AKTUALIZOVANÉ V NEDEĽU 11:58

Pánik parádne zvýšil na 2:0, Kopecký dal gól, Hossa dva. Halák dostal šesť gólov

Hráči St. Louis pretrhli Halákovu rekordnú šnúru, NY Islanders zdolali 6:4.

Nový brankár St. Louis Blues Martin Brodeur prichádza na zápas s Islanders. Po ňom bol spokojnejší, inkasoval menej gólov ako Jaroslav Halák.(Zdroj: SITA/AP)

NEW YORK. Až šesť gólov inkasoval slovenský brankár Jaroslava Halák z tímu New York Islanders od hráčov svojho niekdajšieho zamestnávateľa zo St. Louis v NHL.

Ostrovania viedli po I. tretine 3:0, v druhej časti však Blues vyrovnali na 3:3 a v tretej odpovedali na presný zásah Tavaresa zo 40. minúty ďalšími tromi gólmi. Halák mal 34 úspešných zákrokov.

Islanders bez zraneného slovenského obrancu Ľubomíra Višňovského prerušili trojzápasovú víťaznú sériu.

"Brankára Islanders sme stále zamestnávali strelami a držali ho pod tlakom. Musel byť v plnej permanencii, lebo sa pred ním neustále niečo dialo," pochválil svojich hráčov tréner St. Louis Ken Hitchcock.

Kapitán Islanders John Tavares povedal: "Dostať šesť gólov je neakceptovateľné, v pondelok sa musíme vrátiť k poctivej práci. Nemyslím si však, že treba prepadať panike."

Brodeur: Nečakal som, že budem chytať

Dva góly strelil Paul Šťastný a stal sa prvou hviezdou duelu. Rekordér v počte víťazstiev Brodeur sa priblížil k magickej sedemstovke, keď vyhral svoj 689. duel v kariére.

"Nečakal som, že budem chytať, to je pravda. Bol to náročný trip, hrali sme proti silným súperom. Chalani dnes hrali v útoku famózne," povedal 42-ročný Broduer, ktorý zaznamenal 14 zásahov.

Ako striedajúci brankár naskočil do zápasu len šiestykrát v kariére.

Víťazstvo Toronta nad Vancouverom 5:2 sa zrodilo aj vďaka parádnemu blafáku Richard Pánika, ktorý v 17. minúte zvyšoval na 2:0.

Pánik si počas 9:22 minúty na ľade pripísal okrem gólu a plusového bodu aj 2 strely a 2 trestné minúty.

Hossa dvakrát do prázdnej

Marián Hossa rozhodol o víťazstve Chicaga 3:1 nad Nashvillom, keď strelil dva góly.

Oba dal do prázdnej bránky. Prvý po skvelej akcii Saada, druhý pri powerplay domáceho Nashville.

"Teraz som vyťažil z výbornej hry Brandona Saada. Obranca ma ani nevidel za svojím chrbtom. Zo Saada rastie výborný hráč, raz bude dominantný v celej súťaži. Je silný na korčuliach a výborne číta hru," pochválil Hossa svojho spoluhráča, ktorý sa s gólom a asistenciou stal prvou hviezdou.

Svoj prvý gól v sezóne strelil útočník Floridy Tomáš Kopecký, jeho tím zdolal Buffalo tesne 3:2. Na zápas sa prišlo pozrieť len 8597 divákov, čo nie je ani polovica kapacity 19 250 ľudí.

Tatar nahrával so šťastím

Štatistiky si tiež obohatil Tomáš Tatar z Detroitu, asistenciou prispel k triumfu Red Wings nad NY Rangers.

Tatar asistoval so šťastím, keďže puk sa k strelcovi Helmovi odrazil od korčule vracajúceho sa Dericka Brassarda. "Puk šiel od mojej korčule priamo k Helmovi do brejku. Smola, nič sa s tým nedalo robiť," posťažoval sa Brassard.

Marián Gáborík v drese LA ešte pre zranenie nenastúpil.

