Ronaldo strelil 23. hetrik, Real má rekord. Atlético vyhralo 2:0

Mario Mandžukič.
Mario Mandžukič. (Autor: SITA/AP)
SITA|6. dec 2014 o 17:55

Cordoba ukončila 42-ročné čakanie na výhru medzi španielskou elitou.

BRATISLAVA. Futbalisti Realu Madrid vyrovnali po sobotňajšom 14. kole španielskej La Ligy ďalší rekord, keď po triumfe nad Celtou Vigo 3:0 vyhrali už v 18. súťažnom zápase za sebou.

Takú bilanciu má iba FC Barcelona, ktorej sa to podarilo v sezóne 2005/2006.

Rozhodol jediný strelec Cristiano Ronaldo, ktorý v 36. minúte premenil pokutový kop, v 65. minúte zvýšil na 2:0 a v 82. minúte dovŕšil čistý hetrik.

Najlepší hráč sveta podľa FIFA strelil v tejto sezóne v lige už 23 gólov. Podľa Reuters strelil CR7 už jeho rekordný 23. hetrik v La Lige.

"Hrať s Ronaldom je privilégium. Budete musieť vymyslieť nové slová, aby ste ho mohli charakterizovať," cituje agentúra dpa Sergia Ramosa. "Jeho gólové štatistiky sú neskutočné, láme všetky rekordy. Možno toto je najlepší moment v jeho kariére."

Chválou nešetril ani tréner Carlo Ancelotti: "Mať ho v tíme je obrovská výhoda. Hrá fantasticky. Má správnu motiváciu a je na tom dobre fyzicky, určite prežíva svoj vrchol."

Stačí zdolať Razgrad

Biely balet môže rekord rivala prekonať v záverečnom zápase 6. kola skupinovej fázy Ligy majstrov 2014/2015, keď v utorok 9. decembra hostí bulharského majstra Ludogorec Razgrad.

V úvodnom sobotňajšom zápase vyhralo majstrovské Atletico Madrid na pôde Elche 2:0.

Po výhre nad Celtou je Real stále lídrom tabuľky, pred druhým Atleticom má náskok 4 bodov. Tretia FC Barcelona má na konte 31 bodov a zápas k dobru. V nedeľu hrá doma s Espanyolom o 17.00 h.

Cordoba vyhrala po 42 rokoch

V druhom zápase soboty nováčik Cordoba vyhrala prvý zápas v sezóne, keď domáci Athletic Bilbao pokorila 1:0.

Ukončila tak 42-ročné čakanie na výhru medzi španielskou elitou, keď naposledy účinkovala v najvyššej súťaži v roku 1972.

Gól: 21. Darder

Domov»Futbal»Španielsko»Ronaldo strelil 23. hetrik, Real má rekord. Atlético vyhralo 2:0