Vytvorili až 20 svetových rekordov. Je to viac ako v ére moderných plaviek.

DAUHÁ. Po zákaze celotelových gumených plaviek v roku 2010 sa zdalo, že prekonať svetové rekordy bude nemožné.

Na šampionáte v Dauhe ich tento rok padlo ešte viac ako na MS 2008, po ktorých sa rozhodla Svetová plavecká federácia moderné plavky zakázať.

„Všetko do seba perfektne zapadlo a zaplávala som dva rekordy,“ tešila sa 25-­ročná Katinka Hosszúová. To hovorila v piatok. Na MS však zaplávala až štyri svetové rekordy.

„Cítim tlak. Očakávania boli vysoké. To, čo ma však skutočne motivuje, je konkurencia,“ vraví. Z desiatich štartov bola na MS aj tri razy druhá.

Hosszúová si vyslúžila prezývku Železná lady za náročný súťažný program. Na Svetovom pohári v Dauhe tento rok súťažila v desiatich disciplínach.

Na národných majstrovstvách sa prihlásila na všetky ženské disciplíny a federáciu žiadala, aby mohla štartovať aj s mužmi. To jej však zamietli.

Zo Slovákov na MS dosiahol najlepšie umiestnenie Tomáš Klobučník. Na 200 metrov prsia skončil senzačne piaty výborným časom (2:04,29 min.). Vo finále svetového šampionátu plával po prvý raz.

Richard Nagy obsadil na 1500 m voľný spôsob výborné ôsme miesto.

Opäť zlepšil slovenský rekord (14:35,5 min.). V tomto roku sa v krátkom bazéne zlepšil na tisícpäťstovke o 20 sekúnd.

Domov»Ďalšie športy»Plavci posúvajú hranice, na MS padali ďalšie svetové rekordy