverečnej tretine k ničomu nepustilo a svoj náskok zveľadilo.

Zverenci Petriho Matikainena zakončia kalendárny rok 2014 sedemzápasovou domácou sériou, ktorú otvoria už v pondelok o 19.00 h duelom proti Avangardu Omsk.

Petri Matikainen (tréner Slovana Bratislava, zdroj: hcslovan.sk): "Ťažká a vysoká prehra. Je mi ľúto našich fanúšikov, tých doma, ale aj tých, ktorí boli s nami v Lužnikách. Odohrali sme zlú prvú tretinu, spravili sme fatálne chyby a štyrikrát inkasovali. V druhej tretine sme sa zlepšili, boli sme aktívnejší. Výsledkom boli aj dva góly, no to bolo z našej strany všetko. Dinamo hralo výborne celý zápas. Domáci skvele korčuľovali, vytvárali si dostatok šancí a tlačili sa dobre do priestoru bránky."

Online prenos

60. min - Zápas sa skončil. Domáci hrali v tretej tretine zodpovednejšie ako v prvej a pohodlne si ustrážili náskok, ktorý navýšili o ďalšie dva góly.

53. min - Do gólovej šance sa teraz dostal Murley, domáceho brankára Jeriomenka už prekonal, puk ale skončil na bočnej konštrukcii bránky.

51. min - Dinamo strelilo gól. Od mantinelu sa uvoľnil Karsumš a strelou švihom strelil už siedmy gól moskovského klubu v zápase.

49. min - Domáci tím sa už nikam neponáhľa. Po strate puku sa jeho hráči zoradia v strednom pásme a prehusťujú ho. Teraz im však po chybe v rozohrávke unikol Surový, strelou z uhla ale neznížil na rozdiel troch gólov.

43. min - Dinamo strelilo gól. Slovan už definitívne stratil nádej na obraz v zápase po tom, ako si Daugavinš zle bránený Barankom dorazil vlastnú strelu do Janusovej bránky.

42. min - Dinamo začiatkom tretej tretiny dohralo presilovku z predošlej časti hry. Janus v nej mal šťastie, keď puk zastavila až horná žŕdka jeho bránky.

41. min - Začala sa tretia tretina.

II. tretina

40. min - Skončila sa druhá tretina. Slovan hneď v jej úvode dostal piaty gól. Potom však domáci trochu ubrali, čo hostia využili dvomi gólmi.

37. min - Slovan strelil gól. Hostia mali výhodu presilovky o dvoch hráčov a tvrdou strelou od modrej čiary ju využil Baranka.

31. min - Slovan strelil gól. Dinamo teraz stratilo puk v strednom pásmo a po krásnej kombinácii sa strelou do uvoľnenej časti bránky presadil Netík.

28. min - Vo veľkej šanci bol Karsums po tom, ako obkorčuľoval Janusovu bránku. Predtým však mali šance aj hráči Slovana, znížiť sa nepodarilo Jegličovi ani Ružičkovi.

23. min - Slovan po dlhom čase ohrozil domácu bránku. Po ľavej strane unikol Bartovič, vystrelil. Potom sa k puku na modrej čiary dostal Luža a tiež to skúsil strelecky. Hostia dokonca vybojovali presilovku.

22. min - Dinamo strelilo gól. V presilovej hre, ktorá prišla po faule Ružičku v útočnom pásme, sa z ideálnej pozície nikým nekrytý presadil presnou strelou Cvetkov.

21. min - Začala sa druhá tretina.

I. tretina

20. min - Prvá tretina sa skončila. Hokejisti Slovana v nej predviedli mdlý výkon a Dinamo ich chyby v obrane s prehľadom trestalo. Ako povedal komentátor Matej Hajko, Slovan bude mať problém dohrať zápas so cťou.

19. min - Dinamo strelilo gól. Domáci sa rýchlo dostali do dezorganizovanej obrany Slovana a Karpov strelil svoj druhý gól v zápase.

14. min - Dinamo strelilo gól. Ďalšie zmätky v obrane Slovana využil strelou do odkrytej bránky Kokarev. "Slovan teraz bude mať problém, aby zápas dohral so cťou," povedal komentátor Sport2 Matej Hajko.

9. min - Dinamo strelilo gól. Slovan nehrá dobre, teraz nedôraz hosťujúcej obrany využil Karpov, keď sa natlačil pred Janusa a skóroval.

7. min - Dinamo strelilo gól. Naivnú prihrávku Štajnocha pozdĺž modrej čiary vystihol Gorovnikov, ktorý v následnom prečíslení našiel Daugavinsa a ten aj so šťastím prekonal Janusa.

5. min - Po vydarenom úvode zo strany Slovana, počas ktorého prišla nebezpečná Brejčákova strela, sa viac do hry dostalo Dinamo, po úvodnej päťminútovke je ale stále bezgólový stav.

1. min - Zápas sa začal.