Výsledky sobotňajších stretnutí NHL:

NY ISLANDERS - ST. LOUIS 4:6 (3:0, 1:3, 0:3)

Góly: 8. Nielsen (Okposo, Leddy), 19. Strome, 20. Grabner (Donovan, Leddy), 40. Tavares (Okposo, Nielsen) - 23. Šťastný (Shattenkirk, Backes), 25. Berglund (Butler, Pietrangelo), 33. Shattenkirk (Oshie, Lindström), 45. Oshie (Shattenkirk, Lindström), 54. Šťastný (Lindström, Jackman), 58. Tarasenko (Lehterä, Schwartz). Brankári: HALÁK - Allen (21. Brodeur), strely na bránku: 27:40, 16.170 divákov

Jaroslav Halák (NY Islanders) odchytal celý duel a zneškodnil 34 zo 40 striel súpera

PITTSBURGH - OTTAWA 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Góly: 5. Malkin, 39. Malkin (Sutter, Maatta), 59. Ehrhoff (Crosby, Adams) - 22. Legwand (Michálek, Karlsson), 29. Zibanejad (Ryan, Methot). Brankári: Fleury - Anderson, strely na bránku: 33:29, 18.492 divákov

FLORIDA - BUFFALO 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)

Góly: 14. Boyes (Jokinen, Ekblad), 33. KOPECKÝ (Ekblad, Bjugstad), 40. Bjugstad (Ekblad, Fleischmann) - 32. Stafford (Hodgson, Gorges), 36. Gionta (Weber, Mitchell). Brankári: Luongo - Neuvirth, strely na bránku: 37:28, 8597 divákov

TORONTO - VANCOUVER 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Góly: 16. Gardiner, 17. PÁNIK (Smith, Booth), 25. Holland, 26. Lupul (Holland, Clarkson), 58. Clarkson (Lupul) - 36. D. Sedin (H. Sedin, Vrbata), 49. Tanev (Vey, Richardson). Brankári: Bernier - Miller (26. Lack), strely na bránku: 28:46, 19.346 divákov.

DETROIT - NY RANGERS 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)

Góly: 35. Sheahan (Weiss, Franzen), 36. Glendening (Andersson, Miller), 48. Helm (TATAR, DeKeyser) - 10. Klein (Hayes, Hagelin), 15. Nash (Brassard). Brankári: Howard - Talbot, strely na bránku: 34:29, 20.027 divákov

LOS ANGELES - PHILADELPHIA 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Góly: 45. Williams (Stoll, Regehr) - 5. Giroux (Streit, Grossman), 23. Simmonds (Couturier, MacDonald). Brankári: Quick - Mason, strely na bránku: 38:16, 18.230 divákov

TAMPA BAY - COLUMBUS 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

Góly: 59. Palát (Kučerov, Drouin) - 3. Jenner (Calvert), 13. Savard (Johnson, Atkinson), 45. Skille (Chaput, Hartnell). Brankári: Bishop - Bobrovskij, strely na bránku: 34:20, 17.467 divákov

NEW JERSEY - WASHINGTON 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 7. Eliáš (Zubrus, Greene) - 4. Alzner (Wilson), 30. Beagle (Carlson, Latta), 33. Kuznecov (Laich, Ward), 60. Laich (Ward, Fehr). Brankári: Schneider - Holtby, strely na bránku: 34:29, 15.230 divákov

DALLAS - MONTREAL 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Góly: 12. Eakin (Seguin, Goligoski), 24. Seguin (Jamie Benn, Daley), 40. Seguin (Jamie Benn), 59. Garbutt - 43. Andrighetto (Plekanec, Sekáč). Brankári: Lehtonen - Price, strely na bránku: 29:17, 16.098 divákov

ARIZONA - BOSTON 2:5 (1:2, 0:3, 1:0)

Góly: 14. Vitale (Doan, Stone), 46. Boedker (Vermette, Yandle) - 1. Marchand (Smith, Hamilton), 6. Miller, 29. Gagne (Paille), 35. Marchand (Smith, Hamilton), 40. Eriksson (Bergeron, Krug). Brankári: Smith (26. Dubnyk) - Rask, strely na bránku: 26:33, 13.114 divákov

CALGARY - SAN JOSE 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

Góly: 18. Giordano (Jones, Glencross), 38. Gaudreau (Hudler, Stajan) - 21. Braun (Wingels), 23. Couture (Scott, Braun), 50. Marleau (Couture, Wingels). Brankári: Ramo - Niemi, strely na bránku: 35:30, 18.118 divákov

Jaroslav Halák (Islanders) 59:42 6/40 85,0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/