Tatar strelil cez Sekeru dva góly, stal sa druhou hviezdou

Hokejisti Detroitu oslavujú gól.
Hokejisti Detroitu oslavujú gól. (Autor: TASR/AP)
TASR|7. dec 2014 o 23:41

Anaheim vyhral vo Winnipegu 4:3 po predĺžení, rovnakým výsledkom Ottawa na domácom ľade zdolala Vancouver.

NEW YORK. Slovenský hokejista Tomáš Tatar pomohol v noci na pondelok v zámorskej NHL dvoma gólmi k víťazstvu Detroitu 3:1 na ľade Caroliny.

Pri oboch jeho góloch bol obranca Andrej Sekera, ktorý sa vrátil do zostavy Hurricanes po vynechaní predošlého zápasu s Washingtonom pre nešpecifikované zranenie.

Prvý Tatarov gól.

Dvadsaťštyriročný Tatar sa prvýkrát strelecky presadil v 19. minúte za stavu 1:0 pre Red Wings, keď z ľavého kruhu poslal odrazený puk smerom na súperovu bránku a Sekera si ho nešťastne zrazil korčuľou do vlastnej siete.

V 33. minúte zvýšil na 3:0 pre hostí, keď po peknej kombinácii využil prihrávku Pavla Daciuka. Tatara neustrážil pred bránkou práve Sekera.

Pre Tatara to boli tohtosezónne góly s poradovými číslami 11 a 12. Po záverečnej siréne ho vyhlásili za druhú hviezdu stretnutia, prvou bol ruský center Daciuk, ktorý sa pod výhru podpísal gólom a dvomi prihrávkami.

Druhý Tatarov gól.

Tatar tak potvrdil skvelú fazónu, v uplynulých 19 dueloch nazbieral rovnaký počet bodov za 11 gólov a 8 asistencií.

Celkovo má v tejto sezóne na konte 20 bodov (12+8) v 28 zápasoch. Z výhry "červených krídel" sa tešil aj jeho spoluhráč Tomáš Jurčo.

"Daciukov útok hral skvele, dokážu si vytvoriť šance a skórovať," povedal tréner Detroitu Mike Babcock. "Darí sa nám spolu a chceme v tom pokračovať. Myslím si, že Pavel je najlepším hráčom, akého poznám," uviedol Tatar.

NHL - nedeľa - výsledky

Winnipeg - Anaheim 3:4 pp

Góly: 15. Byfuglien (Perreault, Ladd), 22. Ladd (Wheeler, Trouba), 56. Trouba (Lowry, Stuart) - 12. R. Bourque (Maroon, Getzlaf), 25. Silfverberg (Stoner, Rakell), 29. Kesler (Getzlaf, Fowler), 61. Palmieri (Getzlaf, Lindholm)

Carolina - Detroit 1:3

Góly: 38. McClement (Gleason) - 17. Daciuk (J. Ericsson, Helm), 19. TATAR (Daciuk, Quincey), 33. TATAR (Daciuk, Franzén)

Andrej Sekera (Carolina) 2 strely, odohral 20:33 min, Tomáš Tatar 2 góly, 2 strely, +2, odohral 13:28 min, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 15:14 min

Ottawa - Vancouver 4:3 pp

Góly: 31. Legwand (Chiasson, Zibanejad), 35. Zibanejad (Ryan, Gryba), 39. Zibanejad (Ryan, Hoffman), 62. E. Karlsson (Zibanejad, Ryan) - 7. R. Vrbata (Stanton, D. Sedin), 8. Bieksa (R. Vrbata, H. Sedin), 26. Richardson

Edmonton - San Jose 2:1

Góly: 28. Jakupov (Eberle, Petry), 51. Perron (Purcell, Fayne) - 30. T. McGinn (Marleau, Burns)