Fanúšikovia Neapola urážali Hamšíka aj jeho manželku

Marek Hamšík počas zápasu na ihrisku Slovana Bratislava.
Marek Hamšík počas zápasu na ihrisku Slovana Bratislava. (Autor: Archív SME - VLADIMÍR ŠIMÍČEK)
SITA|8. dec 2014 o 11:08

Dôvodom má byť podľa médií nevýrazná forma slovenského reprezentanta.

NEAPOL. Fanúšikovia SSC Neapol na domácom štadióne San Paolo slovne urazili slovenského futbalistu a kapitána tímu Marka Hamšíka, keď v 61. minúte nedeľného stretnutia 14. kola proti Empoli (2:2) schádzal z trávnika.

Podľa Football-Italia.net je príčinou dlhodobo nevýrazná forma 27-ročného ofenzívneho záložníka.

Miestne médiá tvrdia, že terčom útoku jedného z fanúšikov sa stala aj Hamšíkova manželka Martina, ktorá sledovala zápas z tribúny. Výtržníka spacifikovala ochranka.

Po incidente sa okamžite vyrojili špekulácie o možnom Hamšíkovom odchode z klubu, v ktorom pôsobí od leta 2007.

Tréner Rafael Benitez však o jeho odchode nechce ani len počuť. "Marek je hráčom, ktorý na trávniku odvádza obrovské penzum práce. Je ho na ihrisku vždy vidieť, snaží sa pomáhať svojim spoluhráčom."

"Proti Empoli mal dve-tri dobré strely, no ani jedna žiaľ neskončila v sieti. Bolo treba niečo zmeniť, preto som ho v druhom polčase striedal," povedal Benitez pre server Ultime Calcio Napoli.